RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Як у Чернівцях таксисти реагують на закон про автокрісла

Як у Чернівцях таксисти реагують на закон про автокрісла

В Україні набув чинності закон про правила перевезення дітей в автотранспорті. Водіїв, які перевозять дітей (віком до 12 років і зростом менше 145 см) не в спецзасобах, будуть карати штрафом у розмірі 510 гривень. У разі виявлення повторного порушення доведеться сплатити 850 гривень. Це стосується усіх транспортних засобів, окрім громадського.

І хоча закон дбає про безпеку дітей, деякі батьки з ним не згодні. Також не до вподоби нововведення і водіям таксі, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



Кореспондентка "МБ" поспілкувалася з водіями таксі та дізналася їхню думку щодо нових правил перевезення дітей.

"Автокрісло має бути, але не в таксі"

Пан Василь працює в одній із чернівецьких служб таксі. Неохоче говорить про новий закон. Та все ж каже, що, певно, буде купувати дитяче автокрісло, якщо будуть штрафувати.

Пан Юрій каже, що про цей закон вперше почув від кореспондентки "МБ". Слухає про розмір штрафу і дивується.

– Ну, взагалі це непогано для дітей, так за законом має бути, в цілях безпеки. Так завжди мало бути, просто за це не штрафували. Для маленьких дітей таке автокрісло має бути, але не в таксі, а в "приватників". Бо для таксі це не рентабельно, незручно це. Для "приватників", які мають своїх дітей, це обов’язково має бути, а для таксистів це нереально. Я так розумію, що у нашій країні там на "горі" – всі "з привітом", – обурюється пан Юрій.

Він додає, що за роки роботи в таксі його ніколи не питали про дитяче автокрісло. І різниці в тому, будуть дитину перевозити в автокріслі чи на руках у батьків, пан Юрій не бачить.

"Вже замовив автокрісло"

А от пан Андрій каже, що новий закон повністю підтримує і вже замовив дитяче автокрісло.

– Моїй дитині рік і 4 місяці, тому в вже замовив в Інтернеті автокрісло і заодно на роботі знадобиться. Бо в Німеччині, зокрема, це нормальне явище, просто в нас це правило ігнорувалося. Це ж безпека дитини і гарантія, що вона виживе, якщо, не дай Боже, станеться ДТП, – каже пан Андрій.

Він додає, що за 16 років роботи у службі таксі були випадки, коли зверталися батьки з питанням, чи немає дитячого автокрісла.

– У таких випадках я казав звертатися в службу і замовляли машину з автокріслом, – додає пан Андрій.

"Це безпечно і зручно"

У соцмережах розгорілася дискусія про новий закон. Деякі користувачі не розуміють, що це за спецзасоби. Інші кажуть, що це просто в когось із чиновників є завод із виготовлення автокрісел.

Та є люди, які підтримують закон і вважають його правильним.

Інна Шпак одразу після народження синочка придбала люльку для перевезення дитини в машині.

– Зараз синочку 4 місяці, він їздить у люльці пристебнутий на задньому сидінні, поки я за кермом. Це ж безпека дитини. По-друге, це зручно для самих батьків. Коли я їду кудись сама, то кладу його в люльці на заднє сидіння і не хвилююся через те, що він може випасти, – каже Інна.

У пресслужбі управління патрульної поліції в області пояснюють: щойно закон набув чинності, поліцейські мають право штрафувати за порушення правил перевезення дітей.

– Наразі в Україні вже є кілька випадків, коли штрафували водіїв за перевезення дітей не в спецзасобах. В області поки нікого не штрафували. Наразі поліцейські обмежуються попередженнями, – повідомила прессекретарка управління патрульної поліції Юлія Замерзляк.

Вона пояснила, що спеціальні засоби – це люльки та дитячі автокрісла для маленьких дітей і бустери дошкільнят та школярів.

Дитячі автокрісла коштують від 1500 до 11 тисяч гривень. Ціна залежить від фірми, наповнення, товщини конструкції, кількості ременів, розмірів.

Бустер коштуватиме від тисячі до 4 тисяч гривень.

Також різновидом спецзасобів для перевезення дітей є трикутник-адаптер. Він має вигляд, як накладка на ремені, що забезпечує їх фіксацію. Адаптер рекомендований дітям від 10 років та вага яких більша за 36 кг. Ціна такого трикутника – від 60 до тисячі гривень.

Як обрати дитяче авто крісло:

- потрібно враховувати вік, вагу й інші фізіологічні особливості малюка;

- вибирати дитяче автокрісло варто з урахуванням конструктивних особливостей автомобіля;

- якщо ви плануєте транспортувати дитину в кріслі поза автомобілем, практичним варіантом стане люлька з ручкою;

- звертайте увагу на наявність додаткової захисної вкладки в області голови, яка убезпечить дитину від бічних ударів;

- замки-пряжки внутрішніх ременів повинні бути такими, щоб маленька дитина не змогла самостійно їх розстебнути під час руху авто;

- м’які і щільні накладки на ремені безпеки здатні запобігти травмуванню м’яких тканин в зоні зіткнення при різкому гальмуванні;

- при виборі дитячого автокрісла від 1 року варто звернути увагу на зручність трансформацій спинки. Функція регулювання спинки дозволяє чергувати періоди сну-неспання під час поїздок на далекі відстані;

- при визначенні ширини сидіння варто враховувати товщину теплого верхнього одягу, адже гаджет зазвичай купується не на один місяць, і важливо забезпечити комфорт дитини під час поїздок в холодну пору року;

- обирайте знімні конструкції – це дозволить легко зняти чохол. Випрати його і накласти назад на девайс;

- при виборі автокрісла або бустера варто віддати перевагу багатошаровій конструкції (металевий каркас, поліуретановий або пінопластовий прошарок, м’яка вкладка з ортопедичними властивостями, текстильне покриття);

- високі бічні стінки і підлокітники забезпечують додатковий захист під час поворотів.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-11-2019, 23:10
Коментарів 0 Переглядів 5 527

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.