«Ніхто не думає про прибуток»: як виживає малий бізнес на Буковині під час карантину

Новини Чернівців / новини / топ новини
4 022
0
«Ніхто не думає про прибуток»: як виживає малий бізнес на Буковині під час карантину

Більшості підприємців, які працювали у сфері обслуговування та продажу товарів, довелося закрити свої заклади, відправити у відпустки, а то і звільнити працівників. Особливо важко тим, хто орендує великі приміщення, дороговартісну техніку, має зобов'язання із виплати кредитів.

Про це йдеться у публікації "МБ".



Після рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо тимчасове закриття продовольчих ринків, підприємці Калинівського ринку вийшли на акцію протесту. Люди пікетували ОДА та міську раду, й навіть, написали листа до президента. Люди вважають, що таким рішенням хочуть придушити малий бізнес.

Кореспондентка molbuk.ua звернулася до власників малого бізнесу у Чернівцях та дізналася, як вони виживають під час карантину.

Найбільшою проблемою є заробітна плата працівникам.

"Ми людей не звільняли, відправили у відпустку за власний рахунок, але навіть так, ми ж маємо щось виплачувати робітникам, - розповідає власниця фірми перевізника "Багіра" Павліна Храпчинська. – За березень ми розрахувалися з працівниками, бо міська рада виплатила нам заборгованість за пільгові перевезення, а от з квітнем будуть проблеми. Наші водії жили від зарплати до зарплати, а зараз як їм виживати? Звонив один чоловік, який працює в нас вже п’ять років, питався коли вже повернеться на роботу. Каже, що позичив гроші у мами з пенсії".

"Не знаю, чи зможемо ми зберегти ввесь колектив навіть після карантину, це буде дуже важко, - каже власниця салону краси "Слава" Ярослава Малинська. – Перукарі відчувають фінансове виснаження".

В закладі громадського харчування "Львівські круасани" кажуть, що ситуація з оплатою плачевна.

"В березні нашим працівникам заплатили тільки 50% ставки. Цього місяця не платили взагалі", - розповідає представниця мережі закладу Олеся Любка-Труфіна.

Ще одною великою проблемою є оренда приміщення.

"Ми ведемо переговори щодо оренди у власника приміщення. Поки вони йдуть не дуже добре", - коментує пані Ярослава.

З подібною ситуацією зіткнулась й фірма "Багіра".

"Я сиджу вдома, а борги ростуть. Ми винні гроші й за оренду землі під автопарк. Але де ж їх взяти? А ще ремонт транспортних засобів, сплата податків", - каже Павліна Храпчинська.

"Наш орендодавець хоче 50% оренди, навіть якщо ми не працюємо. Це для нас проблема, адже зараз ми не заробляємо. Пробуємо домовитися, але поки безуспішно", - розповідає пані Олеся.

Аби залишитися на плаву власниця салону краси "Слава" придумала платні онлайн-курси по догляду за собою.

"Ми створили онлайн-курси, де вчимо, як доглядати за собою. Також на базі нашого салону є школа краси. Тож деякі уроки ми перенесли в режим онлайн. Ще функціонує онлайн-магазин. Стараємось якось триматись", - коментує Ярослава Малинська.

Проте не всі власники малого бізнесу мають альтернативні варіанти заробітку під час карантину.

"Інші заклади харчування займаються доставкою їжі додому, проте ми так не можемо. Концепція нашого закладу заключається в тому, що всі круасани, які купує клієт, мають бути гарячими та свіжими. Тому доставка не наш варіант", - розповідає Олеся Любка-Труфіна.

Власники бізнесу вже думають над тим, що буде після закінчення карантину. Переважно настрої позитивні.

"Після того, як нас відкриють ми зіткнемось з проблемою транспорту, бо ж спершу відновлять роботу закладів, а тоді вже, згодом, й транспорт. Але як клієнти будуть добиратись до нас? Проте, наш салон має перевагу. У нас є "економ" перукарні, де ціни не дуже високі. Думаю це буде актуально після закінчення карантину, бо в людей не так й багато грошей. Тай якщо раніше клієнтка могла пофарбувати волосся 1500 гривень, то після карантину вона подумає, чи варто витрачати стільки грошей на фарбування", - наголошує пані Ярослава.

Власниця фірми "Багіра" навпаки не сподівається на прибуток.

"Цього року наша головна задача – вижити. Тому не говоримо про якийсь прибуток. Аби тільки бізнес зберегти, робітників не втратити й хліб на столі мати", - каже Павліна Храпчинська.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
18 333
Керівнику "Чернівціводоканал" оголосили підозру: на комунальному підприємстві зробили заяву
9 366
Проколов колеса, щоб не втік: на Буковині перевіряють співробітників ТЦК через конфлікт
6 429
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
6 291
Сильні дощі та грози: на Буковині зіпсується погода
5 637
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
5 269
«Вода чудова. Ідіть купатися»: чернівчани ходять на міський пляж попри заборони
4 732
Росія могла вдарити по Чернівцях ракетою Х-101 із касетною бойовою частиною: що відомо
4 225
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
4 099
Обороняв Батьківщину від ворогів: на війні загинув воїн з Буковини Віталій Майстрюк
3 639