В Чернівцях є кілька медичних закладів, які вибрані опорними для лікування хворих на коронавірус.
Кореспондентка molbuk.ua побувала у Чернівецькій міській лікарні №1 та провела кілька годин із лікарями в "червоній зоні"
"В червоній зоні чергують лікарі, медсестри та санітарка. Персоналу не вистачає, тому дуже важко приходиться – чергуємо цілу добу", - розповідає жінка, яка працює санітаркою у лікарні.
Перед тим, як зайти в "червону зону" мені проводять короткий інструктаж та допомагають одягти захисний костюм.
Заходимо за двері, одразу стає важче дихати у респіраторі, на захисних окулярах збирається конденсат, все навколо трохи розмивається. У червоній зоні волога підлога, від постійного миття вона блищить. Біля хворих в захисних костюмах шарудять медсестри. Навколо чути тільки звукові сигнали апаратів штучної вентиляції легень: "Пік-пік-пік"… В коридорі на столах лежать запасні кисневі маски та інші запчастини до апаратів
В палаті, куди ми заходимо, лежить двоє людей – чоловік та жінка. Біля них крапельниці та кисневі апарати. Пацієнти мовчать, говорять лише лікарі. У палатах щільно зачиненіі вікна - з них видно тільки верхівки дерев.
У чоловіка від кисневої маски зробилися рани на лобі та скронях.
"Бачите, які в нього рани? То він тут так довго лежить, ці рани залишила киснева маска", - каже лікар Віталій.
Віталій розповідає мені, що чоловік, якого ми щойно бачили у палаті, сильно боїться, бо біля нього всі помирають.
Детальніше про чергування у "червоній зоні" читайте у четверговому випуску "МБ".Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
27-05-2020, 16:15
0
3 957