RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

16 грудня, понеділок
Прор. Софонії. Прпп. Сави, Феодула та Іоана.


Пророк Софонія

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Пророк Софонія був сучасником пророка Єремії і пророчиці Олдами. Він походив зі знатного роду.



Деякий час Софонія жив у царському палаці, де проповідував покаяння і допомагав царю Йосії винищувати ідолопоклонство. Ніяких інших відомостей про особистість, життя і діяльність пророка Софонії в історичній та сучасній пророчій писемності Старого Завіту, на жаль, не збереглося.

Святий пророкував про біди, які Бог пошле на мешканців Юдеї, а також на народи, які мешкали на прикордонних територіях.

Преподобні Феодул та Іоан

Феодул Константинопольський, Ефеський, єпарх, прп., стовпник Феодул після смерті своєї дружини вирушив до міста Едесси і там подвизався на стовпі 38 років. Після багатьох трудів і подвигів помер близько 440 року.

Преподобний Іван мовчальник, колишній єпископ Колонійський (558) Преподобний Іван мовчальник, колишній єпископ Колонійський (558) Дні пам’яті: 30 березня/12 квітня, 3/16 грудня Преподобний Іван мовчальник (самітник) народився близько 454 року в місті Нікополі Вірменському в сім’ї воєначальника Єнкратія і дружини його Євфимії. Хлопчик рано почав вивчати Святе Писання і всім серцем полюбив усамітнення і молитву. На частину маєтку, що дісталася йому після смерті батьків, юнак Іван побудував церкву в ім’я Пресвятої Богородиці. З 18 років Іван разом з десятьма ченцями жив при церкві в пості, молитві і стриманості. На прохання громадян міста Колонії, митрополит Севастійський висвятив 28-річного Івана в єпископа Колонійської Церкви. Прийнявши церковне правління, преподобний не змінив суворо аскетичного способу життя. Під впливом святителя жили по-християнськи і його близькі – брат Пергамій (наближений імператорів Зенона і Анастасія) та племінник Феодор (наближений імператора Юстиніана). На десятому році єпископства Івана владу у Вірменії прийняв Пазінік, чоловік сестри святителя – Марії. Новий правитель став владно втручатися в духовні й церковні справи.

У Церкві почалися негаразди. Тоді святий Іван вирушив до Константинополя і через архієпископа Євфимія просив імператора Зенона захистити Вірменську Церкву від грубих посягань. Пригнічений мирськими чварами, Іван таємно залишив єпископію і відплив до Єрусалиму. Зі сльозами благав він Бога вказати місце, де йому жити і врятуватися. З’явилася яскрава зірка, яка привела Івана в Лавру преподобного Сави. Іван, приховав свою єпископську гідність, був прийнятий до числа братії простим послушником. За дорученням святого ігумена Сави (пам’ять 5/18 грудня) преподобний Іван більше 4-х років виконував найважчі роботи на будівництві будинку для прочан і монастиря для новоначальних ченців. Бачачи смиренність і працьовитість Івана, святий Сава визнав його гідним висвячування у пресвітера. Святителю довелося відкрити таємницю Патріарху Єрусалимському Іллі (494 – 517). З благословення першоієрарха Єрусалимської Церкви преподобний Іван прийняв обітницю мовчання.

Незабаром Господь відкрив таємницю Івана святому Саві. Чотири роки провів преподобний Іван в келії, нікого не приймаючи і не виходячи навіть до церкви. Бажаючи ще більшого усамітнення і ретельної стриманості, преподобний Іван залишив Лавру і пішов у пустелю, де провів більше дев’яти років, харчуючись травами. Тут він пережив спустошливий набіг сарацинів і не загинув лише тому, що Господь послав йому захисника – лютого лева, побачивши якого вороги не раз хотіли вбити преподобного, в страху розбіглися. Легенда розповідає про багато чудес, явлених по молитві святого Івана під час його життя в пустелі. Коли святий ігумен Сава, повернувся після тривалого перебування в Скіфополі, він умовив преподобного Івана залишити пустелю і знову поселитися в обителі. Після цього Господь чудесним чином відкрив усім насельникам Лаври, що Іван – єпископ. Коли преподобному Івану було сімдесят років, помер святий і Богоносний отець, ігумен Сава. Святитель глибоко вболівав за спочилим. Святий Сава явився йому у видінні і, утішаючи, передбачив, що Івану належить багато попрацювати в боротьбі з єрессю.

І, дійсно, Іван повинен був покинути свою келію, щоб зміцнити братію в боротьбі з єрессю орігенитів. Преподобний Іван мовчальник провів у Лаврі преподобного Сави Освяченого 66 років. Невпинним чернечим подвигом, невсипущою молитвою, покорою здобував Іван благодать Святого Духа: за його молитвами відбувалися багато чудес; таємні думки людей були для святителя явними; він зціляв хворих і біснуватих; ще за життя свого рятував від неминучої загибелі тих, які закликали його ім’я; із насіння смоковниці, кинутого святителем у сухий грунт, проросло прекрасне дерево і принесло плоди. У віці 104 років преподобний Іван мовчальник з миром відійшов до Господа.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-12-2019, 09:00
Коментарів 0 Переглядів 1 318

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.