RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги

Інженери та волонтери проєкту Yak.Today збирають кошти на виготовлення захисних шоломів (PAPR) для медиків.

Про це йдеться у прес-релізі проекту.



Кожні 2000 гривень (саме така собівартість маски-шолома) можуть захистити лікаря/лікарку й допомогти йому/їй врятувати життя десятків пацієнтів, хворих на коронавірус.

За статистикою, в Україні понад 20% заражених covid-19, – саме медичні працівники. Так, днями спалах стався в харківській обласній інфекційній лікарні, де підтверджено вже 20 захворювань серед медперсоналу, у тому числі головлікаря.

Чернівецькі лікарі отримають 6 масок-шоломів. Їх передадуть реанімаційним бригадам Центру первинної медичної допомоги в Чернівцях.

Усього ж інженери-мейкери планують виготовити 132 шоломи: для реанімаційних бригад Харківської області, Києва, Львова, Івано-Франківська, Сєвєродонецька та Чернівців. Тож зібрати потрібно 264 000 грн. З них для Чернівців – 12000.

Також інженери закликають чернівецьких колег долучитися до виготовлення: всю технічну документацію і консультації нададуть безкоштовно. Спільними зусиллями можна буде забезпечити захист значно більшій кількості лікарів.

Шоломи мають найвищий ступінь захисту, працюють на автономному живленні. За різними даними, за час роботи одного фільтру в PAPR (понад 1000 годин) може бути використано кількасот респіраторів N95.

Щоб допомогти виготовити 132 шоломи, треба переказати кошти на рахунок благодійного фонду “Харків з тобою”, волонтери якого займаються підтримкою системи охорони здоров’я ще від початку війни і включилися також і в боротьбу з сovid-19.

Номер картки 4246 0010 3001 1195.

Виготовлятимуть маски у “гараж хабі” з долученням додаткових підрядників на певні ланки роботи – щоб закінчити партію якнайшвидше.

При наявності детальної технічної документації від розробників, виробляти такі шоломи може практично будь-хто, у кого є лазерний різак СО2 або ЧПК-фрезер, паяльник, базові ручні інструменти та навички роботи з простою електронікою.

“Маски класу PAPR мають найвищий серед усіх засобів індивідуального захисту APF (assigned protected factor). Тому ми хочемо познайомити з ними українських лікарів, – говорить менеджерка “гараж хабу” та проєкту Yak.today Тетяна Колпак. – Після широкого тестування разом нам буде легше адвокатувати сертифікацію та внесення їх у протоколи. У багатьох країнах PAPR це вже стандарт захисту, зокрема, вони рекомендовані Центром контролю захворювань США (CDC). В Україні ви лікаря/лікарку в такому шоломі не побачите, бо у нас їх промислово не виробляють, а американські коштують від 1 тис. дол. Інженери “гараж хабу” створили PAPR, який має той самий рівень захисту при собівартості нижче 100 доларів, і ми готові безкоштовно ділитися технологією з усіма, хто готовий їх виробляти – на сторінках Yak.Today та проєкту PAPRika (сторінка в розробці)”.

Перед тим, як переходити до масового виробництва, мейкери виготовили тестову партію і передали харківським лікарням (перинатальному центру та кардіологічному відділенню 8-ї клінічної лікарні) для проходження тестів у реальних умовах роботи. Серію лабораторних тестів, рекомендованих, зокрема, Управління з охорони праці OSHA (США), інженери проводять у “гараж хабі”. Тестують і ступінь захисту, і реакцію матеріалів на багаторазову дезинфекцію, і ергономічність.

Лікарі й лікарки, які вже третій тиждень працюють у PAPRах першої партії, підтверджують, що шолом можна застосовувати у червоній зоні – тобто в зоні максимального ризику зараження COVID 19. “Так, цей шолом поки що не має сертифікації. Але потенційно він має значно вищий ступінь захисту ніж дуже багато засобів, з якими доводиться мати справу моїм колегам, – говорить Ірина Кондратова, керівниця харківського регіонального перинатального центру. – Потік повітря, що проходить через фільтри, створює мікропозитивний тиск всередині та захищає від проникнення вірусу. Інтенсивність потоку, яку регулює користувач, дозволяє охолодити повітря всередині шолома і створює дуже комфортні умови і екран не запотіває”.

Тетяна Колпак говорить, що паралельно з виготовленням першої великої партії та запуском open-source платформи (де інженери з будь-яких кінців світу зможуть вдосконалювати ці маски) “гараж хаб” починає працювати над сертифікацією та патентуванням своїх PAPRів. “Також ми сподіваємося на внесення їх до локальних протоколів захисту”, – говорить менеджерка проєкту.

Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги
Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги
Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги
Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги
Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги
Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги
Волонтери створюють захисні шоломи для чернівецьких лікарів: як долучитись до допомоги


Переказати кошти (з призначенням “на статутні цілі”) можна на картку фонду:

4246 0010 3001 1195

або за реквізитами:

Благодійна організація
"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ХАРКІВ З ТОБОЮ"
Код ЄДРПОУ 39488268
р/рах. UA67 351 533 00000 26009052241644
у ХарківГРУ ПриватБанк,
МФО 351533
https://kharkiv-with-you.org/

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
29-05-2020, 12:50
Коментарів 0 Переглядів 2 597


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.