RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » "Зробили злодійкою": журналістка "МБ" стала учасницею скандалу в супермаркеті Чернівців

"Зробили злодійкою": журналістка "МБ" стала учасницею скандалу в супермаркеті Чернівців

Днями зі мною трапилася неприємна ситуація в супермаркеті. Коли на касі витягувала покупки з візка, не побачила невеликої пачечки серветок за чотири гривні, що закотилася під сумку. Що тут почалося! До мене підбігла охоронниця і почала вимагати чек, продавчиня кричала, що мусить платити за таких злодіїв.

На все це зглядалися люди. Було дуже неприємно. Не допомагали ні вибачення, ні завіряння, що обов’язково повернулась би і заплатила, йдеться у публікації "МБ"



"Добре, що не обшукали тебе і не викликали поліцію, – втішила знайома. – Бо я бачила, як накинулися на дитину, яка взяла шоколадку. З ними краще не зв’язуватися".

Цього року в судах розглянуто 15 справ про дрібні крадіжки та порушення громадського порядку в чернівецьких супермаркетах, повідомляє Єдиний реєстр судових рішень. Так, у супермаркеті "Екватор", що на вулиці Руській, чоловіка звинуватили у крадіжці продуктів на 81,28 гривні. Він з’їв у приміщенні магазину млинці, картоплю , капусту тушковану, котлету, випив сік і пляшку води, але не заплатив за все це. Цю справу розглядав Першотравневий районний суд і повернув її на додаткову перевірку. Виявилося, що до матеріалів не долучили запис із камер відеоспостереження, на довідці про спричинену шкоду не було печатки. Отож чи змусять чоловіка заплатити 80 гривень супермаркету – поки що невідомо. Як кажуть, було би смішно, якби не сумно.

Далі ще веселіше. У супермаркеті "Сільпо", що на вулиці Героїв Майдану, пенсіонер викрав із полички свинячі реберця вартістю 45 гривень 73 копійки. Свою вину чоловік визнав і пояснив, що через скрутне матеріальне становище не мав коштів, щоби заплатити за них. Суддя пошкодував крадія і звільнив його від адмінвідповідальності. У цьому ж супермаркеті сталася ще одна крадіжка – чоловік взяв пляшку пива за 11 гривень 68 копійок. Згідно постанови суду, він повинен заплатити штраф – 170 гривень та судовий збір – 352, 4 гривні. За ці гроші можна було купити 43 пляшки пива.

У супермаркеті "Ашан", що на вулиці Хотинській, чоловік порушував громадський порядок – розпивав пиво і мав ознаки алкогольного сп’яніння. Садгірський районний суд закрив цю справу, оскільки закінчився термін накладення адміністративного стягнення.

Зате менше пощастило чоловікові, який виражався нецензурною лайкою, ще й облив пивом адміністратора супермаркету "Вопак", що на вулиці Руській. Йому довелося заплатити 51 гривню штрафу та 384 гривні судового збору.

"Охоронець не має права нікого обшукувати"

Наталія Гончар, начальниця управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в області:

"Щоби не потрапити у неприємну ситуацію в супермаркеті, кожен покупець має знати свої права, які гарантуються законодавством.

У разі будь-яких порушень телефонуйте за номером 52-72-02 або звертайтеся до нашого управління, щоби ми могли провести позапланову перевірку. Для цього необхідно написати заяву та представити чек, який потрібно обов’язково брати, бо він є офіційним документом. Навіть на ринку слід вимагати від продавця чек, який можна написати від руки. Інакше важко або навіть неможливо буде що-небудь доказати".

- Супермаркети пропонують залишати сумки і пакети в камерах зберігання, які знаходяться при вході до торговельного залу. Одна адміністрація не несе відповідальності за ваші речі. Тому охорона не може заборонити покупцеві брати їх із собою, бо це є порушенням прав споживача.

- Якщо вартість товару на ціннику одна, а в чеку інша, то покупець має право придбати його саме та тією ціною, що вказана на ціннику. Якщо касир відмовляється повертати гроші, то потрібно зафіксувати цінник на фото або відео, і звернутися із виданим чеком та заявою до адміністратора чи власника супермаркету.

- До того моменту, поки покупець не оплатив товар на касі, його власником є супермаркет, який несе відповідальність за його зберігання. Якщо ж адміністрація буде вимагати гроші за зіпсований товар, то вона має довести, що людина зробила це навмисне, і підтвердити свої звинувачення записами відеокамер спостереження.

- Охорона супермаркету не має права затримувати покупця, заводити його в окрему кімнату, допитувати, обшукувати, проводити особистий огляд його речей. Якщо існує підозра, що відвідувач вчинив крадіжку, то охоронець може викликати поліцію і надати відео з камер спостереження. При цьому він не може утримувати покупця до приїзду правоохоронців, застосовуючи фізичну силу.

- Якщо касир відмовляється приймати дрібні монети або банкноти з надривами, давати здачу з крупної банкноти, то це є порушенням законодавства, оскільки супермаркет уже запропонував покупцеві договір купівлі-продажу.

- Неспоживчі товари можна повертати або обміняти на інші протягом 14 днів із дня покупки, а споживчі – до моменту закінчення терміну придатності. Зіпсований товар краще повертати відразу, бо потім буде важко довести, що придбали його саме таким.

Надія Будна

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Леськова
14-12-2019, 17:42
Коментарів 0 Переглядів 8 992

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.