Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 332
0
16 грудня, понеділок
Прор. Софонії. Прпп. Сави, Феодула та Іоана.


Пророк Софонія

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Пророк Софонія був сучасником пророка Єремії і пророчиці Олдами. Він походив зі знатного роду.



Деякий час Софонія жив у царському палаці, де проповідував покаяння і допомагав царю Йосії винищувати ідолопоклонство. Ніяких інших відомостей про особистість, життя і діяльність пророка Софонії в історичній та сучасній пророчій писемності Старого Завіту, на жаль, не збереглося.

Святий пророкував про біди, які Бог пошле на мешканців Юдеї, а також на народи, які мешкали на прикордонних територіях.

Преподобні Феодул та Іоан

Феодул Константинопольський, Ефеський, єпарх, прп., стовпник Феодул після смерті своєї дружини вирушив до міста Едесси і там подвизався на стовпі 38 років. Після багатьох трудів і подвигів помер близько 440 року.

Преподобний Іван мовчальник, колишній єпископ Колонійський (558) Преподобний Іван мовчальник, колишній єпископ Колонійський (558) Дні пам’яті: 30 березня/12 квітня, 3/16 грудня Преподобний Іван мовчальник (самітник) народився близько 454 року в місті Нікополі Вірменському в сім’ї воєначальника Єнкратія і дружини його Євфимії. Хлопчик рано почав вивчати Святе Писання і всім серцем полюбив усамітнення і молитву. На частину маєтку, що дісталася йому після смерті батьків, юнак Іван побудував церкву в ім’я Пресвятої Богородиці. З 18 років Іван разом з десятьма ченцями жив при церкві в пості, молитві і стриманості. На прохання громадян міста Колонії, митрополит Севастійський висвятив 28-річного Івана в єпископа Колонійської Церкви. Прийнявши церковне правління, преподобний не змінив суворо аскетичного способу життя. Під впливом святителя жили по-християнськи і його близькі – брат Пергамій (наближений імператорів Зенона і Анастасія) та племінник Феодор (наближений імператора Юстиніана). На десятому році єпископства Івана владу у Вірменії прийняв Пазінік, чоловік сестри святителя – Марії. Новий правитель став владно втручатися в духовні й церковні справи.

У Церкві почалися негаразди. Тоді святий Іван вирушив до Константинополя і через архієпископа Євфимія просив імператора Зенона захистити Вірменську Церкву від грубих посягань. Пригнічений мирськими чварами, Іван таємно залишив єпископію і відплив до Єрусалиму. Зі сльозами благав він Бога вказати місце, де йому жити і врятуватися. З’явилася яскрава зірка, яка привела Івана в Лавру преподобного Сави. Іван, приховав свою єпископську гідність, був прийнятий до числа братії простим послушником. За дорученням святого ігумена Сави (пам’ять 5/18 грудня) преподобний Іван більше 4-х років виконував найважчі роботи на будівництві будинку для прочан і монастиря для новоначальних ченців. Бачачи смиренність і працьовитість Івана, святий Сава визнав його гідним висвячування у пресвітера. Святителю довелося відкрити таємницю Патріарху Єрусалимському Іллі (494 – 517). З благословення першоієрарха Єрусалимської Церкви преподобний Іван прийняв обітницю мовчання.

Незабаром Господь відкрив таємницю Івана святому Саві. Чотири роки провів преподобний Іван в келії, нікого не приймаючи і не виходячи навіть до церкви. Бажаючи ще більшого усамітнення і ретельної стриманості, преподобний Іван залишив Лавру і пішов у пустелю, де провів більше дев’яти років, харчуючись травами. Тут він пережив спустошливий набіг сарацинів і не загинув лише тому, що Господь послав йому захисника – лютого лева, побачивши якого вороги не раз хотіли вбити преподобного, в страху розбіглися. Легенда розповідає про багато чудес, явлених по молитві святого Івана під час його життя в пустелі. Коли святий ігумен Сава, повернувся після тривалого перебування в Скіфополі, він умовив преподобного Івана залишити пустелю і знову поселитися в обителі. Після цього Господь чудесним чином відкрив усім насельникам Лаври, що Іван – єпископ. Коли преподобному Івану було сімдесят років, помер святий і Богоносний отець, ігумен Сава. Святитель глибоко вболівав за спочилим. Святий Сава явився йому у видінні і, утішаючи, передбачив, що Івану належить багато попрацювати в боротьбі з єрессю.

І, дійсно, Іван повинен був покинути свою келію, щоб зміцнити братію в боротьбі з єрессю орігенитів. Преподобний Іван мовчальник провів у Лаврі преподобного Сави Освяченого 66 років. Невпинним чернечим подвигом, невсипущою молитвою, покорою здобував Іван благодать Святого Духа: за його молитвами відбувалися багато чудес; таємні думки людей були для святителя явними; він зціляв хворих і біснуватих; ще за життя свого рятував від неминучої загибелі тих, які закликали його ім’я; із насіння смоковниці, кинутого святителем у сухий грунт, проросло прекрасне дерево і принесло плоди. У віці 104 років преподобний Іван мовчальник з миром відійшов до Господа.

Повну версію православного календаря на 2019 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм