Сьогодні, 28 січня, першому і єдиному космонавту незалежної України Леоніду Каденюку могло би виповнитись 69 років.
Як відомо, видатний буковинець раптово помер 31 січня 2018 року під час пробіжки у районі Царське село в Києві.
Сайт molbuk.ua зібрав п'ять цікавих фактів про відомого космонавта.
1. Щоб потрапити до льотного училища, Каденюку довелось дописати собі один рік. Туди приймали з 17 років, а йому було ще 16. Так, під час проходження комісії у районному центрі зізнався комісару, що для вступу не вистачає одного року. Після вмовлянь той подзвонив у РАГС і попросив виписати нову метрику. "Може коли-небудь ми будемо зустрічати його на космодромі з квітами. Давайте допоможемо цій молодій людині", — сказав комісар у телефон.
2. Якщо порахувати загальну кількість часу, який космонавт провів у небі, цей показник перевищить 2 400 годин. Тобто, Каденюк відпрацював в небі 100 повних діб без посадки.
3. Для сигналу пробудження під час польоту на "Колумбії" Каденюк обрав Гімн України, який прозвучав у космосі двічі. Також під час цього польоту вперше у космосі побували герб і прапор України. Також Каденюк взяв у космос портрет Тараса Шевченка та "Кобзар", який він згодом подарував Національному музею Тараса Шевченка в Каневі.
4. Каденюк організував два вечори української пісні у виконання Дмитра Гнатюка "Два кольори", "Черемшина", Софії Ротару з піснею "Мій рідний край", а також піснями Назарія Яремчука.
"Американцям так сподобалися наші пісні, що вони почали вивчати українську мову — сказав Леонід. Перший космонавт незалежної України сказав, що всім членам екіпажу "Колумбії" він подарував вишиті хрестиком українські сорочки і астронавти в них сфотографувалися", — розповідав Каденюк.
5. У 2021 році у прокат вийде
фільм про першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка "Місія — Космос". Кошторис фільму - біля 4 мільйонів гривень.
"Місія — Космос" - це розповідь не тільки про втілення мрії Леоніда Каденюка, яка зародилася у нього ще в ранньому дитинстві, а й про навчання та роботу, які привели його від порога скромної хати в селі Клішківці до сходинок космічного корабля. Саме під такою ж назвою у 2017 році наш земляк випустив свою книгу.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-01-2020, 11:37
0
3 772