Пасічники вже почали відкачувати травневий мед.
Вони скаржаться, що його буде дуже мало через несприятливу погоду та недостатню кількість рослин-медоносів, йдеться у публікації "МБ".
"Ми вже відкачали травневий мед, але його дуже мало, – говорить пасічниця Марія Пашкевич. – Аномально прохолодний травень був несприятливий для бджіл, які зібрали недостатньо нектару. Така ситуація спостерігається вже третій рік поспіль. Надіємося ще на липу та акацію, які починають цвісти. Хоча акація виділяє нектар за 17-20 градусів тепла вночі. Отож медозбір залежатиме від погоди".
Пасічники пояснюють були холодні ночі, квіти та плодові дерева не виділяли нектару. Бджоли працювали винятково на себе, щоби прогодуватися.
Подружжя Юлія та Іван Филипчуки, які заснували родинну пасіку "Медок", цьогорічний весняний мед ще навіть не викачувало.
"Чекаємо теплої погоди. Хоча ситуація досить складна. Деякі знайомі пасічники вже відкачали мед, але повертають його бджолам, бо ті не мають що їсти. Торік теж було не краще: ми зібрали з одного вулика по сім кілограмів меду, а мало бути по 50 кілограмів. На жаль, в нашій області висівають дуже мало медоносів. Зараз на схилах Дністра вже почала цвісти біла акація, куди ми відвезли свої вулики. Та щоби цвіт виділяв нектар, необхідно вдень 24-26 градусів тепла", – пояснив Іван.
Пасічники ще сподіваються на цвітіння липи, ріпаку та різнотрав’я. Та якщо погода не наладиться і не стане тепліше, то меду не буде.
Схожа ситуація по всій Україні. Оскільки буде недостатньо меду, то він може подорожчати. Також піднімуться в ціні продукти бджільництва, зокрема квітковий пилок, якого бджоли зібрали дуже мало.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-06-2020, 21:59
0
1 406