Щороку після новорічно-різдвяних свят тисячі ялинок опиняються на смітнику або їх спалюють.
Тому чернівчан вкотре просять приносити використані деревця до контейнерів, а не залишати у дворах чи на тротуарах. Звідси їх забиратимуть для переробки, пише molbuk.ua.
Можна також привозити ялинки до міського тресту зеленого господарства, який знаходиться на вулиці Комунальників, 6. Тут їх дробитимуть на спеціальному агрегаті й виготовлятимуть екологічне добриво. Його використовуватимуть для підживлення рослин у розсадниках тресту, висаджених дерев та кущів у місті, вкривання біля них ґрунту від пересихання.
Чернівчанин Юрій Ротар збирає новорічні ялинки у своїх сусідів і знайомих, везе їх на дачу, де палить ними у пічці.
"Сухі хвойні деревця добре горять і дають багато тепла, – запевнив чоловік. – Гілками також вкриваю квіти і грядки з часником, аби не померзли взимку. Стовбури використовую для бордюрів клумби і декорування доріжок. Можна їх подрібнити до стану трісок і присипати ними землю біля дерев і росин на грядках. Це захистить їх від бур’янів і запобігатиме ерозії. Мій брат у селі застеляє ялинковими гілками стійло для худоби".
"Я збираю хвою з ялинки, складаю її у полотняні мішечки, які розвішую по всій квартирі. Таким чином запах новорічного свята зберігається до весни, –поділилася Тамара Костянтинівна. – Також заварюю хвою і додаю до ванни, коли купаюся. При бронхіті допомагають хвойні інгаляції. Треба взяти 200 грамів ялинових голок, покласти їх у каструлю, залити водою і довести до кипіння. Потім накритися рушником із головою і вдихати цей запах. Я завжди так роблю, коли починаю кашляти".
Як використати ялинку- Подрібнені ялинові гілки можна кинути у компостну яму на дачі або городі. Вони перегниють до весни і будуть гарним добривом.
- Хвоя ялинок містить чимало вітамінів, білків і мінералів, які є доброю добавкою до основного раціону тварин. Тож дикі козулі та домашні кози їдять такі "ласощі" із задоволенням. Гілки ялинок можна використати як підстилку чи для обігріву вольєрів.
- Позбутися бою в суглобах допоможе матрац, набитий ялиновими гілками. Його можна виготовити самостійно, використавши хвою новорічного деревця. Щоби матрац не колов, зверху необхідно покласти вовняну ковдру. При захворюваннях суглобів також добре допомагає сосновий або ялиновий віник. Його треба добре просушити. У лазні замочити в гарячій воді й добре хльостати болючі суглоби.
- Щоби позбутися прищів або вугрів на обличчі, можна вмиватися водою із завареною ялиновою хвоєю.
- Для приготування вітамінного настою 100 грамів хвої треба залити одним літром кип’яченої охолодженої води. Тримати на слабкому вогні 30 хвилин. Після цього додати три столові ложки лимонного соку. Настоювати відвар три години, процідити. Пити після їжі по пів склянки двічі на день.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-01-2020, 16:13
0
1 013