8 Сб. Прпп. Ксенофонта, дружини його Марії та їх синів Аркадія та Іоана. Прп. Симеона.Преподобні Ксенофонт, дружина його Марія та їхні сини Іоанн та АркадійПреподобний Ксенофонт, його дружина Марія і їхні сини Аркадій та Іоанн, знатні константинопольські громадяни, жили у V столітті. Не дивлячись на багатство і знатність, вони відрізнялися душевною простотою і добрим серцем. Бажаючи дати своїм синам Іоаннові та Аркадієві, найповнішу освіту, вони відправили їх до фінікійського міста Бейрут. Промислом Божим корабель, на якому відправилися обоє братів, потонув. Брати були викинуті хвилями на берег в різних місцях.
Сумуючи через розлуку, брати присвятили себе Богові і прийняли чернецтво. Батьки довго не отримували звісток про своїх дітей і вважали їх загиблими. Проте преподобний Ксенофонт, вже будучи старцем, зберігав тверде покладання надії на Господа, утішав свою дружину Марію, радив не сумувати і вірити, що діти будуть збережені Господом. Через декілька років подружжя здійснило паломництво по Святих місцях і зустріло у Єрусалимі своїх синів, що трудилися в різних монастирях.
Утішене подружжя дякувало Спасителеві, що промислительно з'єднав цілу сім'ю. Решту свого життя преподобні Ксенофонт і Марія присвятили Богові, прийнявши чернецтво. Преподобний Аркадій та Іоанн, попрощавшись з батьками, відійшли в пустелю, де після довгих подвигів прославилися дарами чудотворень і прозорливості. Преподобні старці Ксенофонт і Марія, подвизаючись в безмовності і строгому постуванні, також отримали від Бога дар творення чудес.
Преподобний Симеон ВетхийПреподобний Симеон Ветхий, названий так на відміну від преподобного Симеона Стовпника (пам'ять 1 вересня), трудився в Сирії в V столітті, в дитячі роки пішов у пустелю в Сирії і оселився в печері, в абсолютній самоті. Безперервна молитва, внутрішнє самозаглиблення і Богомисліє були постійним його заняттям. Подвижник харчувався лише травами, які росли навколо його печери. Коли до нього почали приходити люди, щоб отримати повчання, він, бажаючи зберегти безмовність, залишив печеру і переселився на одну з гір Аманського хребта. Але й тут усамітнення подвижника порушувалося безліччю відвідувачів. Тоді преподобний Симеон пішов на Синайську гору, де колись пророк Мойсей (пам'ять 4 вересня) отримав одкровення від Бога. Божим Промислом, після недовгого перебування на Синаї, святий подвижник повернувся в Аман і там заснував дві обителі: одну на вершині гори, іншу біля її підніжжя. Будучи настоятелем цих обителей, преподобний Симеон духовно настановляв ченців, попереджав їх про підступи ворога роду людського і вчив боротися зі спокусами, підбадьорював і зміцнював в подвигах, збуджуючи до роздумів про спасіння. За святість життя преподобний Симеон отримав від Бога дар благодатних чудотворень. Після многотрудного подвижницького життя преподобний Симеон преставився до Бога близько 390 року.
Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-02-2020, 09:00
0
1 166