Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 471
0
30 Пн. Прп. Олексія, чоловіка Божого. Прп. Макарія. Мч. Марина

Святого Олексія - чоловіка Божого

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Ще з часів древньої Київської Руси день пам’яті преподобного Олексія, чоловіка Божого, свято шанувався благочестивими нашими предками, його житіє було одним з найбільш улюблених.

Преподобний Олексій народився в Римі в побожній сім’ї. Його батьками були благочестиві Євфиміан та Аглаїда. Подружжя довгий час немало дітей, але не полишало надії на милість Божу. І Господь утішив цю благословенну подружню пару народженням сина Олексія. В шестилітньому віці отрок почав навчатися і успішно вивчав світські науки, та найбільш старанним він був у вивченні Святого Писання. Ставши юнаком, він став наслідувати своїх батьків: строго дотримувався постів, роздавав милостиню і під багатим одягом таємно носив волосяницю. У нього рано зародилось бажання покинути суєтний світ і служити Єдиному Богу. Однак батьки бажали одружити свого сина і коли Олексій досяг повноліття, знайшли для нього наречену.



Після заручин, залишившись ввечері наодинці зі своєю нареченою, Олексій зняв з пальця перстень, віддав його і сказав: "Збережи це і нехай Господь буде з нами, Своєю благодаттю влаштовуючи нам нове життя". Сам же преподобний пішов таємно з дому і сів на корабель, що плив в Месопотамію.

Потрапивши до міста Едесси, де зберігався Нерукотворний образ Господа, Олексій продав усе, що в нього було, роздав гроші убогим і став жити біля храму Пресвятої Богородиці на паперті і харчувався з милостині. Преподобний споживав лише хліб і воду, а отриману милостиню роздавав немічним і стареньким. Кожну неділю він причащався Святих Христових Таїн.

Родина скрізь шукала Олексія, але безуспішно. Слуги, послані Євфиміаном на пошуки, побували, також, і в Едессі, але не впізнали в убогому, який сидів на паперті церковній, свого господаря. Від строгого посту тіло його висохло, краса щезла, зір став слабким. А блаженний впізнав їх і дякував Господеві за те, що отримав милостиню з рук своїх слуг.

Безутішна мати святого Олексія зачинилась у своїй кімнаті і неустанно молилась за свого сина. А його жінка дуже тужила разом зі свекрухою.

Преподобний прожив в Едессі сімнадцять років. Одного разу паламарю церкви, біля якої подвизався святий, було откровення про прп Олексія: Матір Божа через святу Свою ікону звеліла: "Введи в Мою церкву чоловіка Божого, достойного Царства Небесного. Молитва його підноситься до Бога, як кадило запашне, і Дух святий спочиває на ньому". Паламар став шукати такого чоловіка, але довго не міг знайти. Тоді він з молитвою звернувся до Пресвятої Богородиці, просячи про допомогу. І знову був голос від ікони, який звіщав, що чоловіком Божим є той убогий, котрий сидить на церковній паперті. Паламар знайшов святого і ввів у церкву. Багато людей дізналось про праведника і стали шанувати його. Святий, уникаючи слави, таємно сів на корабель, який відправлявся в Кілікію. Але, за промислом Божим, сталось по іншому: буря віднесла корабель далеко на захід і прибила до берегу Італії. Блаженний вирушив до Риму. Невпізнаний, він просив свого батька дозволити поселитись в якому небудь куточку його двору. Євфиміан помістив Олексія в спеціально влаштованому приміщенні при вході в дім і звелів годувати преподобного зі свого столу.

Живучи в батьківському домі, блаженний продовжував постити і проводив дні і ночі в молитві. Він смиренно терпів образи від слуг батька. Кімната Олексія знаходилась напроти вікна його нареченої і подвижник тяжко страждав, чуючи її плач. Тільки безмежна любов до Бога допомагала блаженному переносити цю муку. Святий прожив у домі своїх батьків сімнадцять років і був сповіщений Господом про день свого упокоєння. Тоді святий взяв папір та описав своє життя, просячи прощення у батьків і нареченої.

У день кончини святого Олексія в соборній церкві служив літургію Римський Папа Інокентій (402–417) в присутності імператора Гонорія (395–423). Під час служби з вівтаря почувся дивний Голос: "Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11. 28). Всі присутні зі страхом впали ниць. Голос продовжував: "Найдіть чоловіка Божого, що відходить у вічне життя, нехай він помолиться за місто". Почали шукати по всьму Риму, але не знайшли праведника. З четверга на п’ятницю Папа, звершуючи всенічну, просив Господа вказати на угодника Божого. Після літургії в храмі знову почувся голос: "Шукайте чоловіка Божого в домі Євфиміана". Всі поспішили туди, але святий вже упокоївся. Обличчя його світилось немов ангельське, а в руці був зажатий папір, який він не випускав, хоч як не намагались його взяти. Тіло святого поклали на одрі, покритому дорогоцінними покривалами. Папа та імператор схилили свої коліна і звернулись до преподобного, як до живого, просячи розжати руку. І святий виконав їх благання. Коли лист був прочитаний, батько, мати і наречена праведника з плачем поклонились його чесним останкам.

Преподобного Макарія, ігумена Калязинського, чудотворця (1483)

Преподобний Макарій, ігумен Троїцького Калязинського монастиря народився в 1402 році поблизу міста Кашина в боярській сім'ї. З дитинства відзначався побожністю та добрим вихованням. Після несподіваної смерті своєї молодої дружини і батьків він спорудив келію для самітництва і життя присвятив молитвам. Дізнавшись про це, до нього почали сходитися іноки. Так зародився монастир. Чудодійною була молитва преподобного Макарія, який отримав від Бога дар зцілення немічних і хворих. Навіть після смерті біля його мощей відбувалися зцілення.

Мученик Марин

Святий Марин, натхненний полум'яною любов'ю до Христа Спасителя, на одному зі свят в ідольському капище зруйнував жертовник, став топтати ногами жертви і при всіх визнав себе християнином. Після жорстоких катувань святий був обезголовлений.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм