RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

6 Пт. Прп. Тимофія. Свтт. Євстафія та Георгія.

Преподобний Тимофій, що в Символах (795)

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Преподобний Тимофій пустинник, родом італієць, з юних років трудився в монастирі, званому "Символи" в Малій Азії, при горі Олімп. Архімандритом обителі був преподобний Феоктист. Святий Тимофій був його учнем і товаришем за навчанням преподобного Платона, сповідника Студійного (+ 814; пам'ять 18 квітня).

Дійшовши до вищих ступенів духовної досконалості, він отримав від Бога дар зцілення хвороб і вигнання нечистих духів. Багато років преподобний провів у відлюдництві, поневіряючись по пустелях, горах і лісах, день і ніч підносячи молитви до Господа Бога. Помер він в глибокій старості, у 795 році.



Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський (323 - 331) народився в Сіді Памфілійського у другій половині III століття. Він був єпископом міста Берії, користувався любов'ю і повагою народу і за клопотанням пастви був возведений отцями I Вселенського Собору (325) на Антіохійську кафедру.

Святитель Євстафій був глибоко освіченою Богословом, а також відрізнявся великими знаннями в науках світських. Коли на Сході стала розповсюджуватися єресь Арія, який не визнавав єдиносущності Сина Божого з Отцем, святитель Євстафій ревно боровся - усно і письмово - за чистоту Православної віри. У 325 році святим рівноапостольним царем Костянтином Великим (306 - 337) був скликаний I Вселенський Нікейський Собор. Першим головою на цьому Соборі був святитель Євстафій. Собор засудив вчення Арія і виклав Православне сповідання в Символі віри. Несамовитого Арія, як назвав його святитель Євстафій, не побажав відмовитися від свого омани, і його однодумців Собор, позбавивши сану, відлучив від Церкви. Проте серед єпископів, які підписали Нікейський Символ, були і такі, які співчували єресі Арія і підписали акти Собору не за переконанням, а боячись відлучення. Після Собору почалися їх підступи проти святителя Євстафія. З великою хитрістю вони добилися його згоди на скликання в Антіохії Помісного Собору. Підкупивши одну блудницю, вони намовили її з'явитися на Собор з грудним немовлям і лжесвідчити про те, що батьком немовляти є святитель Євстафій. Порушуючи Апостольські правила про те, що звинувачення на священнослужителя слід приймати при підтвердженні двох свідків, аріани оголосили святителя Євстафія позбавленим влади. Він без суду був відправлений на заслання, у Фракію. Але хибність звинувачення незабаром відкрилася: тяжко захворівши після наклепу, жінка розкаялася, закликала кліриків і в присутності багатьох людей сповідала свій гріх. Проте до цього часу святий Костянтин Великий помер, і на престол вступив його син Констанцій (337 - 361), який розділяв єретичні погляди Арія і покровительствував аріанським єпископам. Святитель Євстафій і на засланні так само ревно боровся за Православ'я. Помер на засланні, в місті Филипах або Траянополі, в 337 році.

II Вселенський Собор, що відбувся в 381 році в Константинополі підтвердив Православний Символ віри, який так ревно захищав святитель Євстафій. Аріанське псевдовчення було ще раз віддане анафемі як єресь.

В 482 р. мощі святителя Євстафія з честю були перенесені з Филип в Антиохію до великої радості антиохійців, які не переставали почитати і любити свого Патріарха-сповідника.

Святителя Євстафія шанували великі святителі IV століття Василій Великий, Іоанн Золотоустий, Афанасій Александрійський, Епіфаній Кіпрський, Анастасій Синаїт і Ієроним. Відомий церковний історик єпископ Феодорит Кирський називає святителя Євстафія стовпом Церкви і благочестя, нарівні зі святителем Афанасієм Александрійським та іншими єпископами, головними поборниками Православ'я.

Святитель Георгій, єпископ Амастридський

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святитель Георгій єпископ Амастридський походив з міста Кромни, поблизу міста Амастриди біля Чорного моря. Благочестиві і знатні батьки його Феодор і Мігефуса дали йому хорошу освіту, духовну і світську. Святий Георгій віддалився до Сирікийських гір, прийняв чернецтво і став вести суворе подвижницьке життя під керівництвом відлюдника. Після смерті старця святий Георгій поселився в чернечій обителі у Вонісі, і там продовжував свої подвиги. Після смерті єпископа міста Амастриди він був вибраний кліром і народом в єпископа і рукопокладений в Константинополі архиєпископом Тарасієм (784 - 806; пам'ять 25 лютого). Прибувши до Амастриди, святитель Георгій невпинно повчав свою паству, піклувався про прикрасу храмів, був захисником вдів і сиріт, кормителем жебраків і всім виявляв приклад Богоугодного життя. Силою молитви він відігнав від міста Амастриди сарацин, що спустошували її околиці; позбавив від смерті безневинно засуджених в місті Трапезунті амастридських купців. Святитель Георгій упокоївся мирно - 16 березня - серед своєї пастви в часі правління імператора Никифора I (802 - 811).

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-03-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 215

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.