RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Пологи під час епідемії COVID: чернівчанка розповіла про випробування для вагітних

Епідемія коронавірусу – це чимале випробування для вагітних.

Як відбуваються консультації з лікарями та пологи, дізнавалась кореспондентка molbuk.ua



26-річна чернівчанка Анастасія Іванова народила дівчинку 11 травня. Це були її перші пологи.

– Донечку назвали Меланія, ми вже вдома, – каже Анастасія. – Пологи відбулися на 41 тижні вагітності. До того я постійно консультувалася зі своїм лікарем. Коли лише розпочався карантин, всі заплановані огляди були скасовані. У березні взагалі ніхто не ходив на консультації чи аналізи, все відбувалося у телефонному режимі. Через два-три тижні породіль, які були вже на пізніх термінах вагітності (від 36-го тижня) почали брати на огляди.

Мене ніщо не турбувало, вагітність проходила дуже добре. Мені вистачало стандартного огляду на пізніх термінах – раз на два тижні.

Коли приходите до консультуючого лікаря, потрібно мати маску, рукавички та бахіли. При вході вагітним вимірюють температуру, дезінфікують руки.

Ми з чоловіком планували, що він буде присутній на пологах. Однак через карантин йому не дозволили. Тому о 06:30 він привіз мене до приймального відділення, заніс пакети з необхідним – і все, далі його не впустили. Мені виміряли температуру і дали підписати документи, що я не є хворою на COVID-19, не контактувала з інфікованими і не повернулася з-за кордону. Там було зазначено, що у разі неправдивої інформації мені загрожує кримінальна відповідальність. Папери я підписала, і тоді викликали лікаря.

Відчувала трохи дискомфорт, коли потрібно було щось докупити в аптеці або донести. Рідних немає, щоб їх попросити. Я щиро вдячна медикам, які бігали поверхами і в аптеку. Вони зараз у важких умовах, але стараються догодити породіллям. Вони постійно запитують, чи щось потрібно: водичку, пеленочку. За потреби принесуть все, збігають в аптеку і чек принесуть. Вони мені дуже допомогли, ніхто не відмовив – всі бігають коло тебе.

Всі медики в масках, і породіллі так само винятково у масці.

Не скажу, що карантин якось особливо впливає на перебіг вагітності та пологи. Єдина незручність – це те, що рідні не можуть бути поряд.

Коментар лікаря

Владислав Гошовський, заступник генерального директора Чернівецького обласного перинатального центру:

– Для того, щоб відмежувати хворих, які мають підозру або випадок коронавірусної інфекції, у нас створений акушерський підрозділ на базі гінекологічного відділення, що на вулиці Головній, 129. Гінекологічне відділення зараз не працює. Там приймають тільки пацієнток акушерського профілю – вагітних, породіль, які мають підозру або підтверджений COVID-19.

Там розгорнутий пологовий зал, палати. Відділення розмежоване на зони: для пацієнток з підозрою і тих, у кого вже діагностований коронавірус.

Якщо пацієнтка не хвора і не має підозри на COVID-19, вона поступає на Буковинську, 4. Якщо у жінки немає температури вищої, ніж 37,5, немає ознак гострих респіраторних захворювань, підтверджених лабораторних тестів чи аналізів ПЛР – вона поступає у звичайному порядку.

Партнерські пологи заборонені. Відвідування також припинене. Це не означає, що жінки нічого не можуть отримати з дому. Є зона прийому передач, куди рідні приносять все необхідне, і жінкам це заносять в палату.

Щодо лікарів, то вони користуються засобами індивідуального захисту. Там, де відділення з COVID-19 – більш розширені засоби захисту. Розроблені нормативи: коли що використовувати: коли костюм, коли халат, коли маскy, коли щиток. Не завжди треба їх використовувати – залежно від рівня ризику.

Наразі в нас було вісім випадків із підозрою або підтвердженим коронавірусом. Із них шестеро – контактних, двоє діагностованих хворих. Контактні у нас не підтвердилися, а далі ми їхню історію не знаємо. На Головній, 129 є і швидкі тести, і ми забираємо аналізи на ПЛР, відправляємо їх в лабораторний центр. Новонароджених також діагностуємо. Був випадок, що дитина дала позитивний тест ПЛР. Коли аналіз повторили, він був негативний.

Головне, щоб жінки не приховували інформацію. Ми всім зможемо надати відповідну допомогу.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Леся Токарюк
25-05-2020, 11:11
Коментарів 0 Переглядів 4 132



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.