RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Як римо-католики Чернівців відзначать 5 квітня Вербну неділю

Настоятель Малої базиліки отець Анатолій Шпак розповів, що на Вербну неділю у храмі не буде прихожах. А Великодню Месу наживо транслюватиме телеканал ТВА.

У неділю, 5 квітня, католики західного обряду усього світу відзначатимуть Вербну неділю. Папа Римський Франциск молитиметься без участі вірних, Святкову Месу з Ватикану люди переглядатимуть онлайн. Як живе в умовах карантину римо-католицька парафія Воздвиження Всечесного Хреста м. Чернівці і про підготовку до Вербної неділі та Пасхи, розповів настоятель Малої базиліки отець Анатолій Шпак.



- Єпископат Римо-католицької Церкви України підтримав рішення уряду і розробив рекомендації для пастирів на час епідемії, - розповідає отець Анатолій Шпак. - Люди зрозуміли і поставилися відповідально. У будні дні на Службі Божій у костелі буває 3-5 чоловік, у неділю – максимум 7, але до цих пір за час надзвичайної ситуації на Святій Месі ще жодного разу не було більше 10 осіб разом зі священиками. Дуже допомагають у цій справі чоловіки з парафіяльної спільноти "Лицарі Колумба". Вони стоять при вході в храм, у своїй лицарській формі, і контролюють кількість людей і відповідну дистанцію. Кожному, хто входить, видають маски і засоби для дезінфекції рук. Також ми запровадили запис на службу по телефону, тому знаємо скільки людей має прийти. У храмі люди дотримуються дистанції не менше двох метрів. Щодо священників, то ми дезінфікуємо руки перед Службою Божою і після. Також використовуємо дезінфікуючі засоби при прибиранні храму.

– 12 квітня римо-католицька Церква святкуватиме свято Великодня. Як відбуватиметься ця урочистість? Чи зможуть люди прийти до храму?

- В інструкції єпископату РКЦ щодо святкування Великого Тижня і Пасхи написано: "щодо участі в Літургіях треба дотримуватися вказівок державної влади". Єпископи закликають звершувати літургійні таїнства Пасхи з обмеженою участю вірних, згідно розпоряджень влади і рекомендують долучилися до Великодньої літургії за посередництвом трансляцій. Ми вже домовилися з телеканалом ТВА про трансляцію Великоднього богослужіння з нашого храму. Воно відбудеться 12 квітня о восьмій годині ранку.

- Найближчої неділі, 5 квітня, римо-католики святкуватимуть Вербну неділю. Як відбуватимуться богослужіння?

- Зазвичай є три можливі форми богослужіння у Вербну неділю: одна передбачає процесію з вербою навколо храму, друга - з процесією в храмі й третя - без жодної процесії, тільки Служба Божа. Відповідаючи на виклики часу, богослужіння відбуватимуться за участі не більше 10 чоловік разом із священиками і процесії не буде. Це будуть люди, які попередньо записалися по телефону.

- Розкажіть, будь ласка, як відбувається Причастя. Єпископи дали можливість приймати Причастя з рук священика на свою руку. Чи є бажаючі?

— Наразі ми цього не практикуємо, це не обов’язок, а лише можливість, за бажанням вірян. Такого бажання ніхто не виявив, крім того, я радився з іншими священиками деканату і прийняв рішення: поки що залишається традиційна форма причастя — з рук священика до уст людини.

- Отче, чи є можливість індивідуальної сповіді?

- Так, як і раніше, можна приступити до індивідуальної сповіді за півгодини до Служби Божої, за попереднім записом. Ми вжили відповідних заходів для зменшення ризику: обклеїли перегородки в сповідальнях плівкою. Сестра-черниця відповідає за дезінфекцію, слідкуємо за дистанцією. Ми враховуємо і велику кількість людей, які мають бажання і потребу в сповіді перед святами, тому перед Вербною неділею і протягом Великого тижня можна буде записатися на сповідь у священика, по телефону, і щодня, протягом дня ми будемо сповідати, так, щоб у храмі одночасно було не більше 10 осіб.

- Чи проводиться традиційні у Великий піст богослужіння Хресної дороги?

- Ні, ми відмінили всі богослужіння, крім Святої Меси. Навіть органістка на карантині, тому Служби Божі відбуваються без музичного супроводу і співів. Також відмінили всі духовні заняття і зустрічі. Але наші парафіяльні групи продовжують свою діяльність. Діють молитовні групи "Живого Розарія", які зараз ще активніше включилися в молитву. Це кілька молитовних груп, які моляться на вервиці, і ця молитва розподілена так, що вона є безперервною. Це молитва за припинення епідемії, за лікарів, за хворих, за всі служби, які допомагають подолати епідемію.

- Як і хто опікується самотніми, хворими і літніми членами парафії?


- У нас немає самотніх стареньких парафіян, усі мають родичів біля себе, і ніхто, на щастя, не захворів на коронавірус. Ми маємо списки таких парафіян і відвідуємо їх за планом або за потребою. Сестра-черниця слідкує за цим. Крім того, наше католицьке Товариство блаженного Адольфа Кольпінга раніше утримувало благодійну кухню для літніх люде – майже 30 осіб раз на тиждень з цього користалися. Зараз можливості збиратися в приміщенні немає, тому гроші, які йшли на їдальню, вони зараз використовують на потреби бідних, найбільш потребуючих. Закупили продуктові набори, ми їх з черницями розподіляємо і розвозитимемо цим людям.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Наталка Фещук
4-04-2020, 18:13
Коментарів 0 Переглядів 4 956

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.