Доки через коронавірус не можна подорожувати за кордон, українцям радять мандрувати Україною.
Лікар-уролог обласної лікарні Валерій Зайцев під час відпустки замість комфортного відпочинку "на дивані" три дні мандрував на велосипеді сусідніми областями, йдеться у публікації "МБ".
"Я часто мандрую Буковиною на велосипеді – на один день. Цього разу три дні мандрували трьома областями –Тернопільською, Рівненською, Львівською. Маршрут подорожі складав мій колега Сергій. Ми хотіли не просто крутити колеса, а побачити щось цікаве під час подорожі. Ще особливість нашої подорожі була у тому, що ми мандрували не центральним дорогами, а грунтовими. Їздили національними природними парками. Відвідали музей-криївку на Тернопільщині, Олеський замок та монастир на Львівщині", - каже Валерій Іванович.
Щодня велосипедисти проїжджали майже по сто кілометрів. Навіть дощ у перший день подорожі не зіпсував їм настрою.
"Перший день постійно лив дощ, але це нас це не зупинило, і ми весь день крутили педалі. Щоправда, їхати на велосипеді по болотистій польовій дорозі досить складно. Ми не ставили собі завдань їхати весь день. Відпочивали, милувалися природою, цікавими місцями, але, тим не менше, у середньому щодня проїжджали на велосипеді по сто кілометрів. Зупинялися на ночівлю біля водойм. Відпочивали у польових умовах: спали у наметах, готували на примус", – згадує Валерій Зайцев.
Валерій Іванович переконаний: мандрівку на велосипеді не можна порівняти з мандрівкою на авто. Враження та емоції зовсім різні.
"Сусідні області нібито не дуже відрізняються від Буковини, але ми побачили чимале різноманіття природи. Пейзажі постійно змінювалися: озера, луки, безмежні поля із пшеницею. Дуже сподобалися піхтові ліси на Львівщині. Там неймовірний запах і нема жодного комара, які нам дуже дошкуляли під час відпочинку. Мандруючи машиною, не можна відчути те, що на велосипеді. Це значно підсилює відчуття і враження", – каже Валерій Зайцев.
Лікарі їздили грунтовими, лісовими дорогами, віддаленим селами.
"В одному із глухих сіл Львівської області, у яке заїхали і вирішили перепочити, жінка пригостила нас кавою. Ми зупинилися перепочити у тіні дерев, а вона нас з будинку побачила і одразу запропонувала щось перекусити. Винесла каву, ми не могли відмовитися, бо пропонували дуже щиро. Ми цим були вражені. Напевно, чим далі від цивілізації, тим люди щиріші", - каже чоловік.
Для лікарів-мандрівників це не остання подорож цього року.
"Хочемо поїхати на велосипедах на Шацькі озера. Є маршрут по Карпатах – у Верховину. Такі подорожчі – це не спорт, а варіант активного відпочинку, який ще й корисний для здоров’я", – розповідає Валерій Зайцев.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram