Чернівецька обласна лікарня першою в Україні почала лікувати хворого на коронавірус. В інфекційному відділенні працює вісім лікарів. Чергування відбувається цілодобово.
Лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко зізнається: дуже чекає дня, коли скажуть, що можна не одягати захисні костюми.
– Робочий день, як завжди, починається о 9 ранку. Але багато часу працюємо понаднормово, приходимо на роботу у вихідні, щоби контролювати стан пацієнтів, – каже Ольга Кобевко. – Ніхто з лікарів не звільнився. Ми всі відмовилися від запланованих відпусток на цей період.
Наразі ми забезпечені захисним одягом, респіраторами, окулярами. Та перших пацієнтів приймали без засобів захисту в протичумних костюмах.
Лікарі працюють, ось лише відділення давно у не найкращому стані.
– У 2009 році під час епідемії грипу всі бачили, у якому стані було відділення, але після цього нічого не змінилося, – продовжує О. Кобевко. – У нас немає гарячої води, туалет один на весь поверх. От вам і ізоляція.
В інфекційному відділенні обласної лікарні є кілька відокремлених частин: у приймальному відділенні приймають людей із підозрою на коронавірус, у стаціонарному перебувають пацієнти з підозрою, окремо – пацієнти з першим негативним аналізом, а у третьому крилі лежать із підтвердженим діагнозом.
– Під час чергування мусимо відлучатися на прийом. Багато паніки серед людей, – продовжує Ольга. – Наприклад, 15 березня я заступила на чергування вранці, але весь день була у приймальному відділенні і повернулася в ординаторську лише о пів на одинадцяту ночі. Приходило дуже багато людей. Дехто запитує, чи є в нас тести і чи можна зробити тестування на вірус. Коли дізнаються, що їх не робимо, люди думають, що ми тести ховаємо. Та насправді у лікарів-практиків ще немає. Вони перебувають у лабораторному центрі.
"У будь-який час доби приймаємо дітей"В інфекційному відділенні дитячої обласної лікарні перебуває сім пацієнтів, з них у чотирьох – коронавірус. За весь час карантину тут вже було 17 пацієнтів.
– Лікарня розрахована наразі на більше людей, зараз ще не пік захворювання. Але наразі пацієнти є лише в інфекційному відділенні, – каже завідувач інфекційного відділення Роман Білейчук. – Троє лікарів у відділенні вирішили працювати цілодобово, а потім – два дні вихідні. У будь-який час доби приймаємо дітей, яких нам привозять. Зазвичай, пацієнтів привозять спеціальні бригади з районів. Але буває, що батьки самі привозять. З’ясовуємо, якщо був контакт із людиною, яка приїхала з-за кордону, тоді госпіталізовуємо. Хоча краще, щоби хворі спочатку зверталися до сімейних лікарів, а ми вже чекали на них у захисних костюмах.
У дитячій лікарні теж нарікають на нестачу персоналу. Дехто почав звільнятися саме з початку епідемії.
– Працювали люди, які мали хронічні захворювання, і вони звільнилися, бо бояться за своє здоров’я, – каже Роман Білейчук. – У середньому лікарі мають ставку 6 300 гривень, у медсестер – 4 200 гривень, у санітарок – 3 600 гривень. За такі гроші ніхто не хоче ризикувати життям. Але з лікарів ніхто не звільнився.
"У захисному костюмі доводиться бути по 5-6 годин"Міська лікарня №1 у Чернівцях тиждень тому почала приймати пацієнтів хворих на коронавірус чи з підозрою на коронавірус. Тут повністю змінили графік роботи, скасували усі планові операції, обстеження.
Поки що пацієнтів тут небагато – 17. Серед них і хворі на коронавірус, і люди з підозрою на COVID-19, які чекають на результати аналізів. Загалом лікарня розрахована на 50 місць.
Завідувач відділення інтенсивної терапії Дмитро Білоус розповідає, що з 1 квітня лікарі його відділення будуть працювати вахтовим методом – цілодобово перебуватимуть у лікарні впродовж тижня, а два тижні вдома.
– Такий графік зумовлений тим, що деяким працівникам складно доїжджати, а також інфекційним контролем. Тиждень працюємо, а два тижні – це карантинний термін, коли стає відомо, чи у людини є якісь симптоми, – пояснює Дмитро Георгійович. – У відділенні інтенсивної терапії працює 9 лікарів. Умови роботи змінилися суттєво. Потрібно працювати у захисному одязі. Іноді в захисному костюмі доводиться бути по 5-6 годин. Працюємо в захисних комбінезонах. Вони з матеріалу, який не пропускає біологічні рідини, тому трохи парить. Ще одягаємо окуляри, респіратори, захисний щиток. Всі маніпуляції, які ми робили пацієнтам у звичайному одязі, тепер треба робити у захисному. Це трохи складно і незвично. У захисному одязі всі – від лікаря до санітарки.
Наразі у відділенні інтенсивної терапії перебуває троє пацієнтів, один помер.
– Наші медики готові до надання допомоги. Але є проблеми з персоналом, – каже Дмитро Білоус. – У відділення потрібно ще два лікарі та чотири медсестри. Навряд чи зараз вдасться когось знайти. Нам обіцяли доплату до окладу 200 відсотків. Оклад у лікарів – від 4 до 8 тисяч гривень.
У лікарні зізнаються, що відчули, як люди налякані хворобою.
– Зараз у нас два віруси – COVID-19 і вірус страху, – продовжує Дмитро Білоус. – Люди часто звертаються, особливо ті, які приїхали з-за кордону, хочуть "перевіритися". Застуда, температура – це ще не привід звертатися у лікарню. До нас мають потрапляти пацієнти, у яких складний перебіг хвороби.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-04-2020, 14:20
0
9 182