21 Вт. Апп. Іродіона, Агава, Єрма, Асинкрита. Мч. Павсилина. Свт. Килистина. Прп. Руфа.
21 квітня Церква згадує апостолів Іродіона, Агава, Руфа, Асинкріта, Флегонта і ЄрмаСвятий апостол Іродіон родом був із Тарсу Киликійського, родич святого апостола Павла. Служив святим апостолам у всьому, і вони єпископом поставили його Неопатрійським, і багатьох з еллінів ученням святим до Христової навертав віри. За те заздрили фарисеї, обступили його з ідолослужителями і мучили сильно. Убили святого: одні камінням уста йому розбили, инші деревом вдаряли по голові, тоді ніж встромили і, як мертвого, кинули у крові. Думали-бо, що він уже помер, залишили тіло й пішли. Але апостол святий, благодаттю Божою, живий залишився, проповідував після того слово Боже в Римі зі святим верховним апостолом Петром. Святий же апостол Павло, з Коринту до римлян пишучи послання, згадував Іродіона святого, який у Римі тоді при святому Петрові був: “Вітайте, — казав, — Іродіона, родича мого”. І коли святий Петро розп’ятий був, тоді святого Іродіона (за свідченням Метафраста) разом зі святим Олімпом і з багатьма вірними мечем потяли.
Святий апостол Агав пророчого дару був сповнений, його ж згадують апостольські Діяння так: “Зійшлися з Єрусалиму пророки в Антіохію, встав же один з них на ім’я Агав, назнаменував духом голод великий, який мав бути по всій вселенній, що й було при Клавдії-цісарі”. І знову в Кесарії Агав святий провістив святому апостолові Павлу страждання, які мали бути йому в Єрусалимі: “Взявши пояс Павловий, зв’язав свої руки і ноги і казав: “Так говорить Дух Святий: Мужа, якого ж пояс цей, так зв’яжуть у Єрусалимі фарисеї і передадуть в руки язичникам”. Проповідував же Христа святий Агав у краях, які йому траплялися, і багатьох навернув до Христа Бога. Святого апостола Руфа в Посланні до Римлян згадує Павло святий: “Вітайте Руфа, вибраного в Господі”. Став єпископом у Тивах, що в Елладі.
Святий апостол Асинкрит, у тому ж Павловому Посланні до Римлян згадуваний, став єпископом в Ірканії, краю Азійському.
Святий апостол Флегонт, у тому ж Посланні згадуваний, став єпископом у Маратоні, граді Тракійському.
Святий апостол Єрмин, якого в тому ж Посланні згадано, у Далмації був єпископом.
Усі ж ці апостоли із сімдесяти були, по вселенній проповідували благовістя Христове, невірних до істинної віри приводили і, по-різному від юдеїв і еллінів мучені, померли.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-04-2020, 09:00
0
1 201