На Заході Румунії у прикарпатті вночі 25 квітня трапився
підземний землетрус. Підземні поштовхи потужністю 4,9 бала за шкалою Ріхтера були відчутними навіть в Одеській області.
Про суттєвий землетрус, який трапився близько 1 години ночі 25 квітня, повідомляє Румунський сейсмологічний центр.
Землетрус уночі могли відчути і жителі Чернівців – особливо ті, що проживають на верхніх поверхах багатоквартирних будинків, повідомив у коментарі кореспонденту molbuk.ua доцент кафедри гідрометеорології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, сейсмолог Андрій Ніколаєв.
"Землетрус дійсно був. Я знаю, що це було вночі, хоча особисто я його не відчував. Землетрус по-різному відчувається на різних поверхах будинків. Як правило, на більш високих поверхах він краще відчувається", – розповів науковець.
Пан Ніколаєв каже, що добре відчули землетрус в Одесі.
"Я говорив із родичами та знайомими із Одеси. Якщо це землетрус у зоні Вранча, то там основна частина енергії розповсюджується на північний схід. Йде на Молдову і у бік Одеси. А коли до нас, на Буковину, йде ця енергія, вона сильно поглинається Карпатами, і в нас кількість енергії, виходить, у півтора рази менша", – сказав він.
Андрій Ніколаєв каже, що це не був сильний і дуже інтенсивний землетрус.
"Але зараз досить небезпечний період. Останній сильний землетрус був у 1977 році, а потім – у 1990-му. Так само значний, але менш інтенсивний. В середньому, землетруси повторюються раз на 37 років. Тож саме зараз – період очікування дійсно сильного Карпатського землетрусу, магнітуда якого мала би бути 7 і більше балів", – сказав сейсмолог.
З іншого боку, каже пан Ніколаєв, упродовж останніх років буковинці мали змогу відчути дещо слабкіші землетруси, і це, на його думку – позитивно.
"Адже енергія трохи "розряджається". І цей ефект максимально сильного землетрусу віддаляється", – пояснив Андрій Ніколаєв.
Водночас науковець пояснив, чому мешканці Чернівців можуть по-різному відчувати тремтіння землі.
"Чернівці – дуже неоднорідне в геологічному плані місто. Люди в різних районах по-різному можуть його відчувати. В якихось районах відчувається, а в якихось – ні. Отже, це підтвердження закономірності, що на рівній землі інтенсивність менша, а, наприклад, на дев’ятому поверсі, його могли відчувати більш інтенсивно", – повідомив Андрій Ніколаєв.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-04-2020, 13:15
0
13 200