На сайті Національної поліції часто можна побачити інформацію про розшук зниклих дітей. Одних розшукують одразу, інших – по два тижні.
За статистикою ювенальної поліції, дітей-втікачів із кожним роком більшає, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
Основними причинами втеч є непорозуміння з батьками чи опікунами, схильність дітей до бродяжництва, "запізнення" з прогулянки, необачність людей, що супроводжують дітей, прагнення відвідати друзів, хлопця, дівчину, небажання вчитись та відвідувати школу.
– Найчастіше з дому втікають діти підліткового віку, хоча є багато випадків, коли тікають дітки 8-10 років, – розповідає начальниця служби у справах дітей Чернівецької міської ради Інна Никитенко. – Переважно тікають теплої пори року: навесні та восени, влітку – менше, бо в цю пору року в дітей багато вільного часу, цікавих занять.
За словами пані Інни, більшість дітей-втікачів – із неблагополучних сімей.
– Частіше діти тікають із сімей, які вважаються неблагополучними. Хоча іноді тікають і з нормальних родин –переважно через внутрішні проблеми, а ще значну роль також відіграє й перехідний вік. Також однією з причин є негаразди у сім’ї, приховані від загалу, як-от: розлучення, побутові сварки й таке інше. Дитина вважає себе винною у цих ситуаціях й тому приймає рішення втікати, – розповідає Інна Никитенко.
– Деякі батьки розуміють, що дитина може втекти. Тому починають нею опікуватися ще дужче. Це також одна із причин втечі, – каже пані Інна.
Якщо дитина погрожує втечею з дому, то слід звертатись до спеціалістів.
– В області діє Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тому сім’ям, у яких виникла така проблема, слід звертатись туди. Там є психологи, які працюють із батьками, з дітьми. Або ж можна звертатися до приватного психолога. Але не сидіти склавши руки, – каже пані Інна.
Інна Никитенко пояснює, що у підлітковому віці дитина ще повністю не розібралась у собі й може робити дивні кроки неусвідомлено.
– Батьками потрібно спілкуватися з дитиною, робити так, щоб дитина довіряла їм. Ми дуже переймаємося, коли дитина втікає, адже на вулиці з нею може статися що завгодно.
ДовідкаУпродовж
2017 року до поліції області надійшло 144 звернення про зникнення дітей (з них 61 – малолітніх осіб, 83 – неповнолітніх) протягом доби знайдено –
127 дітей.
У 2018 році – 174 звернення про зниклих дітей (з них 98 – малолітніх, 76 – неповнолітніх) протягом доби розшукали –
165 дітей.
У 2019 році кількість зниклих дітей знову збільшується. Станом на 25 листопада зникло 186 дітей ( з них 107 малолітніх, 79 – неповнолітніх) протягом доби розшукано –
177 дітей.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-12-2019, 11:09
0
2 310