Попри щоденні заклики медиків і влади про необхідність дотримання правил карантину, жителі міста й області продовжують відвідувати церкви та інші заклади, без особливих причин прогулюватися вулицями, утворюючи скупчення людей.
Щойно до нас прийшла сонячна весняна погода, як галявини і парки Чернівців заполонили сотні місцевих жителів. Схоже, трагічні події в Італії внаслідок небезпечного вірусу COVID-19 мало чого навчили буковинців: минулими вихідними на галявинах можна було побачити групи мешканців, які смажили шашлики й відпочивали на природі.
Кореспонденти molbuk.ua пройшлися вулицями Чернівців та поцікавилися у перехожих, чому люди – насамперед ті, що перебувають у групах ризику, – у період карантину не лишаються вдома, а гуляють містом, наражаючи себе й інших на небезпеку.
"На роботу ходжу за крайньої потреби"У понеділок в обідній час на Центральній площі підходимо до жінки років 60-ти з марлевою пов’язкою на роті. "Ми журналісти. Чому ви виходите на вулицю, замість того, щоб сидіти вдома?" – запитуємо у неї. Вона пришвидшує хід і, ніби втікаючи, відповідає: "Тому що я працюю, а зараз – перерва".
На вулиці Поштовій зустрічаємо чоловіка пенсійного віку з паличкою, який повільно прямує у бік Центральної площі.
"Скажімо так, отримував гроші, – пояснює чернівчанин причину свого перебування на вулиці. – Мав справи, які неможливо вирішити, перебуваючи вдома. Хоча увесь карантин я не виходжу на вулицю. В мене – особняк, тож роботи там вистачає".
Підходимо до рогу вулиць Поштової й Бетховена. Тут зустрічаємо жінку середнього віку. Вона у двох руках несе пакети з продуктами.
– Я ходила в магазин, треба було скупитись додому, – каже вона, дістаючи з кишені маску. – Ось, захисні засоби у мене є – одна нова, інша використана. Щойно зняла, бо виходила з магазину. На період карантину працюю віддалено. За крайньої потреби ходжу на роботу.
Жінка відкриває пакети з продуктами, щоб ми переконалися, що вона справді повертається з магазину.
– Знаєте, зараз за продуктами в сім’ї ходять ті, кого не шкода, – продовжує вона. – У мене дочка перебуває на самоізоляції, бо повернулась з-за кордону. Тож мушу годувати її і двох собак.
"І коронавірус переживемо"На вулиці Степана Бандери зустрічаємо жінку 50-ти років у масці. Запитуємо її, чому люди нехтують карантинними обмеженнями.
"Хтось іде в магазин. Хтось – провідати родичів. Хтось – через роботу. Я, скажімо, мушу бути на роботі. Міська рада працює, незважаючи на карантин", – сказала вона і пішла у бік Центральної площі.
Ще одна жінка пенсійного віку стоїть поблизу зупинки громадського транспорту на Степана Бандери.
"Я працюю кур’єром. Ходила в один будинок тут у центрі, хотіла запропонувати жителям передплатити газету. Але ніхто двері не відчиняє. Завтра спробую ще… Шкода, бо втрачу заробіток", – каже жінка.
Високого зросту чоловік зупиняється на тротуарі вулиці Університетської, запалює цигарку. Побачивши нас, просить фотографа не знімати його.
"Взагалі-то, ви не повірите – повертаюся з роботи додому. Ось лише зупинився, щоб покурити. Карантину дотримуюся, маска є. Дистанції півтора метра також дотримуюся", – каже він.
– Як на ваше життя карантин вплинув? – цікавимось у чоловіка.
– Фінансово – погано. Якщо така пандемія почалась, то зрозуміло, що всім нам доведеться затягнути ремені. Хоча, як кажуть, історія повторюється кожні сто років. Так, століття тому була "іспанка", 200 років тому була чума, а 300 років тому – холера. І цей коронавірус переживемо!
Майстрині перукарень працюють "на дому"Тим часом місцеві посадовці продовжують закликати буковинців намагатися не виходити на вулицю в період епідемії коронавірусної хвороби.
"Я прошу: бережіть себе, – каже міський голова Олексій Каспрук. – Я знаю, що частина чернівчан чує мене, частина не чує або думає, що це їх не стосується. Насправді, це стосується кожного. Ви ніколи не можете знати, хто знаходиться навколо вас, поблизу вас. Це може бути ваш родич, який не має жодних зовнішніх ознак хвороби, але фактично він вже є рознощиком вірусу. Я звертаюся до всіх: мінімізуйте контакт".
Мер розповів, що в Чернівцях, незважаючи на заборону, працівники перукарень почали надавати свої послуги "на дому".
"Майстрині продовжують працювати, відвідують клієнток удома, – каже міський голова. – Щоб було розуміння у всіх: це не один візит за день. І ви не знаєте, з чим до вас майстриня прийшла додому, і вона не знає, до кого в квартиру прийшла, і що вона принесе ввечері додому, крім заробітку".
Заступниця голови ОДА Наталія Гусак навела приклад щодо захворюваності для любителів смажити шашлики на природі у цей час.
"Якщо коротко, сьогодні ви шукаєте двох-трьох друзів на шашлики, – повідомила вона. – Завтра ми шукаємо 20-30 контактних осіб з можливим інфікуванням COVID-19, як наслідок ваших карантинних шашличків".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-04-2020, 11:11
0
22 256