Двоє буковинців Юрій та Гліб шість днів провели на вокзалі в Мілані. Через карантин вони залишилися без роботи і жити стало ніде.
Історію чоловіків розповів у фейсбуці українець Віталій Карпік, який вже багато років живе в Мілані, пише molbuk.ua.
Зі слів чоловіків, в Італію вони приїхали на роботу, однак через епідемію коронавірусу лишились на вулиці. В українському консульстві їх "послали" та запропонували повернутись в Україну за 500 євро.
Один з чоловіків – учасник АТО, батько трьох дітей.
Сюжет про буковинців показали сьогодні у "Сніданку з 1+1". На відео Юрій Скрипа розповідає, що з роботи їх "поперли", гроші не заплатили, а господар "вигнав із квартири".
"У посольстві нам сказали, що може буде якийсь літак. Якщо маєте по 500 євро - ви полетите", - сказав Гліб.
В українському консульстві в Мілані офіційно прокоментували ситуацію наступним чином: "Двоє чоловіків у понеділок 23 березня прийшли до консульства із запитанням: "Як нам повернутися в Україну?". Їм було повідомлено, що 25 березня плануються рейси до Києва з двох аеропортів Італії. Враховуючи, що транспорт по території Італії зараз ходить за непередбачуваним розкладом, хлопцям було надано пораду негаяти часу, прямувати до залізничної станції Milano Centrale, зв’язуватися з родичами та знайомими, визначатися з аеропортом вильоту, придбати залізничні та авіаквитки та в середу вилітати в Україну.
В результаті маємо: хлопці в силу якихось, тільки їм відомих причин, рейсами не скористалися та залишились в Мілані. Хто у цьому винний? За їх версією – консульство! Звичайно, хто ж ще?".
Наразі сім'я українців, яка живе в Мілані, на кілька днів прихистила чоловіків. Після розголосу українська діаспора в Італії почала збирати гроші Юрію та Глібу на дорогу додому.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.