RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

23 Нд. М’ясопусна. Харалампія та замучених з ним: Порфирія і Вантоса. Прп. Прохора. Мц. Єнафи.

Святий Харалампій

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий Харалампій, єпископ фессалійського міста Магнезії (північно-східна область Греції), успішно поширював віру в Христа Спасителя. Звістка про його проповідь дійшла до правителя області Лукіана і воєначальника Лукія, за розпорядженням якого святий був схоплений і приведений на суд. На суді Харалампій твердо сповідував віру в Христа і відмовився принести жертву ідолам. Не дивлячись на похилий вік єпископа (йому було вже 113 років), його віддали на жахливі катування: терзали тіло залізними крюками, поки не здерли всю шкіру з голови до ніг. Святий при цьому звертався до мучителів: "Дякую вам, браття, ви відновили дух мій!"



Бачивши терпіння старця і повну його незлобність, два воїни - Порфирій і Вантос відкрито визнали, що увірували в Христа, за що негайно ж були усічені мечем. Присутні при стражданнях єпископа Харалампія три жінки також почали прославляти Христа і негайно були замучені.

Розгніваний Лукій сам схопив знаряддя тортур і почав терзати священномученика, але раптово у нього, ніби як відсічені мечем, віднялися руки. Прийшовши на місце страти правитель плюнув в обличчя святого, і негайно голова його опинилася поверненою назад. Тоді Лукій почав благати святого про прощення. І за молитвами святого обидва мучителі тут же отримали зцілення. При цьому безліч свідків увірували в Христа. Серед них був і Лукій, який припав до ніг святого старця, благавши вибачення.

Лукіан доніс про те, що сталося імператорові Септимію Северу (193 - 211), який знаходився в цей час в Антіохії Писидійській (західна частина Малої Азії). Імператор розпорядився привести святого Харалампія до себе, що було виконано з небаченою жорстокістю: священномученика тягнули, прив'язавши мотузком до бороди.

Імператор наказав мучити єпископа ще сильніше, і його стали палити вогнем. Але Сила Божа допомагала святому, і він залишився неушкодженим. Крім того, за його молитвами почали здійснюватися чудеса: воскрес померлий хлопець, зцілився біснуватий, мучений бісом 35 років, так що безліч людей почали сповідувати Христа Спасителя. В Христа увірувала навіть дочка імператора Галина, яка двічі зруйнувала ідолів в язичницькому храмі. За наказом імператора святителя били камінням по вустах, хотіли підпалити бороду, з якої вийшло полум'я, яке обпалило мучителів. Наповнені злістю, Септимій Север і його вельможа Крісп возвели хулу на Господа, глумливо закликаючи Його зійти на землю, нахваляючись своєю силою і владою. У гніві Господь поколивав землю, великий страх напав на всіх, обидва ж нечестивці повисли в повітрі, зв'язані невидимими ланцюгами, і лише за молитвою святителя були повернені вниз. Злякавшись імператор поколивався було в своїй нечестивості, але незабаром знов упав в оману і наказав мучити святого, нарешті, засудив його до усікновення мечем. Під час своєї останньої молитви святий удостоївся бачити Самого Спасителя і просив Його дарувати тому місцю, де опочиватимуть його мощі, мир, родючість, а людям - прощення гріхів і спасіння. Господь обіцяв виконати прохання і зійшов на небеса, підносячи з Собою душу священномученика Харалампія, який прийняв, по милості Божій, мирну кончину до страти. Дочка імператора - блаженна Галина похоронила тіло мученика з великою честю.

Преподобний Прохор, чудотворець Києво–Печерський

Преподобний Прохор Печерський родом був із Смоленська і прийняв постриг у Києво-Печерському монастирі від ігумена Іоанна (1089 - 1103). Був він великим подвижником та суворим у стриманості, замість хліба вживав лободу, за що отримав прізвисько "лободника". При цьому ніхто і ніколи не бачив його сумним.

За життя святого на Руській землі настав голод. Прохор став ще старанніше збирати лободу і готувати з неї свій "хліб". Деякі наслідували його приклад, але не могли їсти цю їжу через гіркоту. Прохор же роздавав свій хліб з лободи нужденним, і смак його був краще пшеничного. При цьому помітна особливість - хліб був смачним лише тоді, коли його брали з благословення преподобного. Стало це відомо ігумену і братії, і слух про Прохора рознісся повсюди.

Через якийсь час не стало в Києві солі, від чого народ сильно страждав. Тоді преподобний, зібравши золу з усіх келій, почав роздавати її потребуючим, і за його молитвами зола ставала чистою сіллю. За підступами продавців солі, які розраховували на наживу, князь Святополк відібрав у Прохора його "запаси". Коли їх принесли на княжий двір, всі переконалися, що це - звичайна зола. Але через три дні, коли Святополк наказав її викинути, а преподобний благословив людей брати з купи, зола знову стала сіллю.

Чудо переродило жорстокосердого князя: він став старанним молитовником, помирився з ігуменом Печерського монастиря і вельми почитав преподобного Прохора. Коли ж наблизився час кончини святого, князь поспішив до нього, залишивши дружину, хоча йшла війна, - отримав його благословення і власноруч відніс тіло святого до печери. Повернувшись, Святополк легко здобув перемогу над половцями, що кинулися тікати і кинули свій обоз. Така велика була сила молитви святого Прохора.
Помер преподобний у 1107 році, і був похований у Ближніх печерах. Пам'ять його також 28 вересня і в 2-й тиждень Великого посту.

Святі мучениці діви Єнафа, Валентина і Павла

Святі діви-мучениці Єнафа, Валентина і Павла постраждали в 308 році при імператорі Максиміані II Галерії (305 - 311). Свята Єнафа походила з міста Гази (на півдні Палестини), свята Валентина була родом з Кесарії Палестинської, а свята Павла - з околиць Кесарії.
Першою на суд до правителя Фірміліана була доставлена свята Єнафа, мужньо оголосила себе християнкою. Її били, а потім привісили до стовпа і почали стругати тіло.

Свята Валентина, звинувачена в нешанування богів, була приведена в язичницький храм для принесення жертви, але сміливо кинула камінь на жертовник і повернулася спиною до палаючого на ньому вогню. Її нещадно били і засудили разом зі святою Єнафою до усічення мечем.
Після всіх була приведена свята Павла, яку піддали багатьом муках, вона ж переносила їх, за допомогою Божою, з великим терпінням і мужністю. Перед смертю Павла подякувала Господа, зміцнює її в подвигу, і, вклонившись присутнім християнам, схилила свою голову під меч.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-02-2020, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 315

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.