1 Сб. Прп. Макрини, сестри свт. Василія Великого. Прп. Паїсія Печерського. Прп. Дия.
Преподобна МакринаПреподобна Макрина, сестра святителів Василія Великого і Григорія Нисського, народилася в Каппадокії на початку IV століття. Її мати, Емілія, бачила уві сні Ангела, який назвав ще не народжену Феклою, на честь святої первомучениці Фекли. Свята Емілія виконала волю Божу і назвала дочку Феклою. Інші ж родичі іменували дівчинку Макрина, на честь бабусі, яка постраждала під час гоніння на християн при імператорі Максиміані Галерії.
Крім Макрини в сім'ї було ще дев'ятеро дітей. Свята Емілія сама керувала вихованням і освітою своєї старшої дочки, вчила її грамоті по Священних книг і псалмів Давида, вибираючи ті приклади з Святих книг, які навчали в благочесті й богоугодного життя. Свята Емілія привчила свою дочку відвідувати церковні служби і здійснювати домашні молитви. Макрина була навчена також правильному веденню домашнього господарства і різного рукоділля. Вона ніколи не залишалася дозвільної та не брала участь у дитячих іграх і забавах.
Коли Макрина виросла, батьки заручили її з благочестивим юнаком, але наречений невдовзі помер. Багато молодих людей прагнули до шлюбу з нею, але Макрина всім відмовляла, обравши невинне життя і не бажаючи зраджувати пам'яті померлого жениха. Преподобна Макрина жила в будинку своїх батьків, допомагаючи їм виконувати домашні роботи разом зі служницями як старша: вона ретельно стежила за вихованням та освітою молодших братів і сестер. Після смерті батька вона стала головною опорою для родини.
Коли всі діти виросли і покинули рідний дім, свята Макрина переконала свою матір, святу Емілію, залишити світ, відпустити рабів на свободу і віддалитися в дівочий монастир. Деякі з служниць-рабинь послідували їх прикладу. Прийнявши чернечий постриг, вони жили разом, однією сім'єю, разом молилися, разом працювали, мали все спільне, нічим не відрізняючись один від одного в способі життя.
Після смерті матері свята Макрина керувала сестрами обителі. Вона користувалася глибокою повагою всіх, хто знав її. Строгість до себе і стриманість у всьому були притаманні святої протягом усього життя. Спала вона на дошках і не мала ніякої власності. Свята Макрина була удостоєна дару чудотворіння. Був випадок (розказаний сестрами обителі святому Григорію Нисському після смерті святої Мокрини), коли вона зцілила дівчинку, у якої на оці було більмо, поцілувавши їй хворе око. За молитвами святої, в її обителі під час голоду не меншало пшениці, необхідної для прожитку сестер.
Померла свята Макрина в 380 році, до останнього подиху підносячи подячні молитви Господу за отримані від Нього протягом всього її життя благодіяння. Похована преподобна в одній могилі з батьками.
Преподобний Паїсій Києво-Печерський
До Великого сонму отців Печерських належить також преподобний Паїсій Подвизався преподобний у Києво-Печерському монастирі в XIVст. Про нього відомо те, що він був зв’язаний однодумністю й братньою любов’ю із преподобним Меркурієм (XIV в.; пам’ять 19 липня/1 серпня). Святі були нерозлучні, жили в одній келії, а після смерті були покладені в одному гробі. У наш час їхні мощі спочивають окремо у Дальніх печерах.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-08-2020, 09:00
0
1 250