RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

29 Пт. Прп. Феодора Освяченого. Мчч. Модеста, Віта, Крискентії. Свт. Олександра.

Преподобний Феодор Освященний


Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Феодор названий "Освященним" тому, що перший у своїй обителі був рукопокладений в священики.

Преподобний Феодор походив із Єгипту і був сином багатих і знатних батьків-християн. У ньому рано виявилося прагнення до чернечого життя. Одного разу, коли в будинку батьків на честь свята Богоявлення було велике частування, юнак, не бажаючи брати участь у бенкеті, засмутився, що за радощі земного життя буде позбавлений їх у житті майбутньому, він у 14-ть років таємно пішов з дому й оселився в одному з монастирів. Почувши про преподобного Пахомія Великого, він запалав бажанням побачити подвижника. Преподобний Пахомій з любов'ю прийняв захожого юнака, будучи попереджений Богом про його прихід. Залишившись в обителі, преподобний Феодор швидко досяг успіху у всіх чернечих подвигах, особливо ж у повному послуху своєму наставнику і в співчутті до оточуючих братів. Мати Феодора, дізнавшись, що він знаходиться в Тавенніській обителі, з листом від єпископа прийшла до преподобного Пахомія, благаючи про побачення з сином. Але інок Феодор, побоюючись порушити обітницю зречення від світу, відмовився побачитися з матір'ю.



Бачачи розум і здібності святого Феодора, преподобний Пахомій одного разу наказав йому говорити повчання братії від Божественного Писання. Святому Феодору тоді було 20 років. Він беззаперечно корився і став говорити, але деякі з старших братів образилися тим, що їм читає повчання новоспечений інок, і віддалилися. Тоді преподобний Пахомій сказав їм: "Ви підкорилися дияволу і своєю зарозумілістю погубили свої труди. Ви не Феодора відкинули, але відкинули Слово Боже і позбулися Святого Духа".

Святий Пахомій призначив преподобного Феодора будівничим Тавенніської обителі, а сам пішов у більш відокремлений монастир. Святий Феодор продовжував з синівською любов'ю піклуватися про свого наставника, в передсмертній хворобі преподобного Пахомія доглядав за ним, коли великий авва преставився до Господа, закрив йому очі. Після смерті преподобного Пахомія святий Феодор керував Тавенніським монастирем, а пізніше став на чолі всіх Фіваїдських обителей. Преподобний Феодор Освячений прославився святістю життя і рясним даром чудотворення, він був добре відомий святителю Афанасію, Патріарху Александрійському. Спочив святий Феодор в глибокій старості, у 368 році.

Святого мученика Олександра

Святий мученик Олександр був воїном і служив у Римі. За деякими джерелами, він походив з міста Поццуолі в Кампанії, що неподалік від Неаполя.

Під час гоніння імператора Максиміана святий мученик, відмовившись принести жертву ідолу, постав перед судом імператора, засудив нечестиве поклоніння демонам і переконував сповідати Христа.

Імператор віддав його в руки коміта Тиверіана, який наказав повісити святого воїна на дереві і рвати його тіло залізними гаками. Після цього Тиверіан, взявши з собою святого Олексадра, відправився до Фракії, щоб і там почати переслідування християн.

Туди ж прийшла і мати Олександра, блаженна Пименія, яка бачила все, що сталося з її сином. Вона відвідувала його в темниці і підбадьорювала під час тортур. Незабаром після жорстоких мук і побоїв мученик Олександр був обезголовлений у місті Дрізіпара недалеко від Адріанополя. Кат, який співчував мученику, бачив, як його душу піднесли на небо ангели.

Тіло святого, кинуте Тиверіаном в річку, витягли й охороняли від хижих звірів і птахів 4 пса, поки його не знайшла блаженна Пименія, яка і поховала сина з честю. Частина мощей святого збереглася і знаходиться в Празі.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-05-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 982

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.