У Чернівецькій області станом на ранок 28 березня офіційно підтверджено 59 випадків коронавірусної інфекції.
Що відомо про COVID-19 на Буковині на цей час:
▇ У Чернівецькій області уже п’ятий пацієнт одужав від коронавірусу.
▇ У п’ятницю медики зафіксували 12 нових лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції COVID-19.
▇ Більшість нових інфікованих – заражені від родичів, які повернулися з-за кордону. А ще двоє пацієнтів приховували від лікарів те, що вони повернулися з-за кордону.
▇ Серед нових пацієнтів, щодо яких є підтвердження про захворювання COVID-19, є п’ять жителів села Чагор Глибоцького району, троє чернівчан і по одному мешканцю Колінківців, Мілієвого, Вашківців (Вижницького району) та Глибокої.
▇ Один із буковинців, у якого підозрюють COVID-19, перебуває у важкому стані.
▇ Наразі найбільша кількість інфікованих коронавірусом на Буковині – у селі Колінківці (12 осіб).
▇ Станом на вечір 27 березня в Україні зафіксовано 310 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За вчорашню добу в Україні виявлено 92 нові випадки.
Як не захворіти на коронавірус
Паніка у медіа та соціальних мережах створили підґрунтя для маніпуляцій та поширення фейків. Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу 2019-nCoV:
▇ Захисні маски. Маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій.
▇ БАДи та гомеопатія. Ефективність цих препаратів не доведена, тому вони не здатні захистити від нового коронавірусу.
▇ Імуномодулятори. Такі лікарські засоби може призначити лише лікар.
▇ Цибуля, часник, алкоголь та інші засоби “народної медицини”. Не має жодного наукового обґрунтування ефективності цих засобів. Алкоголь навпаки пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом.
Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:
▇ мийте руки;
▇ уникайте близьких контактів з хворими;
▇ збалансовано харчуйтеся;
▇ пийте достатньо рідини;
▇ провітрюйте та зволожуйте приміщення;
▇ ведіть здоровий спосіб життя;
▇ подбайте про достатню кількість сну;
▇ не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.