Не зважаючи на зиму, ремонт Чернівецького обласного театру ляльок триває повним ходом.
Роботи, як і належить театрам, розпочали із фоє і вішаків, а відтак взялися до заміни дверей і вікон, повідомляє кореспондент molbuk.ua.
Відремонтовані і вбиральні. Щоправда, на інвалідних візках до них не заїдеш, хоча до самого театру – можна. Всі внутрішні ремонтні роботи тривають коштом театру. Ремонт фасаду і даху – коштом обласного бюджету.
Наразі дивитися на невідремонтовані приміщення жахливо. На стелях – грибок і сліди від потоків води. Попри те, що батареї гріють, у залі театру прохолодно.
Директор театру ляльок Григорій Волинець каже, що востаннє приміщення ремонтувалося ще в часи Союзу.
"Будівля востаннє ремонтувалася ще в 1980 році, коли це приміщення і пристосовували під театр. Отож цьогоріч буде 40 років, як наш театр відкритий. На момент мого призначення директором театру ляльок, з першого вересня 2017 року, рішенням облради на ремонт даху театру було виділено 1,8 мільйона гривень. На превеликий жаль, ці кошти освоїти не вдалося у зв’язку із тим, що наявна на той час проєктна документація була застарілою, і треба було її переробляти", - повідомив Волинець.
Директор каже, що облрада виділила департаменту капітального будівництва приблизно 100 тисяч на виготовлення проєктної документації. Водночас на проведення ремонту депутати мали передбачити 3,9 мільйона гривень.
"До виконання робіт взялися наприкінці вересня, розпочали із заміни перекриття даху, площа там величезна, – каже директор театру. – Те приміщення, яке ми бачимо з Головної – це менша його частина. Далі йде фоє, зала огляду, закулісна частина. Значний обсяг робіт на даху зроблено, також замінили всі вікна з боку фасаду. Вікна встановлені дерев’яні, як це і передбачено охоронною нормою, бо приміщення давнє,1882 року, пам’ятка архітектури місцевого значення. Під час заміни вікон на дерев’яні навіть замінили перед тим встановлені металопластикові. Триває заміна підвіконь. Робимо декоративний фасад".
Директор не дає прогнозів, коли приміщення відремонтують.
"На жаль, це ні від мене, ні від персоналу театру не залежить, – розповів він. – Знаю, що була проблема з відсутністю бляхи на покриття. Оскільки документацією передбачено, що бляха має бути вже фарбована. Тобто є своя будівельна специфіка. Наше завдання – надати вільний доступ до приміщення і сприяти проведенню ремонтних робіт".
Григорій Волинець розповідає про труднощі, які виникають під час робіт:
"Буває, що є погода, а немає матеріалу. І майстри хвилюються, і постачальник також. Всі розуміють, що треба зробити, і зробити вчасно. Трохи прикро дивитися на те, що ремонт фасаду робимо взимку, але, дякувати Богу, маємо плюсову температуру. Я сказав будівельникам: "Хлопці, дивіться, щоби мені весною це все не повідпадало!"
З історії будівлі1782 року, за часів Австро-Угорської імперії, в Чернівцях було збудовано "Будинок полковника" на вулиці, яка сьогодні, як і в австрійський період, називається Головною.
Відомий історик та етнограф Раймонд Фрідріх Кайндль у книзі "Сучасні Чернівці" пише: ""Будинок полковника" використовувався для військових цілей, а після пожежі 1866 року, відтак 1904 року був відреставрований, отримавши свій теперішній вигляд. Він використовувався частково як військове казино".
У румунський період будинок називався "Офіцерським клубом".
За часів радянської влади приміщення було "Будинком політичної просвіти Чернівецького обкому КПУ".
З 1983 року тут розмістився обласний театр ляльок.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-01-2020, 19:27
0
2 902