Щороку в цю пору в гірських районах Буковини відбуваються напади диких кабанів на сільськогосподарські угіддя.
Не став винятком і нинішній сезон, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
– Вийшла днями вранці на город і не впізнала його, – розповідає Євдокія Генкул, жителька села Гробище (хутір Широкий) Путильського району. – Замість картоплі, яка ось-ось мала зацвісти, знайшла ріллю. Дикі кабани знищили все. Не допомогла ні добротна дерев’яна огорожа з колючим дротом, ні собака на прив’язі, якого ми переселили ближче до городу, ні світло, яке тут ввімкнене всю ніч.
За словами жінки, жителі цього хутора торік зверталися по допомогу в різні інстанції, але відповіді не отримали. Цікаво, що такі набіги диких кабанів характерні ледь не для кожного села Путильщини. Щоб відбитися від них, вдаються до різних методів відлякування звірів, як-от, встановлюють опудала. Це, як правило, не допомагає.
– Відстрілювати чи відловлювати та утримувати в себе вдома звірину заборонено, – каже Микола Олексюк, голова районної організації УТМР. – У разі порушення цієї заборони діють штрафи: за оленя – 60 тисяч гривень, кабана – 40 тисяч, козулі – 32 тисячі, борсука і зайця – по 8 тисяч, вовка – 2000, білки і лисиці – по 1000. Найактивніші місяці для кабанів – червень і липень. Тоді вони розгулюють на відкритій місцевості у пошуках їжі. У серпні ж вони цілими сім’ями перебираються у зруби, де харчуються малиною, ожиною, грибами. За ніч ця тварина може пройти до 35 кілометрів.
Щоб уберегтися від любителів городини, пан Микола радить огороджувати ділянку, бажано колючим дротом. Також можна встановити ліхтарі, які заряджаються від сонячної енергії та обсипати город білизною, хлоркою чи навіть одеколоном із періодичністю раз у два тижні і обов’язково після дощу. Також деякі господарі споруджують вентилятори з відлякуючими звуками.
Якщо ж господарям завдано великих збитків, потрібно звернутися до місцевого органу влади, після чого комісія складе акт обстеження, щоб потерпілий міг отримати компенсацію. Адже звірі – це природна стихія.
Згідно з даними таксації на січень-лютий, на угіддях УТМР Путильського району зафіксовано 68 оленів, 72 кабани, 400 козуль, два ведмеді та шість вовків. Це без урахування цьогорічного приросту та молодняку.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-07-2020, 12:35
0
1 847