Юрій Стороженко з Хотина увійшов до списку кращих фотографів України та світу.
На міжнародному фотоконкурсі 35Awards його світлини потрапили до 100 кращих у номінації "Дика природа", йдеться в публікації газети "Молодий буковинець".
Фотографії майстра можна дивитися годинами. Він бачить те, на що більшість із нас не звертає уваги. Різнокольоровий метелик на зеленому листку, бабка розправила свої тендітні прозорі крильця і ніби застигла в польоті, жовта бджілка на білих пелюстках ромашки, грізний жук-рогач виглядає ворогів, жабка заховалася під грибком-боровичком, вийшов на прогулянку їжачок… Прекрасні миттєвості.
– Ми самі є частиною природи, треба про це не забувати, – каже пан Юрій. – На природі душа відпочиває. Своїми світлинами я хочу показати її неповторну красу. Маю надію, що люди стануть більше любити та поважати світ навколо себе.
У конкурсі взяли участь майже 118 тисяч фотографів із 173 країн світу. Було представлено 418 тисяч фотографій. "Гадаю, серед такої кількості учасників та знімків потрапити до 100 кращих в одному жанрі та до 70 в іншому – досить непогано. Ще у 2017 році я зайняв перше місце на конкурсі світлин грибів, який проводив Київський національний університет.
Хоча професійним фотографом себе не вважаю. Роблю це задля власного задоволення", – запевнив чоловік.
Юрій працює провідним фахівцем з екологічної освіти в Національному природному парку "Хотинський". Закінчив Кам’янець-Подільський та Чернівецький університети. Каже, що йому пощастило з роботою, бо може займатися улюбленою справою.
– Моя дружина Жанна працює науковим співробітником у парку "Хотинський". Їй треба було фотографувати природу: рослини, тварини, гриби. Попросила мене допомогти. Так усе й почалося, – пригадує фотограф. – Мені сподобалося фотографувати.
На той час Юрій користувався найпростішим із дзеркальних фотоапаратів виробництва Nikon, який придбали для сімейних фото. Згодом були інші, більш удосконалені, купив фотоспалах. Перепробувавши різні жанри, вирішив зупинитися на макрозйомці.
– Макрозйомка – жанр фото, коли маленькі предмети можна знімати з близької відстані у великому масштабі. Це дає змогу роздивитись найменші деталі, наприклад, око мухи чи крильця бабки, – пояснив фотограф. – Свої "фотомоделі" знаходжу в дворі, саду, полі, лісі. Дорогою, коли їду в село до рідних. У вільний час можу годинами сидіти за комп’ютером, відбирати кращі світлини.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-07-2020, 11:56
0
3 647