Гіпотиреоз – це патологічний стан, що виникає у людини при недостачі гормонів щитоподібної залози внаслідок зниження або повного випадіння функції щитоподібної залози.
Захворювання поширене серед жінок віком від 60 років. Але воно може проявитися і в більш молодому віці. Є низка факторів, які порушують нормальну роботу щитоподібної залози. Лікар-дієтолог Анастасія Сухолотюк розповідає, за якими ознаками можна виявити цей недуг.
Вказувати на те, що у вас гіпотиреоз може насамперед симптом раптове збільшення ваги. Зміни через низьке вироблення гормонів щитовидної залози можуть викликати збільшення ваги. Навіть якщо людина правильно харчується і займається спортом.
Ще один симптом — це відчуття втоми. Гіпотиреоз порушує кровообіг. Крім того, він знижує здатність організму оптимально насичувати киснем клітини і тканини. А тому у людини постійний стан втоми.
На підвищений холестерин впливає безліч факторів. Однак не слід ігнорувати те, що ця проблема може виникнути в результаті збою у роботі щитоподібної залози.
Потерпаєтет від поганого настрою або дратівливісті, це теж ознака проблем із щитовидкою. Гормональні зміни через порушення щитовидної залози можуть викликати різкі коливання настрою.
Через нестачу гормонів можуть бути труднощі з концентрацією уваги. Викликані хворобою зміни впливають на активність нервової системи і головного мозку. Тому пацієнтам часто буває важко концентрувати увагу.
Через зменшення кількості гормонів щитоподібної залози можуть виникати закрепи. Це відбувається тому, що гормони беруть участь у роботі травного тракту.
Важко пов’язати м’язовий біль з проблемами щитоподібної залози, але це відбувається внаслідок недостатнього вироблення гормонів щитовидної залози.
Порушення гормональних функцій щитоподібної залози може впливати на менструальний цикл у жінок. Це може проявлятися у вигляді тривалих або занадто рясних кровотеч.
У пацієнтів з гіпотиреозом проблеми з кровообігом підвищують чутливість до холоду. У деяких випадках вони стикаються з онімінням у кінцівках.
При гіпотериозі дотримуватися кількох важливих правил, які суттєво покращать стан. Якщо ви хворієте на гіпотериоз, вам варто збільшити кількість білка в організмі, дотримуватися режиму харчування. Потрібно вживати більше рідини та клітковини, продуктів із вмістом йоду та селену. Необхідно контролювати холестерин. І ще одна важлива порада - мати здоровий сон.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-12-2019, 01:47
0
5 554