В останній місяць зими урядовці готують кілька змін, переважно у сфері економіки.
Насамперед, з першого лютого стартує програма доступних кредитів для малого бізнесу, повідомляє molbuk.ua.
Дешеві кредити для підприємцівКабмін схвалив початок програми "Доступні кредити 5-7-9%", яка передбачає державну підтримку мікро- та малого бізнесу.
За словами прем’єрміністра Олексія Гончарука, це дозволить учасникам отримати до 1,5 мільйона гривень доступного кредиту під 5, 7 або 9 відсотків річних для створення або розширення власного бізнесу. На ці цілі в Державному бюджеті передбачено п’ять мільярдів гривень.
Експерти вважають, що така програма, за її правильної реалізації, здатна стати хорошим стимулом для розвитку сімейного та малого бізнесу.
– Кредитування малого бізнесу під 5% – це дуже хороша ідея. Наша економіка страждає від відсутності інвестицій, від відсутності дешевих грошей. Нашим підприємцям дуже важко конкурувати, наприклад, з поляками або чехами, бо вони можуть залучати гроші під 5%, а наші – під 25%, – каже економіст Тарас Козак. – Ми бачимо, що Нацбанк нарешті почав опускати облікову ставку. Наприкінці січня буде чергове засідання правління НБУ і, думаю, ставка знизиться ще відсотка на півтора. Але вона, як і раніше, буде ще високою. А програма, яку анонсував уряд, може запрацювати, якщо вона буде правильно побудована.
Нові 200 гривеньЗ 25 лютого в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень.
Як повідомили у пресслужбі Нацбанку, в цілому на новій 200-гривневій банкноті збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки (яка, до речі, народилася саме 25 лютого), а на зворотному боці – зображення будівлі в’їзної вежі Луцького замку. Розмір та кольорова гама купюри не зміняться.
Єдина візуальна зміна – портрет української поетеси перемістили у центр банкноти. Раніше він був праворуч. Також нова купюра буде краще захищена від спроб підробити її.
Спрощення розгляду справ щодо ДТПНацполіція з 1 лютого спростить процедуру розгляду справ щодо дорожньо-транспортних пригод. Таким чином, всі аварії без потерпілих передаватимуть на розгляд патрульної поліції.
"Ми позбавляємося від бюрократичних перешкод і спрощуємо процедуру розгляду матеріалів щодо ДТП. З 1 лютого в Києві всі повідомлення про ДТП без потерпілих передаватимуть безпосередньо в управління патрульної поліції для реєстрації та організації реагування", – зазначив голова Нацполіції Ігор Клименко.
Зауважимо, що у 2019 році в Україні сталося 160 тисяч ДТП Криклій: Через аварії на дорогах Україна втрачає майже 70 мільярдів гривень на рік , в яких загинули до 4 тисяч людей, ще 36 тисяч – зазнали травм. Водночас аварії завдали збитку українській економіці на 70 мільярдів гривень.
Що з "євробляхами"?Автомобілі на єврономерах фактично поза законом ще з першого січня. Проте перед новим роком у МВС заявили, що поліція не штрафуватиме нерозмитнені автівки, поки Верховна Рада не ухвалить зміни до закону. Такого компромісу досягли в уряді з громадською організацією "АвтоЄвроСила". Внести зміни до закону повинні були відразу після новорічних свят. Тепер же про терміни взагалі не говорять.
В "АвтоЄвроСилі" наразі лобіюють два законопроєкти. В одному з них пропонується прибрати на 180 днів коефіцієнт віку, щоб зменшити розмір акцизу, а з 2021 року і зовсім скасувати збір.
Другий законопроєкт пропонує скасувати штрафні санкції ще на півроку.
Керівник організації Олег Ярошевич стверджує, що обидва законопроєкти узгоджені з Кабміном, а нардепи мають розглянути їх до середини лютого.
Водночас, згідно з законом, нові штрафи і санкції вже діють, а тому під час перетину кордону водія "євробляхи" можуть оштрафувати до 170 тисяч гривень, а авто конфіскувати.
В управлінні патрульної поліції повідомили, що правоохоронці можуть лише зупинити авто з іноземною реєстрацією для перевірки, але не можуть оштрафувати водія лише за те, що він перебуває за кермом авто з іноземними номерами.
Вихідні та святаЛютий 2020 року буде тривати 29 днів, а не 28. А оскільки 29 лютого – субота, отже, матимемо на один вихідний день більше.
Варто зазначити, що не на кожен високосний рік випадає додатковий вихідний, – востаннє так було у 2004 році.
Офіційних державних або релігійних свят в останній місяць зими немає, проте він багатий неофіційними важливими датами.
Безперечно, найпопулярніше свято лютого – День закоханих, або Валентинів день, який у світі відзначають 14 лютого.
Крім того, 9 числа вітатимемо із професійним святом стоматологів. 15 лютого – Стрітення Господнє, а також Міжнародний день онкохворої дитини. 17 лютого – День кота, 19-го – День Державного герба України. 20 лютого ми вшановуватимемо Героїв Небесної Сотні, а 21 числа святкуватимемо Міжнародний день рідної мови.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-02-2020, 08:23
0
2 762