Можливе запровадження в Україні надзвичайного стану через загрозу подальшого поширення в країні коронавірусу без відповідної програми підтримки економіки призведе до глибокої економічної кризи і непередбачуваних соціальних наслідків.
Про це йдеться у спільній заяві Європейської бізнес асоціації, Союзу українських підприємців, IT Ukraine, Федерації роботодавців України (ФРУ) та інших бізнес-організацій.
Вони в цілому підтримують зусилля влади з упровадження карантинних заходів з протидії поширенню коронавірусу, наголошуючи, що це надзвичайна загроза для українців, у зв'язку з чим необхідні максимальні заходи для захисту здоров'я людей. Однак застерігають від зупинки роботи більшості компаній через надзвичайний стан.
"Україна не має достатніх фінансових резервів, і тому, якщо буде запроваджено додатковий комплекс карантинних обмежень та зупинена велика кількість підприємств без відповідної програми підтримки економіки, це призведе до глибокої економічної кризи і тяжких соціальних наслідків, які складно передбачити", - йдеться у повідомленні.
Зокрема, заяву-застереження опублікував і Клуб підпримців Буковини.
"Кожне збережене робоче місце, кожне нове створене робоче місце — це мінус одна людина у величезній черзі за соціальною підтримкою. Треба зрозуміти нарешті, що в наших умовах малий бізнес — не джерело податків, а джерело зайнятості, соціальної стабільності, а для мільйонів людей стане способом виживання", - ідеться в дописі.
Бізнес звертається до президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради з вимогою негайно підключити бізнес-спільноту до розробки покрокових дій для зменшення негативних наслідків пандемії на економіку як на державному рівні, так і в регіонах; ухвалювати і впроваджувати рішення тільки після обговорення і узгодження з представниками бізнесу.
Також бізнес-спільноті наголошує, що при порівняльному аналізі заходів протидії поширенню COVID-19 в Україні та інших країнах, де вірус набув значно більшого поширення, станом на 22 березня Україна вже застосувала комплекс більш жорстких заходів порівняно з іншими країнами.
За даними провідних експертів, у разі продовження карантину на кілька місяців, ВВП України в 2020 році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн за долар.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-03-2020, 21:42
0
3 907