Щоби комунальні підприємства Чернівців працювали, на їхню підтримку з міського бюджету виділяють величезні кошти. За два роки – 2018-2019 – з міського бюджету комунальні підприємств отримали фінансової підтримки на майже 300 мільйонів гривень.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
Найбільше коштів отримало комунальне підприємству "Чернівціводоканал".
У 2018 році водоканалу виділили понад 82 мільйони гривень фінансової підтримки, у 2019 році – понад 79 мільйонів гривень.
– Найбільше коштів, які надходять як фінансова допомога від міської ради, підприємство витрачає на розрахунки за електроенергію. Понад мільйон гривень щомісяця йде на реструктуризацію боргу за електроенергію, використану минулими роками, – пояснює заступник начальника "Чернівціводоканалу" Ярослав Цуркан. – Є офіційна аудиторська перевірка комунальних підприємств, виставлена на сайті міської ради. Там вказано, що під час перевірки "Чернівціводоканалу" понад 90 відсотків цієї допомоги пішло для проплати за спожиту електроенергію.
Зарплату, реагенти, утримання, ремонті роботи, закупівлю паливно-мастильних матеріалів, податки – підприємство оплачує з власних надходжень.
У "Чернівціводоканалі" визнають, що у наступні роки підприємство теж не обійдеться без фінансової допомоги.
– Той тариф на водопостачання та водовідведення не покриває витрати, які несе підприємство. Тому тариф має бути економічно обґрунтованим, – продовжує Ярослав Цуркан. – Щоби не потребувати фінансової допомоги, потрібно замінити всі мережі, електродвигуни, насоси на більш енергоощадливі, тоді би у нас зменшилася кількість витрат.
Можливо, наше підприємство і отримує найбільше допомоги. Але водночас це комунальне підприємство, де є найбільша кількість працівників. Ми сплачуємо найбільший податок – понад 30 мільйонів, значна частина якого пішла у місцевий бюджет.
Виконувач обов’язків начальника тролейбусного управління Михайло Олексюк теж вважає, що без фінансової підтримки підприємству буде складно, а все через значну кількість пільговиків.
–У 2018 році ми отримали значну фінансову підтримку. Але за ці кошти підприємство придбало тролейбуси, – каже Михайло Георгійович. – Взяли в лізинг чотири нові тролейбуси "Дніпро Т-203" і за них проплатили 30 відсотків, купили дев’ять вживаних швейцарських тролейбусів-"гармошок". Також попросили у міської ради п’ять мільйонів гривень фінансової підтримки, бо минулого року отримали збитки через те, що ремонтували вулицю Руську, і пів року не їздив тролейбус №2, а через ремонт проспекту Незалежності майже рік був закритий маршрут №5. І це нам місто відшкодувало.
Щоби підприємству виділяли менше фінансової підтримки, місту потрібно придбати нові тролейбуси і...відремонтувати дороги. У місті Кременчук у кредит придбали 50 нових тролейбусів, і вони вже будуть менше витрачати на їхній ремонт. Але нам для того, щоби витрачати гроші на нові машини, потрібно відремонтувати дороги. Нові тролейбуси, які купили, забрав з маршруту №11, бо через наші дороги, вони не витримують навантаження.
А загалом в Україні немає жодного прибуткового тролейбусного підприємства. Тому що багато пільговиків, а за них має сплачувати місцева влада.
Теплокомуненерго просить на зарплату
"Чернівцітеплокомуненерго" на другому місці за отриманням коштів фінансової підтримки з міського бюджету. У 2018 році підприємство отримало 33 мільйони гривень. У 2019 році сума коштів зросла майже на 15 мільйонів. Минулого року з коштів фінансової підтримки теплокомуненерго виплачувало понад 17,5 мільйона гривень за використану енергію. 800 тисяч гривень пішло на модернізацію інфраструктури централізованого теплопостачання, понад 500 тисяч гривень – на фінансування інвестиційного проєкту. Ще понад 25 мільйонів гривень на зарплату та податки. Підприємство і надалі потребуватиме фінансової підтримки, адже тариф на теплопостачання у Чернівцях наразі найнижчий в Україні.
Водночас за два роки жодної фінансової підтримки від міської ради не надавалося комунальним підприємствам "Міськсвітло" та "Чернівціліфт".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-03-2020, 10:58
0
1 986