Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 545
0
23 Чт. Мчч. Леонтія, Антонія, Даниїла, Антонія, Іаникія, Менея, Верилада. Прп. Силуана схимника.

Преподобний Антоній Києво-Печерський, начальник всіх руських ченців


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий преподобний Антоній Печерський є одним з найбільш шанованих святих в Українській Православній Церкві. Пам’ять про цього суворого подвижника свято зберігається в серцях побожного українського народу. Ще з часів Древньої Русі преподобний став прикладом для наслідування і своїм богоугодним житієм багатьох навернув на шлях спасіння. Народився преподобний Антоній в 983 році недалеко від Чернігова, у містечку Любечі. З юних років маючи страх Божий, він бажав зодягнутися в чернечий образ. Підрісши, він відправився мандрувати і, досягнувши Афона, запалав бажанням наслідувати подвигам його святих насельників. Прийнявши тут постриг, юний чернець у всьому догоджати Богові і, борючись на шляху доброчесності, особливо процвітав в покірності та послуху, так що всі ченці раділи, дивлячись на його святе житіє.

Передбачаючи в Антонії великого майбутнього подвижника, ігумен, за натхненню від Бога, відправив його на батьківщину, сказавши: "Антонію! Пора тобі й інших керувати під святого життя. Вернися в свою Руську землю, хай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори, від тебе вийде безліч ченців ".



Повернувшись на Русь, Антоній почав обходити монастирі на Київщині, але ніде не знайшов такого суворого життя, до якого він звик на Афоні.
За Божим промислу, на одному з пагорбів Київських, на крутому березі Дніпра, що нагадував йому улюблений Афон, в лісі, поблизу села Берестове, він побачив печеру, викопану священиком Іларіоном (згодом святий Митрополит Київський і всієї Русі). Він став подвизатися там в молитві, пості, бдінні і трудах, споживаючи через день трохи їжі, іноді не їв по тижню. Люди почали приходити до подвижника за благословенням, порадою, а інші вирішувалися назавжди залишитися зі святим. У числі перших учнів преподобного Антонія був святий Никон, який у 1032 році постриг преподобного Феодосія Печерського, який прийшов у обитель.

Святе життя Преподобного Антонія осяяла всю Руську землю красою чернечого подвигу. Святий Антоній, тих що прагнули до чернецтва приймав з любов'ю. Після настанов, як слід слідувати за Христом, він наказував блаженному Никону постригати бажаючих. Коли близько Преподобного зібралося 12 чоловік братії, загальними зусиллями була викопана велика печера і в ній влаштована церква і келії для ченців. Святий Антоній, поставивши над братією ігуменом блаженного Варлаама, сам пішов з обителі і, викопавши собі нову печеру, зачинився в ній. Але і там, біля місця його усамітнення, незабаром почали селитися ченці. Так утворилися Ближні і Дальні печерні монастирі. Згодом над Дальньою печерою була вибудувана ченцями невелика дерев'яна церква на честь Успіння Божої Матері.

Волею князя Ізяслава ігумен Варлаам пішов у Димитріївський монастир. Благословенням преподобного Антонія і за спільною згодою братії, на ігуменство був обраний лагідний і смиренний Феодосій. На той час число братії вже досягло ста чоловік. Великий київський князь Ізяслав († 1078) подарував ченцям гору, на якій був збудований великий храм і келії, а навколо поставлений частокіл. Так утворилася славна обитель, яка була названа Печерською, як заснована над печерами. Ведучи розповідь про це, літописець зауважує, що хоча й існують багато монастирів, влаштовані багатством царів і бояр, проте вони не можуть зрівнятися з тими, що будуються молитвами святих, їх сльозами, постом і бдінням. Так і преподобний Антоній не мав золота, але своїми працями зростив обитель, незрівнянну з іншими, яка стала першим духовним центром Русі.

За святе життя Бог прославив преподобного Антонія даром прозріння і чудотворення. Особливо це проявилося при побудові їм великої Печерської церкви. Сама Пресвята Богородиця з'явилася йому і преподобному Феодосію у Влахернському храмі, куди вони чудесно з'явилися, будучи захоплені, не відлучаючись від Печерського монастиря. Отримавши від Матері Божої золото, святі найняли майстрів-каменярів, які, за велінням Цариці Небесної, пішли в Руську землю для побудови храму в Печерській обителі. При цьому явленні Матір Божа передбачила близьку смерть преподобного Антонія, яка послідувала на 90-му році його життя 7 травня 1073. Мощі преподобного Антонія, за Божим промислом, залишаються прихованими. Києво-Печерська лавра заснована преподобним Антонієм стала духовним центром для всіх земель Русі.

Преподобний Силуан, схимник Києво-Печерський

Преподобний Силуан, схимник Києво-Печерський, був ревним охоронцем чистоти душевної і тілесної, смиряв свою плоть постом і бдінням, а душу очищав молитвою і Богомисленням. Він сподобився від Господа рясних духовних дарувань: особливого молитовного дерзновення до Бога, постійної радості у Господі, прозорливості і чудотворення. Жив Преподобний наприкінці ХІІІ - на початку ХIV століття. Мощі його спочивають у Феодосієвих печерах.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм