RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

13 Чт. Мчч. Кира та Іоана. Свт. Микити. Мчч. Віктора, Никифора, Клавдія, Диодора.

Безсрібники, мученики Кир та Іоан

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий безсрібник Кир був відомим лікарем в місті Александрії, де народився і виріс. Він був християнином і лікував всіх хворих безкоштовно, не тільки подаючи допомогу в тілесних хворобах, але лікував також і душевні недуги, які бувають причинами тілесних хвороб. Проповідуючи Євангельське вчення, святий лікар багатьох язичників навернув до Христа.

Під час гоніння Діоклетіана (284 — 305) святий Кир пішов у Аравійську пустелю, де прийняв чернецтво, і продовжував там лікувати людей своєю молитвою, одержавши від Бога дар зцілювати всі хвороби.



У місті Єдесі в той час жив воїн Іоанн, благочестивий християнин. Коли почалося гоніння, він прийшов до Єрусалиму, і там, почувши про святого Кира, став його розшукувати, пішовши для цього в Александрію, потім в Аравію. Знайшовши святого Кира, Іоанн всією душею прив'язався до нього і став його вірним послідовником. Дізнавшись, що в Єгипті, в місті Каноп, схоплена християнка Афанасія з трьома юними дочками: Феоктистою — 15 років, Феодотією — 13 років і Євдоксією — 11 років, святі Кир та Іоанн поспішили прийти до них на допомогу, побоюючись, як би страх перед муками не примусив їх відректися від Христа. Вони відвідали їх у в'язниці і зміцнили в мужності перед майбутнім подвигом. Дізнавшись про це, правитель міста схопив святих Кира й Іоанна і, переконавшись в їх твердому і безбоязному сповіданні віри в Христа, піддав їх страшним тортурам на очах Афанасії та її дочок. Сповідниці так само стійко перенесли всі муки і були обезголовлені. Слідом за ними на тому ж місці стратили святих безсрібників Кира та Іоана (+ 311). Тіла їх християни поховали в церкві святого апостола і євангеліста Марка. У V столітті мощі святих Кира та Іоанна були перенесені з Канопу в Мануфін. Пізніше їхні мощі були перенесені в Рим, а звідти до Мюнхена (відомості поміщені 28 червня).


Святитель Микита, єпископ Новгородський, Києво-Печерський

Святитель Микита, єпископ Новгородський, в молоді роки вступив до Києво-Печерського монастиря і незабаром побажав піти у затвор. Ігумен попереджав його про передчасність такого подвигу для молодого інока, але він, понадіявшись на свої сили, не послухався. У затворі святий Микита впав у спокусу. Диявол явився йому у вигляді Ангела, і недосвідчений подвижник вклонився йому. Біс дав йому пораду, як вже досягнувшому досконалості: "Ти не молися, а тільки читай і вчи інших, а я буду молитися за тебе", - і став біля затворника, роблячи вигляд, що молиться за нього. Зваблений чернець Микита перевершив всіх у знанні книг Старого Завіту, а про Євангеліє ні говорити, ні слухати не хотів. Києво-Печерські старці прийшли до спокушеного і, помолившись, відігнали від нього біса.

Після цього преподобний Микита, залишивши з благословення старців затвор, жив у суворому пості та молитві, найбільше вправляючись у послуху та смиренні. Милосердний Господь, за молитвами святих старців, підніс його з глибини падіння на високу ступінь духовної досконалості. Згодом він був поставлений єпископом у Новгород і за своє святе життя був нагороджений від Бога даром чудотворення. Одного разу під час посухи він молитвою звів дощ з неба, іншим разом за його молитвою припинилася в місті пожежа. 13 років керував святитель Микита новгородською паствою і мирно відійшов до Господа у 1109 році. У 1558 році, за царя Івана Васильовича, відбулося прославлення святителя. Мощі його спочивають нині в церкві святого апостола Филипа у Новгороді.

Святі мученики Вікторин, Віктор, Никифор, Клавдій, Діолор, Серапіон і Папій

Ці святі мученики постраждали в Коринфі під час гоніння Декія ( 249 – 251рр.), в 251 році. Святі Вікторин, Віктор та Никифор були посаджені в кам’яну ступу і прмерли під ударами величезного кам’яного преса . Святий Клавдій упокоївся після відсічення рук і ніг. Святий Діодор був спалений, святому Серапіону відрубали голову, а святого Папія утопили в морі.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-02-2020, 09:01
Коментарів 0 Переглядів 1 621

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.