З першого серпня запроваджують штрафи за відсутність реєстраторів розрахункових операцій.
У секторі комунікацій Головного управління ДПС в області пояснили, кого не торкнеться нововведення, а кому доведеться звикати працювати з касовим апаратом, йдеться у публікації "МБ".
Зміни впроваджуватимуть поступовоПлатники єдиного податку, які обрали І групу ЄП, зараз і надалі не зобов’язані використовувати касові апарати. Це підприємці, які торгують на ринках і надають побутові послуги лише населенню, а перелік видів діяльності для них обмежений.
До 30 вересня ФОП-платники єдиного податку І групи, а також платники єдиного податку II-IV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, зможуть не застосовувати касові апарати, крім тих, хто здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також тих, хто продає лікарські засоби, вироби медичного призначення та надає послуги у сфері охорони здоров’я.
Із 1 жовтня по 31 грудня до переліку ФОП, які повинні застосовувати РРО потрапляють ті, хто перевищив річний обсяг доходу в 1 млн грн. Також підприємці (незалежно від суми річного доходу), що здійснюють продаж товарів (надання послуг) через Інтернет, роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах, здійснюють діяльність ресторанів, кафе, турагентств, готелів.
Із 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ- IV груп.
ФОПи можуть обирати: використовувати апаратні пристрої чи програмні РРО.
Програмними РРО підприємців безкоштовно забезпечить податкова. Його можна буде безкоштовно завантажити із сайту податкової на смартфон, планшет, ноутбук. Використання теж безкоштовне.
Чеки покупцям зможуть надсилати на "електронку"Із 1 серпня з’явиться термін "електронний розрахунковий документ". Електронні чеки прирівняють до паперових.
Електронний чек може бути відтворений на дисплеї класичного РРО або дисплеї смартфона чи планшета. Чек може бути й у вигляді QR-коду. Продавець може надіслати покупцеві повідомленням або на електронну пошту.
Штрафи зростатимутьІз 1 серпня запроваджують тимчасові штрафи: 10% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) за порушення, вчинене вперше. 50% – за кожне наступне вчинене порушення. Досі за такі порушення штрафували на 1 грн за перше порушення і на 100% вартості проданого товару за наступні.
Із 1 січня 2021 р. будуть запроваджені постійні штрафи: 100% вартості проданих з цими порушеннями товарів (робіт, послуг) – за вчинене перше порушення; 150% – за повторно вчинене порушення протягом року.
За незастосування РРО або програмних РРО, застосування їх із порушенням вимог законодавства передбачаються штрафні санкції.
Із 1 серпня 2020 року впроваджують штраф у розмірі 10% (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) від вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг)
Із 1 січня 2021 року розмір штрафу становитиме 100% і 150% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-08-2020, 10:41
0
5 326