5 Чт. Прп. Агафона. Свт. Льва. Сщмч. Садока. Блгв. кн. Ярослава Мудрого
Благовірного князя Ярослава МудрогоСин рівноапостольного хрестителя Русі - великий князь Київський Яросла́в Му́дрий. За часів його князювання з'явилися перші російські монастирі. У 1030 році Ярослав заснував обителі Святого Георгія в Новгороді і Києво-Печерський монастир у Києві. Саме він повелів по всій Русі "творити празник" святого Георгія відомий ще як Юр'їв день.
За наказом Ярослава Мудрого був виданий Церковний устав, а також зведення законів давньоруського права - "Руська правда". У 1051 році, зібравши єпископів, великий князь сам призначив митрополитом Руським Іларіона, вперше без участі Константинопольського патріарха. У 2005 році, з благословення патріарха Олексія Другого, 5-е березня було внесене в місяцеслів як день поминання благовірного князя Ярослава Мудрого.
Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/893027-5-bereznya-den-pamyati-blagovirnogo-knyazya-yaroslava-mudrogo-hi-st.html
Преподобний Агафон, чудотворець Києво-ПечерськийДо числа угодників і чудотворців Києво-Печерських належить також і преподобний Агафон. Як і по більшість Печерських святих про преподобного Агафона збереглося дуже мало відомостей. Знаємо, що він трудився в Києво-Печерському монастирі в ХIII-ХIV століттях. Він був цілителем хвороб і мав дар пророцтва. Святий знав заздалегідь про день своєї смерті. Мощі його спочивають в Дальніх печерах Києво-Печерського монастиря.
Преподобний Лев, єпископ КатанськийСвятий Лев був єпископом у місті Катанія, в Сицилії. Він славився добротою і милосердям, християнською любов'ю до жебраків і мандрівників. Господь удостоїв його дару зцілення від різних хвороб і чудотворення. За часів єпископства святого Лева в Катанії жив чарівник Іліодор, який вражав народ помилковими чудесами. Він раніше був християнином, але потім таємно зрікався Спасителя і став служителем диявола. Святитель Лев часто переконував Іліодора відстати від злих справ і звернутися до Бога, але марно. Одного разу Іліодор дійшов до такої зухвалості, що, увійшовши в храм, де єпископ здійснював Богослужіння, своїм волхвуванням справив там сум'яття і спокусу, намагаючись влаштувати безчинства. Бачачи народ, навіжений по чаклунському навіюванню, святий Лев зрозумів, що час лагідних умовлянь минув. Він спокійно вийшов з вівтаря і, обв'язавши шию чародія своїм омофором, вивів його з храму на площу. Там він змусив Іліодора зізнатися у всіх злочинах, наказав розвести вогнище і без коливань вступив разом з чарівником у вогонь, утримуючи його омофором. Так вони стояли у вогні, поки Іліодор не згорів, а святитель Лев, силою Божою, залишився неушкодженим. Це чудо ще за життя прославило преподобного Льва. Коли преподобний упокоївся, при його гробі отримала зцілення кровоточива жінка. Тіло святого було покладено в храмі святої мучениці Лукії, створеному ним самим, а згодом мощі його були перенесені до церкви святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського (пам'ять 12 жовтня).
Священномученик Садок, єпископ ПерсидськийСвященномученик Садок, єпископ Персидський, і з ним 128 мучеників постраждали в Персії при царі Сапорі II, Святий Садок був наступником священномученика Симеона (пам'ять 17 квітня). Одного разу він побачив сон, в якому святий Симеон попереджав його про майбутню мученицьку смерть. Стоячи у великій славі на вершині сходів, що сягали Небес, святитель Симеон сказав: "Зійди до мене, Садоку, і не бійся - я вчора зійшов, а ти зійди сьогодні". Незабаром цар Сапор, що розпочав гоніння на християн, повелів узяти святого Садока разом з його кліром і паствою. Всього було схоплено 128 чоловік, в їх числі 9 дів. Вони були кинуті до в'язниці, де протягом п'яти місяців їх жорстоко катували, примушуючи відректися від християнської віри і поклонитися сонцю і вогню. Святі мученики безтрепетно відповідали: "Ми - християни і поклоняємося Єдиному Богові". Вони були засуджені на усічення мечем.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-03-2020, 09:00
0
1 416