Ще в першій половині 1930-х років на місці нинішнього Будинку офіцерів виблискував льодовий майданчик, на якому чернівчани вправлялися у фігурному катанні.
Будівлю Румунського національного палацу (так до війни називався Будинок офіцерів) споруджували десять років і відкрили у 1937-му.
Через його масивність довелося переробити всю тодішню площу Васіле Александрі (тепер Театральна). Її заглибили на два метри. В утвореному партері розбили сквер, а на схилах заклали газон і висадили кущі.
– Приміщення Румунського національного палацу, під яке реконструювали всю нинішню Театральну площу, на фоні інших споруд було насправді дуже масивним, – розповів доктор історичних наук, професор ЧНУ Михайло Чучко. – Будинок зведено у рідкісному для Чернівців стилі конструктивізму. Зверху на споруді височіли герби різних земель Румунії. Серед них був і герб із золотими левами на синьому фоні – герб Буковини (тоді Сучавського повіту).
За першим проектом будинок мав бути скляним. Спеціальне нічне освітлення мало створювати ефект, нібито будівля складається з двох масивних сяючих кубів.
Цей задум залишився лише на папері. Бокове приміщення Румунський національний палац здавав в оренду банкові.
1948 року будівлю отримав у своє користування Чернівецький воєнний гарнізон. Зараз приміщення Будинку офіцерів, яке належить міністерству оборони, передано в оренду різним комерційним структурам.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-12-2019, 22:00
0
6 123