Багато людей страждають, як вважалось раніше, від алергії на тополиний пух. Насправді ж, поява симптомів алергії пов’язана з сезонним захворюванням, яке називається поліноз (алергічна реакція на пилок квітучих рослин, – авт.)
Про це йдеться у публікації "МБ"
"Під час сезонної алергії у пацієнтів з’являється сильний нежить, головний біль, постійне чхання, погіршення слуху, очі сльозяться та набрякають, відбувається запалення всіх слизових поверхонь, обличчя червоніє і набрякає", – розповідає алерголог Наталя Каспрук.
За словами лікарки, алергія може тривати від двох тижнів до місяця, залежно від подразника.
"Щоправда, якщо людина страждає від поліалергії (чутливість до декількох алергенів, – авт.), то симптоми можуть затягнутися на все літо, – додає пані Наталя.
Також влітку алергіки часто страждають від грибкових спор.
"Якщо пацієнт, у якого є алергія на пил, відчуває полегшення симптомів після дощу, то людина, у якої алергія на грибкові спори – загострення", – каже Наталя Каспрук.
"Медики радять людям з алергією на пух зменшити кількість прогулянок, одягати надворі сонцезахисні окуляри, мати під рукою вологі серветки, аби обтирати обличчя. Також варто носити назальний спрей із розчином морської солі. Цей розчин здатний полегшити стан. Також варто гуляти ввечері та після дощу. Після повернення з прогулянки обов’язково приймати душ", – каже алерголог.
Під час цвітіння тополі експерти радять двічі на тиждень робити вологе прибирання без використання пилососа. На вікнах потрібно встановити спеціальний повітрозабірник з антиалергенним фільтром, а в машині вмикати кондиціонер.
При підозрі на алергію необхідно звернутися до лікаря-алерголога, який проведе спеціальний аналіз на алергени.
Після того, як діагноз підтвердиться, а також точно буде ідентифікований алерген, призначають відповідне лікування.
"Займатися самолікуванням не варто. Ліки має підбирати медик, бо пацієнти з алергією бувають різні: у когось можуть бути супутні хвороби", – каже лікарка.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram