7 Нд. ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ. СХОДЖЕННЯ СВЯТОГО ДУХА НА АПОСТОЛІВ. Третє знайдення голови Іоана Предтечі. Сщмч. Ферапонта. Загальниця.
ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІУ неділю православні християни відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят - Трійцю. У цього свята також є ще одна назва - П'ятидесятниця. Вона вказує на дату святкування - на п'ятдесятий день після Великодня. Іноді його ще називають днем зішестя Святого Духа, так як у цей день на святих апостолів зійшов Святий Дух, який і показав триєдність Бога, тобто існування трьох Осіб єдиного по суті Бога - Отця, Сина і Святого Духа.
Історія свята
Вважається, що Трійцю вирішили заснувати апостоли, яких ще називають учнями Ісуса Христа. Вони хотіли закріпити в пам'яті людей цю подію.
За біблійними переказами, після свого Воскресіння Ісус Христос пообіцяв своїм учням, що надішле їм потішителя від свого Отця - Святого Духа. Після цього апостоли щодня молилися, збираючись в хатині на горі Сіон в Єрусалимі. А на 50-й день учні Христа побачили вогонь, який проник у них. Після чого апостоли помітили, що вони можуть зцілювати, пророкувати й розмовляти різними мовами, яких раніше не знали.
Тобто Святий Дух дарував учням Ісуса Христа можливість розмовляти будь-якою мовою світу, щоб вони змогли проповідувати християнське вчення серед різних народів.
Трійця - це ще й день народження Церкви. З цього моменту Церква починає поширюватися по всьому світу.
Пам'ять третього знайдення глави святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього ІоаннаТретє знайдення чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна було близько 850 року. Під час заворушень у Константинополі у зв'язку з засланням святителя Іоанна Златоуста (пам'ять 13 листопада) глава святого Іоанна Предтечі була віднесена в місто Емес. Звідти під час набігів сарацинів вона була перенесена (близько 810 - 820 рр..) В Комани і там, в період іконоборчих гонінь, була схована в землі. Коли іконошанування було відновлене, патріархові Ігнатію (847 - 857) під час нічної молитви було зазначено у видінні місце, де схована глава святого Іоанна Предтечі. Первосвятитель сповістив про це імператору, який послав посольство в Комани, і там глава була втретє знайдена, у зазначеному патріархом місці, близько 850 року. Пізніше глава знову була перенесена в Константинополь і тут 25 травня покладена в придворній церкві, частина святої глави перебуває на Афоні.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-06-2020, 09:00
0
1 251