RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

28 Пт. Ап. від 70-ти: Онисима. Прпп. Пафнутія, Євсевія, Єфросинії.

Святий Апостол від 70-ти Онисим

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Апостол від 70-ти Онисим у молодості був рабом Филимона, християнина знатного роду, що жив у місті Колосах Фригійської області. Провинившись в чомусь перед своїм господарем і боячись покарання, святий Онисим втік у Рим, але там, як раб-утікач, потрапив у в'язницю. У в'язниці він зустрівся з апостолом Павлом, що утримувався в кайданах, був посвічений ним і прийняв святе Хрещення. У в'язниці святий Онисим як син служив апостолові Павлу. Апостол Павло, особисто знав святого Филимона, написав йому лист, повне любові, просячи простити раба-втікача і прийняти його як брата, з цим листом він відправив святого Онисима до його господаря, позбавивши самого себе допомоги, якої дуже потребував.

Святий Филимон, отримавши листа, не тільки простив Онисима, але і відпустив його на волю, пославши назад у Рим до першоверховного апостола. Згодом святий Филимон був рукоположений на єпископа міста Гази. (Пам'ять його 4 січня, 19 лютого і 22 листопада).



Після смерті апостола Павла святий Онисим служив апостолам до їхньої смерті й був поставлений ними на єпископа. Після кончини святих апостолів він проповідував Євангеліє в багатьох країнах і містах: в Іспанії, Карпетанії, в Колосах, в Патрах. У глибокій старості святий Онисим зайняв єпископський престол в Ефесі, після апостола Тимофія. Коли Ігнатія Богоносця вели в Рим на страту, до нього назустріч вийшов єпископ Онисим з деякими християнами, про що згадує святий Ігнатій у своєму листі до ефесян. У царювання імператора Траяна святий Онисим був схоплений і приведений на суд до єпарха Тертілла. Він протримав святого 18 днів у в'язниці, а потім заслав на ув'язнення в місто Путіоли. Через деякий час єпарх викликав в'язня і, переконавшись, що святий Онисим все так же твердо сповідує віру в Христа, піддав його жорстокому побиттю камінням, після чого святому усікли голову мечем. Тіло мученика взяла одна знатна жінка і поклала в срібну раку. Це було близько 109 року.

Преподобний Пафнутій і дочка його Єфросинія

Преподобна Єфросинія народилася на початку V століття в місті Александрії в родині знатних і багатих батьків і була єдиною дитиною. Мати Євфросинії померла рано. Виховував дівчинку батько, Пафнутій, який був глибоко віруючим, благочестивим християнином. Він часто відвідував монастир, ігумен якого був його духовним наставником. Коли Євфросинії виповнилося 18 років, батько хотів видати дочку заміж. Він попрямував до монастиря до свого наставника, щоб отримати благословення на майбутній шлюб дочки. Ігумен розмовляв з дівчиною і дав їй своє благословення, але свята Євфросинія прагнула до чернечого життя. Прийнявши таємно постриг від ченця-мандрівника, вона покинула рідну домівку і вирішила вступити в обитель, щоб провести життя на самоті і молитві. Побоюючись, однак, що в жіночому монастирі її виявить батько, вона, назвавши себе євнухом Ізмарагдом, прийшла в той самий чоловічий монастир, який з дитинства відвідувала разом з батьком. Ченці не впізнали переодягнену в чоловічий одяг Евфросинию і прийняли в свою обитель. В відокремленій келії в трудах, пості та молитві свята Євфросинія провела 38 років і досягла високої духовної досконалості. Її батько сумував про втрату улюбленої дочки і не раз, за порадою настоятеля, розмовляв з ченцем Ізмарагдом, відкриваючи йому свою печаль, і знаходив у нього духовну розраду. Перед кончиною преподобна Євфросинія відкрила засмученому батькові свою таємницю і просила, щоб ніхто, крім нього, не готував до поховання її тіла. Поховавши дочку, Пафнутій роздав все своє майно бідним і монастирю і прийняв чернецтво. Десять років, аж до своєї кончини, він трудився в келії своєї дочки.

Преподобний Євсевій пустельник

Преподобний Євсевій пустельник жив у IV столітті і трудився на горі поблизу селища Асіха в Сирії. Він проводив вельми суворе життя, перебуваючи завжди під відкритим небом і терпляче переносячи літню спеку та зимовий холод, одяг преподобний носив шкіряну, харчувався квашеними горохом і бобами. Будучи вже немічним старцем, на всю Велику Чотиридесятницю їв всього 15 смокв. Коли до преподобного Євсевія стало приходити багато народу, він прийшов в ближній монастир, влаштував у монастирській стіни невелику огорожу і в ній перебував до смерті. Преподобний Євсевій дожив до глибокої старості, упокоївшись у віці 90 років, після 400 року.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-02-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 683

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.