Святий мученик Сава Стратилат і з ним 70 воїнів
Мученик Сава походив з готфського племені. Своєю хоробрістю він досяг високого чину воєводи-стратилата і служив при імператорі Авреліані (270 - 275).
З юності Сава був християнином і старанно слідував заповідям Христовим, допомагав бідним, відвідував в темницях ув’язнених християн. За чисте і добродійне життя святий отримав від Господа дар чудотворіння і Ім'ям Христа зціляв хворих, виганяв бісів.
Коли імператор дізнався, що святий Сава сповідує християнство, він зажадав від нього зречення. Мученик скинув військовий пояс і підтвердив, що не залишить свою віру. Його били, обпалювали свічками, кинули в казан із смолою, але мученик залишався неушкодженим. Бачивши його муки, увірували в Христа ще 70 воїнів, яких тут же усікли мечем. Святого Саву кинули в темницю. Опівночі під час молитви мученикові з'явився Христос і осяяв його світлом Своєї Слави. Укріплений, мученик Сава переніс на ранок нові муки і був втоплений в річці (+ 272).
Преподобний Сава Києво-Печерський
Преподобний Сава жив наприкінці XII — на початку XIII ст., звершував подвиг у Києво-Печерському монастирі. Де народився, із якої родини, коли прийняв постриг ченця невідомо. В акафісті всім преподобним Печерським про нього сказано: "Радуйся, Саво, чудес великих творителю". Мощі преподобного знаходяться в Ближніх печерах.
Пам’ять преподобного Сави вшановується 7 травня (24 квітня за ст. ст.
Преподобний Олексій Києво-Печерський
Преподобний Олексій жив у XIII ст., був ченцем Печерського монастиря. Відомо, що відбував подвиг і творив молитву в затворі. Де він народився, з якого роду і коли постригся в ченці невідомо. В акафісті всім преподобним Печерським сказано: "Радуйся, Олексію, бо молитву розумну ти завжди звершував".
Мощі преподобного Олексія знаходяться в Ближніх печерах.
Пам’ять преподобного Олексія вшановується 7 травня (24 квітня за ст. ст.).
Мученики Пасікрат і Валентин Доростольський. Як і святий Сава Стратилат, ці страждальці були римськими воїнами-християнами. Відмовившись принести жертву язичницьким ідолам, вони прийняли жорстокі тортури і були усічені мечем в 288 році від Різдва Христового.
Мученики Євсевій, Неон, Леонтій, Лонгин і 40 інших. Ранньохристиянські страждальці з Нікомідії (Никомедии), які взяли мученицькі вінці, висповідавши Христа під час страти великомученика Георгія Побідоносця в 303 році від Різдва Христового. За це вони були піддані жорстоким катуванням і страчені.
Преподобна Єлисавета чудотвориця. Ігуменя одного з Константинопольських жіночих чернечих обителей, що жила приблизно в VI-VIII століттях. Прославилася найсуворішої аскезою, за що ще за земного життя отримала від Господа дар чудотворення.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram