RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » За два роки – 300 мільйонів: скільки фінансової допомоги отримують комунальні підприємства Чернівців

За два роки – 300 мільйонів: скільки фінансової допомоги отримують комунальні підприємства Чернівців

Щоби комунальні підприємства Чернівців працювали, на їхню підтримку з міського бюджету виділяють величезні кошти. За два роки – 2018-2019 – з міського бюджету комунальні підприємств отримали фінансової підтримки на майже 300 мільйонів гривень.

Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



Найбільше коштів отримало комунальне підприємству "Чернівціводоканал".

У 2018 році водоканалу виділили понад 82 мільйони гривень фінансової підтримки, у 2019 році – понад 79 мільйонів гривень.

– Найбільше коштів, які надходять як фінансова допомога від міської ради, підприємство витрачає на розрахунки за електроенергію. Понад мільйон гривень щомісяця йде на реструктуризацію боргу за електроенергію, використану минулими роками, – пояснює заступник начальника "Чернівціводоканалу" Ярослав Цуркан. – Є офіційна аудиторська перевірка комунальних підприємств, виставлена на сайті міської ради. Там вказано, що під час перевірки "Чернівціводоканалу" понад 90 відсотків цієї допомоги пішло для проплати за спожиту електроенергію.

Зарплату, реагенти, утримання, ремонті роботи, закупівлю паливно-мастильних матеріалів, податки – підприємство оплачує з власних надходжень.

У "Чернівціводоканалі" визнають, що у наступні роки підприємство теж не обійдеться без фінансової допомоги.

– Той тариф на водопостачання та водовідведення не покриває витрати, які несе підприємство. Тому тариф має бути економічно обґрунтованим, – продовжує Ярослав Цуркан. – Щоби не потребувати фінансової допомоги, потрібно замінити всі мережі, електродвигуни, насоси на більш енергоощадливі, тоді би у нас зменшилася кількість витрат.

За два роки – 300 мільйонів: скільки фінансової допомоги отримують комунальні підприємства Чернівців


Можливо, наше підприємство і отримує найбільше допомоги. Але водночас це комунальне підприємство, де є найбільша кількість працівників. Ми сплачуємо найбільший податок – понад 30 мільйонів, значна частина якого пішла у місцевий бюджет.

Виконувач обов’язків начальника тролейбусного управління Михайло Олексюк теж вважає, що без фінансової підтримки підприємству буде складно, а все через значну кількість пільговиків.

–У 2018 році ми отримали значну фінансову підтримку. Але за ці кошти підприємство придбало тролейбуси, – каже Михайло Георгійович. – Взяли в лізинг чотири нові тролейбуси "Дніпро Т-203" і за них проплатили 30 відсотків, купили дев’ять вживаних швейцарських тролейбусів-"гармошок". Також попросили у міської ради п’ять мільйонів гривень фінансової підтримки, бо минулого року отримали збитки через те, що ремонтували вулицю Руську, і пів року не їздив тролейбус №2, а через ремонт проспекту Незалежності майже рік був закритий маршрут №5. І це нам місто відшкодувало.

Щоби підприємству виділяли менше фінансової підтримки, місту потрібно придбати нові тролейбуси і...відремонтувати дороги. У місті Кременчук у кредит придбали 50 нових тролейбусів, і вони вже будуть менше витрачати на їхній ремонт. Але нам для того, щоби витрачати гроші на нові машини, потрібно відремонтувати дороги. Нові тролейбуси, які купили, забрав з маршруту №11, бо через наші дороги, вони не витримують навантаження.

А загалом в Україні немає жодного прибуткового тролейбусного підприємства. Тому що багато пільговиків, а за них має сплачувати місцева влада.
Теплокомуненерго просить на зарплату

"Чернівцітеплокомуненерго" на другому місці за отриманням коштів фінансової підтримки з міського бюджету. У 2018 році підприємство отримало 33 мільйони гривень. У 2019 році сума коштів зросла майже на 15 мільйонів. Минулого року з коштів фінансової підтримки теплокомуненерго виплачувало понад 17,5 мільйона гривень за використану енергію. 800 тисяч гривень пішло на модернізацію інфраструктури централізованого теплопостачання, понад 500 тисяч гривень – на фінансування інвестиційного проєкту. Ще понад 25 мільйонів гривень на зарплату та податки. Підприємство і надалі потребуватиме фінансової підтримки, адже тариф на теплопостачання у Чернівцях наразі найнижчий в Україні.

За два роки – 300 мільйонів: скільки фінансової допомоги отримують комунальні підприємства Чернівців


Водночас за два роки жодної фінансової підтримки від міської ради не надавалося комунальним підприємствам "Міськсвітло" та "Чернівціліфт".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-03-2020, 10:58
Коментарів 0 Переглядів 1 986


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.