RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

18 Вт. Мч. Євсигнія. Прав. Нони, матері свт. Григорія Богослова. Сщмчч. Анфира, Фавія, Понтія, Кантидія і Савела.

Мученик Євсигній


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Мученик Євсигній народився в Антіохії в середині III ст. Протягом шістдесяти років він служив у військах римських імператорів Діоклетіана, Максиміана Геркула, Констанція Хлора, Костянтина Великого і його синів. Святий Євсигній був співрозмовником святого Василіска (пам'ять 3 березня і 22 травня) і описувачем його мученицького подвигу († близько 308 р.).



На початку царювання святого Костянтина Великого він був свідком явлення на небі зоряного Хреста, що віщував Рівноапостольному царю перемогу. У старості святий Євсигній залишив військову службу і пішов на свою батьківщину. Там він проводив час у молитвах, пості та відвідинах храмів Божих. Так він дожив до царювання Юліана Відступника (361-363), який прагнув відновити язичництво. За доносом одного з антіохійських громадян, святий Євсигній як християнин постав перед судом імператора Юліана в 362 р. Він безбоязно викрив імператора у відступі від Христа, поставив йому в приклад його небожа святого Костянтина Великого і докладно розповів, як він був очевидцем явлення на небі знамення Хреста. Юліан не пощадив глибокої старості святого Євсигнія, якому було тоді 110 років, і наказав відсікти йому голову.

Свята праведна Нонна, мати святителя Григорія Богослова

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Праведна Нонна - мати святителя Григорія Богослова, одного з найбільших отців і вчителів Церкви. Вихована на початку 4 століття батьками-християнами, Нонна стала дружиною багатого вельможі Григорія Аріанзского, який довго не приймав християнства. Все життя святий Нонни була присвячена молитві про освіту чоловіка світлом Христової віри. За молитвами своєї дружини Григорій прийняв християнство на Першому Вселенському Соборі, і навіть став згодом єпископом в належних йому Назіанського землях. Праведна Нона молила Бога про сина, давши обітницю присвятити його Господу. Як їй було відкрито в сновидінні, вона назвала первістка Григорієм. Коли син вивчився читати, мати подарувала йому Священне Писання. Улюблений син Нонни Григорій отримав блискучу освіту в Афінах (він навчався разом з Василем Великим), хрещення прийняв в 26 років, і був висвячений в сан пресвітера своїм батьком, єпископом Назіанського. Згодом Григорій все своє життя дивувався обрання свого. "Мене сподобив Христос переважної слави. Спершу дав мене в дар матері, яка молилася з глибини серця, і Сам (Господь) прийняв мене в дар від батьків, а потім нічним баченням вселив в мене любов до цнотливої ​​життя ", - писав святитель Григорій.

Померла праведна Нонна в глибокій старості в 374 році. Через 4 роки, під час потрясла церква арианской смути, її син Григорій був обраний Константинопольським патріархом, і згодом був удостоєний від Церкви назви "вселенського вчителя". Богословські та гимнографические праці святителя Григорія склали одну з основних частин православного віровчення. Він описав життя своїм праведним матері, віддавши з вдячністю належну похвалу її благочестя. З вдячної любов'ю згадуючи матір, писав: "Мати моя, успадковувати від батьків святу віру, наклала і на дітей своїх цю злату ланцюг. У жіночому тілі носячи мужнє серце, вона для того тільки торкалася землі ... щоб через тутешнє життя приготуватися до життя небесного ... "І вінець життя Нонни - це її чоловік, який став єпископом, її син Григорій - великий вселенський учитель, святитель і богослов, і син її Кесарій - лікар, який досяг великих висот у лікарському мистецтві, але поважав вищим щастям і благом своїм бути православним християнином; а дочка Нонни Горгония повторила в багатьох рисах життя своїм благочестивим матері. Чи не залишила свята Нонна світові нічого, крім живих пам'ятників - дітей своїх, які несли в собі, а святитель Григорій і донині несе світу, її незримі нікому материнські праці.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна My Webpage переглянути тут[/url]

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-08-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 112

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.