RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

15 Сб. Сщмч. Стефана, папи Римського. Блж. Василія. Правв. Никодима, Гамаліїла і Авіва.

Перенесення мощей першомученика архідиякона Стефана


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Перенесення з Єрусалима до Константинополя мощей святого першомученика архідиякона Стефана відбулося близько 428 року. Після того як святий архідиякон Стефан був побитий юдеями камінням, його тіло кинули без поховання на поживу звірам і птахам. Однак на другу ніч знаменитий іудейський законовчитель Гамалиїл, який почав схилятися до віри в Ісуса Христа як у Месію, послав відданих йому людей взяти тіло первомученика. Гамалиїл поховав його на своїй землі, у печері, недалеко від Єрусалиму.



Коли помер таємний учень Господа на ім'я Никодим, Гамалиїл також поховав його поблизу труни архідиякона Стефана. Потім і сам Гамалиїл, який прийняв святе Хрещення разом зі своїм сином Авівом, був похований при гробі первомученика Стефана і святого Никодима. У 415 році мощі святих були чудесним чином відкриті і урочисто перенесені до Єрусалиму архієпископом Іоанном разом з іншими єпископами. З того часу від мощей почали відбуватися зцілення. Згодом, при святому благовірному цареві Феодосії Молодшому, у першій половині п'ятого століття, мощі святого первомученика Стефана були перевезені з Єрусалиму до Константинополя і покладені в церкви на честь святого диякона Лаврентія, а після створення храму на честь первомученика Стефана були перенесені туди.

Частина мощей святого Стефана знаходиться в Києво-Печерській лаврі, а саме вказівний палець лівої руки був принесений з Молдавського Нямецького монастиря Романським архієпископом Пахомием у вісімнадцятому столітті. Ковчег зі святинею був встановлений у Великій лаврській церкві. У дев'ятнадцятому столітті мощі були поміщені в срібну раку із зображенням архідиякона Стефана на весь зріст.

На місці зображення руки зроблений спеціальний ковчежець, в якому знаходився перст святого. Після вибуху Успенського собору 3 листопада 1941 року святиня опинилася під завалом, звідки була витягнута при розбиранні руїн у шістдесятих роках. З цього часу святиня перебувала у фондах Києво-Печерського заповідника. Урочиста передача Києво-Печерській лаврі срібної раки із зображенням первомученика і архідиякона Стефана відбулася лише 19 грудня 2013 року. Сьогодні кожен віруючий може прикластися до мощей святого Стефана, які перебувають у Свято-Успенському соборі Лаври.

Блаженного Василя

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Пам'ять блаженного Василя, Христа ради юродивого звершується в Православній Церкві 15 серпня. Святий шанується як один з найбільш відомих святих, які брали на себе подвиг юродства. Народився святий 1468 року в сім'ї благочестивих селян Якова і Анни, жителів села Єлохово, неподалік від Москви. У дитинстві він багато молився, вів подвижницьке життя. У шістнадцятирічному віці Василь пішов з дому і оселився в Москві.

Загубившись у галасливій міській юрбі, святий обрав подвижницький шлях удаваного божевілля. × Життя святого слугувало докором для неправедних і втіхою для знедолених. Не маючи дома або хоча б місця, щоб схилити голову, не маючи дорогих шат і не завжди маючи навіть достатньо їжі для прожитку він був докором для багатих і владних бояр.

Відвідуючи ув'язнених і хворих, допомагаючи їм він служив для них втіхою. Безліч вчинків святого були пророчими і незрозумілими для людей, але в такий спосіб він сповіщав людям волю Божу, приводив до бачення своїх неправедних справ і каяття. Ім'я святого було відомо цареві Івану IV Грозному. Цар поважав його. Василь без страху дорікав йому за всі його неправедні вчинки і правитель часто прислухався до слів юродивого. Святий Василь ніс свій нелегкий подвиг довгих 62 роки. Коли йому виповнилося 88 він тяжко захворів і 15 серпня 1557 року віддав свій дух у руки Господа.

Але чудеса, пов'язані зі святим, не припинялися. У 1588 році, за митрополита Йова, Василь Блаженний був канонізований. У цей день 120 хворих отримали зцілення біля мощей святого.
15-08-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 324

Теги -

За донат у сто гривень можна виграти айфон останньої версії.
Низка населених пунктів залишиться без електрики через ремонт обладнання
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Щаслива, що змогла хоч трішки допомогти. Блог Галини Олійник
Дуже сподіваюся, що з кошенятами надалі все буде гаразд
Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

Вчора попрощалися із 19 військовослужбовцями 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"

Раннє виявлення проблеми і правильна корекція слуху – гарантія того, що ви уникнете подальшого погіршення і забезпечите ефективне лікування та реабілітацію, а в результаті будете чути світ на повну!

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.