23 грудня, понеділок
Мчч. Міни, Єрмогена та Євграфа. Блаж. Ангеліни.Мучеників Міни, Єрмогена та ЄвграфаСвятий мученик Міна жив на початку четвертого століття під час правління імператора Максиміна. Сталося так, що в Олександрії почали виникати суперечки та бійки між християнами і язичниками, тому Міну, який був відомий в окрузі красномовством, відправили для наведення порядку в місті.
Святий став відкрито проповідувати християнську віру і незабаром багато язичників вирішило хреститися. Через деякий час, імператор дізнається про події в місті і посилає туди Єрмогена, який обіймав посаду керуючого області, щоб судити Міну.
Єрмоген, хоча і був язичником, але його дуже вразила стійкість, яку проявив Міна, коли його катували. Незабаром Єрмоген приймає хрещення, а Максимін, обурений поведінкою губернатора, приїжджає в Олександрію особисто.
Імператор власноручно порубав святого Євграфа, який був секретарем у Міни, а святим мученикам Міні і Єрмогену наказав відрубати голови. Останки всіх трьох мучеників кинули в металевому ящику в море, де їх згодом і знайшли, а потім перенесли до Константинополя.
Блаженна Ангеліна Сербська
Найбільш шанована свята Сербії Вершина святості й досконалості - не в чудотворенні, а в чистоті любові. Преподобний Касіян Римлянин Вірна дружина, добра мати й справжня християнка. Праведна Ангеліна чи не сама шанована свята Сербії.
Народ називає її "майка", тобто матушка Ангеліна. Дочка албанського князя, вона була дружиною сербського володаря святого Стефана. У той час майже всі його володіння завоювали турки. Незважаючи на суворі випробування, праведники Ангеліна та Стефан змогли виховати двох синів: святого архієпископа Максима і святого Іоанна - останнього правителя Сербії.
Після смерті чоловіка Ангеліна прийняла чернецтво, прославившись подвигами і чеснотами. Свята побудувала Крушедольску лавру, в якій пізніше були поховані її нетлінні мощі, а також мощі святого Стефана і їх синів.
Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/866385-23-grudnya-den-pamyati-blajennoji-angelini-serbskoji-hvi-st.html
Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тутЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-12-2019, 09:00
0
1 243