RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Як бізнесмени допомагають боротися Буковині із коронавірусом

Як бізнесмени допомагають боротися Буковині із коронавірусом


На боротьбу з коронавірусом потрібні величезні кошти. Їх в Україні, і зокрема у Чернівцях, не вистачає. Тож заможних людей просять допомогти.

Як вони це роблять, йдеться у публікації "Молодого буковинця".




Деякі підприємці справді взялися активно допомагати боротися із коронавірусом на Буковині.

Підприємство "Ната Люкс" перепрофілювалося з пошиття спідньої білизни на пошиття масок. Вже пошило кілька тисяч масок. Тисячу масок роздали лікарям міської лікарні №1 і далі планують це робити.

"Наразі працюємо з підприємцями міста, щоби забезпечити тих, хто працює. Щодня шиємо у середньому дві тисячі масок. Але попит є значно більший. У роздріб зараз не працюємо, намагаємося забезпечити потреби наших підприємства", - каже власник Олександр Побережний.

Основна перевага цих масок – що вони багаторазового використання, їх виготовляють з трикотажу. Щільність такої маски значно більша, ніж марлевої маски, тож її можна прати.

Олександр Побережний каже, що, часто до нього звертаються підприємці, які замовляють маски, щоби просто роздати. Тож їхні маски вже відвезли підприємці у Вижницький та Заставнівський райони.

"Збільшити кількість пошиття масок немає можливості, - пояснює Олександр Іванович. - У мене половина працівників, це люди пенсійного віку. І їх вирішили на роботу не виводити, щоби не ризикувати їхнім здоров'ям. Маска коштує 10 гривень. Працюємо практично з нульовою рентабельністю, бо не збираємося на біді заробляти. Хочемо лише допомогти тим, хто бореться за наше життя та здоров’я".



Власник готелю "Мрія" Руслан Цаплюк запропонував віддати свій готель для самоізоляції тих, хто повертається з-за кордону.

"Я колись працював лікарем і розумію, що таке інфекція, - каже пан Руслан. - Призупинив роботу готелю до Великодня, бо більшість людей доїжджали з сіл. Тож доки він пустує, там могли би жити люди, які приїхали з-за кордону. В готелі є 30 номерів. І всі їх готовий віддати, щоби люди були на карантині. Адже зараз дуже багато людей повернулися з Польщі, Італії, Німеччини".

Руслан Цаплюк хотів, щоби людей на карантині контролювали працівники СЕС. Але нарікає, поки що ніхто з влади з цього приводу не звертався. А люди вже просять допомоги.

"Мені вже телефонували люди і питали, чи можна поселитися у готелі на карантин. Розповідали, що повернулися з-за кордону, хотіли би бути на самоізоляції, але вдома такої можливості немає, - продовжує Руслан Цаплюк. - Хтось живе разом з батьками, у когось діти малі, у когось брат, чоловік чи дружина повертається. Свідомі люди готові піти на самоізоляцію, але не мають де. Я не можу сам цих людей прийняти. Хотів, щоби вони були під контролем СЕС, щоби контролюючі органи знали, кількість людей, які приїхали".

Бізнесмен Володимир Жаровський допоміг Буковині закупити важливі матеріали для лабораторного центру. Це дозволить провести близько тисячі потрібних аналізів. Підприємець запевняє, що на цьому його допомога не припиниться.

"Зв’язався з нашим головним санітарним лікарем Наталією Гопко. Вона сказала, що конче необхідні купити матеріали для лабораторії. Їх критично не вистачало, - розповідає Володимир Жаровський. - Розповіла, що у них є договір з однією компанією на доставку матеріалів, але якщо вчасно не проплатити коштів, то їх не буде. Ми прийняли рішення негайно відреагувати на цю ситуацію і допомогти, бо лабораторія це наразі найголовніше.
Ми також зв’язувалися з компаніями у Китаї з приводу апаратів штучної вентиляції легень. Дізнавалися, де можна купити медичні халати. Все це плануємо купити. Люди повинні допомагати і я знаю, що багато бізнесменів готові це зробити, щоби впоратися з проблемою, яка нас зараз спіткала".

Клуб підприємців Буковини складається з 28 найуспішніших підприємств краю. Тут одноголосно вирішили допомагати місту боротися з коронавірусом.
Закуповують міській лікарні №1 те, що найбільш необхідно. А перелік виявився чималий.

"Спілкуємося з адміністрацією лікарні, що найнеобхідніше, те і купуємо, - каже виконавчий директор "Клуб підприємців Буковини" Оксана Лелюк. - Купуємо щось кожного дня. Хоч немає якихось суттєвих покупок, але це різні речі і їх багато, без яких у лікарні складно працювати, особливо у період поширення інфекції. Наприклад, придбали дозатори для рідини, яка дезінфікує, бочки для дезінфекції халатів тощо. І це не завершення, бо найближчим часом отримаємо медичний одяг і роздамо його лікарям. Та й надалі будемо допомагати по потребі різним медзакладам. Ми всі у цій ситуації повинні згуртуватися".


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-03-2020, 19:28
Коментарів 0 Переглядів 3 789


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!