У Чернівецькій області священики намагаються "перекинути" відповідальність за скупчення людей у храмах на вірян.
Про це у коментарі 24 каналу повідомив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук, пише molbuk.ua
Зокрема, на запитання телеведучої, чи місцева влада Буковини спілкувалась із священнослужителями щодо обмеження відвідування людьми церков на період карантину, голова ОДА відповів:
"Спілкувався, запрошував, упродовж багатьох минулих тижнів ми збиралися разом, окремо. Всі кажуть: "Так, ми розуміємо, будемо просити". Є такі, звичайно, спроби "перекинути" це на вірян. І вони кажуть: "Це не ми, це люди вимагають. Ми не можемо заборонити людям прийти".
Водночас Сергій Осачук заявив, що на його думку, ключова позиція – це слово настоятеля і слово митрополита.
"Як скажуть, так і люди дослухаються", – повідомив посадовець.
Він додав, що це є відповідальністю кожного настоятеля кожного храму.
"Адже саме настоятель є лідером і авторитетною людиною для своєї громади, для парафіян. І якщо він зуміє знайти правильні слова, то тоді люди і дослухаються. Тут не може бути мови заборони, тут може бути тільки діалог і здоровий глузд. Перед тим, як прийти до велелюдних і багаточисельних зібрань, чи не принесете ви небезпеку туди. Адже у нас такий феномен вродженого оптимізму – багато вважають: "Зі мною нічого не трапиться". Може з тобою і не трапиться, але ти можеш бути безсимптомним переносником вірусної хвороби, можеш заразити когось, і людина може померти", – сказав голова ОДА.
Раніше повідомлялося, що у Чернівецькій області священник, який хворіє на коронавірус, контактував із 123 вірянами та чотирма священиками.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.