Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 690
0
28 Пт. Ап. від 70-ти: Онисима. Прпп. Пафнутія, Євсевія, Єфросинії.

Святий Апостол від 70-ти Онисим

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Апостол від 70-ти Онисим у молодості був рабом Филимона, християнина знатного роду, що жив у місті Колосах Фригійської області. Провинившись в чомусь перед своїм господарем і боячись покарання, святий Онисим втік у Рим, але там, як раб-утікач, потрапив у в'язницю. У в'язниці він зустрівся з апостолом Павлом, що утримувався в кайданах, був посвічений ним і прийняв святе Хрещення. У в'язниці святий Онисим як син служив апостолові Павлу. Апостол Павло, особисто знав святого Филимона, написав йому лист, повне любові, просячи простити раба-втікача і прийняти його як брата, з цим листом він відправив святого Онисима до його господаря, позбавивши самого себе допомоги, якої дуже потребував.

Святий Филимон, отримавши листа, не тільки простив Онисима, але і відпустив його на волю, пославши назад у Рим до першоверховного апостола. Згодом святий Филимон був рукоположений на єпископа міста Гази. (Пам'ять його 4 січня, 19 лютого і 22 листопада).



Після смерті апостола Павла святий Онисим служив апостолам до їхньої смерті й був поставлений ними на єпископа. Після кончини святих апостолів він проповідував Євангеліє в багатьох країнах і містах: в Іспанії, Карпетанії, в Колосах, в Патрах. У глибокій старості святий Онисим зайняв єпископський престол в Ефесі, після апостола Тимофія. Коли Ігнатія Богоносця вели в Рим на страту, до нього назустріч вийшов єпископ Онисим з деякими християнами, про що згадує святий Ігнатій у своєму листі до ефесян. У царювання імператора Траяна святий Онисим був схоплений і приведений на суд до єпарха Тертілла. Він протримав святого 18 днів у в'язниці, а потім заслав на ув'язнення в місто Путіоли. Через деякий час єпарх викликав в'язня і, переконавшись, що святий Онисим все так же твердо сповідує віру в Христа, піддав його жорстокому побиттю камінням, після чого святому усікли голову мечем. Тіло мученика взяла одна знатна жінка і поклала в срібну раку. Це було близько 109 року.

Преподобний Пафнутій і дочка його Єфросинія

Преподобна Єфросинія народилася на початку V століття в місті Александрії в родині знатних і багатих батьків і була єдиною дитиною. Мати Євфросинії померла рано. Виховував дівчинку батько, Пафнутій, який був глибоко віруючим, благочестивим християнином. Він часто відвідував монастир, ігумен якого був його духовним наставником. Коли Євфросинії виповнилося 18 років, батько хотів видати дочку заміж. Він попрямував до монастиря до свого наставника, щоб отримати благословення на майбутній шлюб дочки. Ігумен розмовляв з дівчиною і дав їй своє благословення, але свята Євфросинія прагнула до чернечого життя. Прийнявши таємно постриг від ченця-мандрівника, вона покинула рідну домівку і вирішила вступити в обитель, щоб провести життя на самоті і молитві. Побоюючись, однак, що в жіночому монастирі її виявить батько, вона, назвавши себе євнухом Ізмарагдом, прийшла в той самий чоловічий монастир, який з дитинства відвідувала разом з батьком. Ченці не впізнали переодягнену в чоловічий одяг Евфросинию і прийняли в свою обитель. В відокремленій келії в трудах, пості та молитві свята Євфросинія провела 38 років і досягла високої духовної досконалості. Її батько сумував про втрату улюбленої дочки і не раз, за порадою настоятеля, розмовляв з ченцем Ізмарагдом, відкриваючи йому свою печаль, і знаходив у нього духовну розраду. Перед кончиною преподобна Євфросинія відкрила засмученому батькові свою таємницю і просила, щоб ніхто, крім нього, не готував до поховання її тіла. Поховавши дочку, Пафнутій роздав все своє майно бідним і монастирю і прийняв чернецтво. Десять років, аж до своєї кончини, він трудився в келії своєї дочки.

Преподобний Євсевій пустельник

Преподобний Євсевій пустельник жив у IV столітті і трудився на горі поблизу селища Асіха в Сирії. Він проводив вельми суворе життя, перебуваючи завжди під відкритим небом і терпляче переносячи літню спеку та зимовий холод, одяг преподобний носив шкіряну, харчувався квашеними горохом і бобами. Будучи вже немічним старцем, на всю Велику Чотиридесятницю їв всього 15 смокв. Коли до преподобного Євсевія стало приходити багато народу, він прийшов в ближній монастир, влаштував у монастирській стіни невелику огорожу і в ній перебував до смерті. Преподобний Євсевій дожив до глибокої старості, упокоївшись у віці 90 років, після 400 року.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм