RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Як доглядати взимку за взуттям: поради чернівецького майстра-чоботаря


Зимової пори взуття потребує особливого догляду. Чоботи і черевики з натуральної шкіри не можна сушити біля гарячих батарей, бо потріскають.

Чернівецький майстер із ремонту взуття Іван СЕМЕНЮК каже, що найзручніше зимової пори – тепле шкіряне взуття. Замшеве підходить лише для сухої морозної погоди, а на болото воно не годиться.



– Перед тим, як взувати нові черевики або чоботи, їх необхідно обробити спеціальними захисними кремами з вмістом воску, аби не промокали, – радить майстер. – Чистьте взуття кремом двічі на тиждень. Робити це слід після того, як прийшли з вулиці, а не перед виходом. Спершу треба зняти з чобіт бруд сухою щіткою, потім витерти їх м’якою вологою ганчіркою. Лише після того, як вони висохнуть, нанести на них спеціальний крем і навести глянець.

– Взуття з натуральної шкіри в жодному разі не можна сушити біля обігрівача або гарячої батареї. Від цього воно може потріскати. Часто люди просто наносять крем на взуття. У результаті на шкірі утворюється багато шарів, які псують шкіру, не дають їй дихати. Тому чоботи та черевики спершу треба відчистити від бруду та пилу і після цього наносити крем.

– Замшеве взуття потребує особливого догляду. "Насамперед треба почистити чобітки від пилу жорсткою щіткою і протерти сухою сіллю, – розповів майстер.

– Відновити ворс, який залиснів, допоможе спеціальна гумова щіточка. Якщо замша дуже забруднилася, необхідно почистити її щіточкою, змоченою у теплій мильній воді, до якої додати кілька крапель нашатирного спирту, потім промити ганчіркою, змоченою у прохолодній воді. Ворс краще розправиться, якщо взуття потримати над парою. Коли воно добре просохне за кімнатної температури, нанести спеціальний спрей для замші, що допоможе краще захистити чоботи від бруду, вологи та солі".

Поради майстра

*Обираючи засіб для догляду за взуттям, добре ознайомтеся з його складом. Він має не лише покращувати зовнішній вигляд шкіри, а й пом’якшувати її та підвищувати водонепроникність. Краще не купувати дешеві китайські засоби. Якісні креми та емульсії німецького виробництва.

*Чоботи та черевики треба сушити лише за кімнатної температури. Щоби зберегти форму, модна набити їх папером чи газетами.

*Нове взуття має дуже тонке захисне покриття, тому його необхідно добре просочити захисним водовідштовхувальним засобом, потім відполірувати.

*Після того, як повернулися з вулиці, намагайтеся якнайшвидше почистити взуття, щоби не дати шкірі увібрати шкідливі елементи і брудну воду.

*Після висихання обробіть взуття спеціальним кремом. Бажано, щоби він містив бджолиний віск або фторкарбонові смоли. Якісний крем повинен виглядати як однорідна маса, рівномірно забарвлена, без тріщин.

*Якщо взуття не вдається зробити блискучим, спробуйте протерти його скибочкою лимона і відполірувати оксамитом.

*Для нового взуття краще використовувати безбарвний крем. Кольоровим потрібно користуватися тоді, коли з’явиться необхідність освіжити колір або замаскувати тріщинки.

*Для догляду за виробами із замші або велюру використовуйте спеціальні аерозолі та емульсії.

* Підошва черевиків не ковзатиме, якщо по ній час від часу проводити наждачним папером. Можна наклеїти на каблук шматок повсті, вирізаний із халяви старого валянка.

Запитуйте-відповідаємо

Неприємний запах усувають сода і тальк

"Холодної пори весь день доводиться сидіти на роботі в чобітках. Коли знімаю їх удома, то відчувається неприємний запах. Щодня виношу взуття провітритися на балкон, але запах усе одно не зникає. Як можна позбутися його?" Тетяна Гончаренко.

– Різні запахи добре поглинає звичайна харчова сода, – запевнила Ірина ДУТЧАК. – Я насипаю по ложечці соди в кожен чобіток на устілку, збризкую добре водою і залишаю на ніч. Вранці запах повністю зникає. Позбутися його можна також із допомогою тальку. Так, моя знайома насипає у взуття дитячу присипку на ніч. Можна нанести тальк на ступні перед тим, як взуватися. Тоді ноги менше пітнітимуть, і неприємний запах не з’явиться.

Своїми секретами поділилася і Марина Шевчук: "Я кладу в чобітки кілька листочків засушеної лаванди і виставляю їх на балкон. Після цього запаху –як не було. Ще один хороший засіб – шкірки лимона, апельсина, грейпфрута, які ніколи не викидаю, а кладу всередину взуття".

Для білих кросівок – молоко

"Дуже забруднилися білі кросівки, ніяк не можу їх відмити. Може, хтось порадить, що робити". Максим.

– Я чищу свої білі кросівки рідиною для зняття макіяжу. Ефект просто чудовий, – запевнила студентка ЧНУ Анастасія. – Можна використовувати суміш яйця з молоком. Нанести її на кросівки, а потім змити чистою водою.

Для шкіряних моделей підійде кашка з картопляного крохмалю і молока у рівних частинах. Для текстилю можна використовувати відбілюючі засоби. Нанести їх на взуття, зачекати якийсь час і добре прополоскати. Ще один хороший спосіб, яким теж користуюся: до прального порошку влити трохи нашатирного сприту, нанести вологою гумкою на кросівки, потім змити водою і витерти насухо.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-12-2019, 21:15
Коментарів 0 Переглядів 2 665


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.