З 1 квітня в Україні запрацювала друга хвиля медичної реформи.
Для медичних закладів зміниться система фінансування НСЗУ виділятиме фіксовані суми за лікування.
Що зміниться у буковинських лікарнях та для пацієнтів у публікації "МБ", пояснила заступник голови Чернівецької ОДА Наталя Гусак.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і TelegramЩо зміниться для лікарень Лікарні, які наразі є комунальними некомерційними підприємства, отримуватимуть кошти за прямими договорами із НСЗУ і за конкретні проліковані випадки.
У Чернівецькій області 47 медичних закладів уклали договори із НСЗУ. Їх укладали за різними пакетами медичних послуг.
Загалом у Чернівецькій області підписано договорів на 32 пакети пріоритетних послуг. 12 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 3 лікарні надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). У разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть три лікарні. Гострі інфаркти лікуватимуть в одній лікарні – кардіологічному диспансері. У 13-ти лікарнях Буковини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку. 12 медзакладів готові надавати допомогу під час пологів.
Лікарні отримають більше коштів, ніж минулого року. За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають майже мільярд гривень протягом року. Наприклад, обласний клінічний кардіологічний диспансер матиме фінансування на 39 мільйонів гривень більше, ніж минулого року. Очікується, що обласна лікарня швидкої медичної допомоги отримає більше на 24 мільйони гривень, обласна клінічна лікарня – більше на 35 мільйонів гривень. Достатньо фінансування отримають і центральні районні лікарні. Водночас є медичні заклади, з якими потрібно опрацьовувати фінансовий план, тому що тієї суми від НСЗУ, яку вони отримають, буде недостатньо.
Буде зменшений обсяг фінансування по місту Чернівці. Єдині заклади, які не уклали контракти із НСЗУ – це міська дитяча стоматологічна поліклініка та міська доросла стоматологічна поліклініка. І це буде коштувати певну суму міському бюджету, щоб виплачувати заробітні плати працівникам або переводити їх на комерційну форму роботу.
Що зміниться для пацієнтівВідтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Щоби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації.
Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Пацієнт може вибирати лікарню для спеціалізованої допомоги, зважаючи на наявність медичного обладнання, якість та комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт.
Кожен пацієнт, який відвідує медичний заклад, має знати, що держава заплатила за надання медичної допомоги. У цю суму коштів входить і заробітня плата працівникам, і необхідні медичні препарати. Успішними стануть ті лікарні, в яких надаватимуть якісні послуги.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-04-2020, 17:31
0
4 340