Чернівці C
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Люди в Україні не готові змінюватися»: історії двох українок про життя після Євромайдану

«Люди в Україні не готові змінюватися»: історії двох українок про життя після Євромайдану

Новини Чернівців / Життя
2 854
0
«Люди в Україні не готові змінюватися»: історії двох українок про життя після Євромайдану

Сьогодні Україна відзначає шосту річницю з дня початку Євромайдану – подій Революції гідності.

З нагоди Дня Гідності та Свободи "МБ" розповідає історії двох українок, на життя яких вплинули події шестирічної давнини.




"Хочу повернутися в український Крим"

Подружжя кримчан Ніна та Андрій з двома маленькими дітьми переїхали до польського Кракова п’ять років тому – щойно Росія окупувала та анексувала півострів. Ніна каже, що через події в Україні вона посварилася з батьками, які підтримують Росію.

До Польщі переїхали від безвиході – знайти роботу молодій сім’ї в Україні не вдалося, тож довелося шукати кращої долі за кордоном. Одразу після переїзду до Кракова українці знайшли роботу – прибирали апартаменти. "Доводилося два роки працювати практично без вихідних. Щодня з чоловіком мали обійти 30 апартаментів, тож довелося бігати з одного кутка Кракова в інший. В той час на орендованій квартирі залишали нашого п’ятирічного сина доглядати за півторарічним", – розповідає жінка.

Важка праця відобразилась на здоров’ї Ніни: щойно вона з чоловіком змогла отримати документи на постійне проживання у Польщі, у неї стався інсульт. В той час подружжя вже отримало позичку на відкриття ресторану в центрі міста. Андрієві доводилося самостійно доглядати за дітьми та проводити ремонтні роботи.
Після того, як українка одужала, подружжю вдалося відкрити ресторан у Кракові. Тепер це одне з найпопулярніших як серед поляків, так і українців, місце відпочинку.

Напередодні Дня Гідності та Свободи зустрічаємось із нею в цьому закладі.

– Я дуже люблю Україну, це моя Батьківщина, – каже жінка. – Я там виросла і там народилась. Але є одне "але" – люди в Україні не готові змінюватися. Вони кажуть, що хочуть змін. "Але спочатку хай сусід змінюється: хай він заплатить податки, хай зробить все, а я почекаю, і аж потім це зроблю". А фактично – як крав, так і буду красти.

Наші батьки досі проживають в Криму. Вони нас не підтримали під час подій Майдану, тому що ми завжди вважали, що Крим був, є і буде Україною. Ми їм казали неодноразово: "Батьківщину не вибирають. Найбільш підле, що може статися – це зрадити свою країну".

Коли після окупації Криму ми приїхали до Львова, були з валізами і практично без грошей. У Львові зрозуміли, що нікому ми на роботу там не потрібні. Скрізь, куди ми зверталися, нам говорили: "Підіть зробіть довідку, що ви – біженці". Ми цього не розуміли – ми ж не просили квартиру чи грошей. Ми хотіли працевлаштуватися. "А ви з Криму? Та ви зрадники!", – говорили нам. Це пережити було дуже важко, – каже Ніна – У 2015 році ми переїхали в Краків. Починали з того, що мили туалети, – говорить вона – Ми зняли квартиру і залишали двох дітей. Старший доглядав за молодшим, поки ми з чоловіком важко працювали. Обслуговували апартаменти в центрі міста. Практично два роки ми працювали на те, щоб отримати тут документи, щоби тут залишитися. У нас не було ні вихідних, ані прохідних…

Ніна каже, що у постмайданний період, коли приїжджала в Україну, відчувалась агресія.

"Одне одного ненавиділи в українських сім’ях. Могли просто горло перегризти! Минуло десь два роки, ситуація втихомирилася. Лише викликала депресію велика кількість військових на вулицях, – розповідає вона. – Востаннє була у Києві у травні цього року. Зараз люди стали спокійнішими та більш розсудливими".

"Мої друзі час від часу телефонують і скаржаться на Зеленського. "Ой, та він землі розпродує! Іноземці приїдуть, куплять і вивезуть землю", – кажуть. Я дивуюся – і що тут такого? А чому ви не купите? Вони кажуть – та в нас немає грошей! Ага, а щоб в Ніццу, Туреччину і Карлові Вари двічі на рік їздити, у вас гроші є! Бо ці мої друзі хочуть жити так, як вони жили досі – в "шоколаді": щоб за сезон собі "сколотити" по квартирі в Києві, машини дітям купили… Таким є мислення більшості", – каже Ніна.

– Ми зараз почали возити українську продукцію до Кракова, – розповідає жінка. – Щоб ви собі розуміли – за нашими соусами, кетчупами і помідорами стоять великі черги. Тут продукція не така смачна, як українська. Отже, Бог дав українцям багато родючої землі, але не дав вміння раціонально нею розпоряджатися. Всі лише кричать: "Я хочу свободи". Але коли приїжджають сюди, то привозять свою систему і звички – на когось "настукати", оббрехати, обікрасти, нажитися. Тут органи перевірки часто кажуть: "Боже, як ми втомилися від ваших українців. Лише пишуть скарги на конкурентів. І для чого? Роблять нам зайві клопоти".

Про перспективи повернення в Україну Ніна говорить із сумом:

"Я дуже хочу повернутися в український Крим. Я би хотіла відвезти туди своїх дітей – в місця, де вони народилися. Щоб побачили всі ті дива природи. Але мені здається, що це вже неможливо. Людям, які там залишилися, Україна не потрібна, на жаль. Бо якщо ти зрадив один раз, то зрадиш і другий, і третій, і п’ятий".

"Не можу змінити країну, але можу якусь частинку"

Ольга Гришин-Грищук – одна з лідерок чернівецького Євромайдану. Вона тривалий час займалася громадською діяльністю, а після реформи Національного телебачення стала менеджеркою телеканалу UA:Буковина – філії "Суспільного" в області.

Як і шість років тому, вона вважає, що події Революції Гідності не були даремними.

"Я точно впевнена, що будь-які зміни в країні, хоч вони є певною мірою стресовими, завжди є вікном можливостей, – каже Ольга в коментарі "МБ". – Для мене Майдан став часом можливостей, адже він допоміг взяти на себе більше відповідальності за певні вчинки, за певні сфери у розвитку держави. Я не можу змінити країну, але саме Майдан, напевно, мені допоміг зрозуміти, що я точно можу змінити якусь частинку. Сенс Майдану був у тому, що можна було знайти однодумців та створити команду. Я знаю приклади, коли звичайний лікар зі Львова почав працювати в Міністерстві охорони здоров’я та безпосередньо втілювати медичну реформу. І таких прикладів є багато – коли люди переїжджали в інші міста для того, щоб створити команду для втілення змін. Якими були наслідки цих змін – це, можливо, інше питання. Але Майдан дав можливість впливати на ці зміни. Люди Майдану взяли на себе відповідальність і не очікували дій від когось. Коли ти починаєш впливати на якісь речі, тоді ти починаєш розуміти і бачити власні показники ефективності".

"Днями у Львові в готелі побачила картину із зображенням Героїв Небесної Сотні та написом "Не дай своєму серцю зачерствіти", – каже Ольга. – Чесно кажучи, не очікувала її там зустріти. Але для мене це стало нагадуванням про те, що вчинки і вибір тих людей є прикладом того, наскільки для людини є цінною свобода, і наскільки для людини є важливими цінності в житті – боротьба з корупцією, чесне та гідне життя, чесний вибір. І ці люди, які на Майдані ризикнули своїми життями, якраз продемонстрували, наскільки важливими для них є цінності, а не тільки якісь побутові речі".

"Я завжди вважатиму, що той вчинок був гідним і достойним", – додала чернівчанка.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
[related-news] [/related-news]

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:15
"Чорна п’ятниця" наближається: поради, як уникнути помилок під час шопінгу
01:00
Як приготувати мигдалеве молоко в домашніх умовах
00:45
Чому редиску потрібно саджати тільки восени
00:30
Не тільки риба: чотири найкращих рослинних джерела омега-3
00:15
Шість продуктів, які допоможуть залишатися здоровими всю зиму
23:59
На фронті 174 зіткнення, на Покровському напрямку ворог зазнав відчутних втрат
23:45
П'ятниця стане початком "білої смуги" для чотирьох знаків Зодіаку. Кого обрали карти Таро
23:23
Названо овоч, який потрібно їсти всім щодня
22:58
Україна під час ракетного обстрілу Курщини поранила північнокорейського генерала - WSJ
22:43
Путін заявив, що Росія атакувала Україну ракетою середньої дальності "Орєшнік"
22:21
Міністри ЄС обговорили підвищення тарифів на аграрний імпорт із РФ і Білорусі
22:05
Сонце поверне щастя в життя цих знаків Зодіаку. На кого чекає період великої радості
21:41
Рекордні витрати на оборону, скорочення пенсій: у РФ затвердили бюджет на 2025-27 роки
21:20
Що станеться з організмом, якщо їсти картоплю щодня
21:00
Чернівчанка, яка очолила Міндовкілля розповіла, на чому повинна базуватися відбудова України
20:40
На збереження репродуктивних клітин військових у бюджеті заклали ₴190 мільйонів
20:20
ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
20:18
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації*
20:00
У Чернівцях патрульні зупинили п'яного водія: вміст алкоголю перевищив норму в 14 разів
19:40
Рада ухвалила законопроєкт про безпеку в закладах середньої освіти: деталі
19:23
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
19:20
Становище України на фронті погіршилось: міністр оборони Британії зробив попередження
19:00
Чи можна їсти банани на схудненні: відповідь дієтолога
18:40
12 тисяч доларів з людини: на Буковині судитимуть організатора, який перевозив ухилянтів до Румунії
18:35
Будуть три черги: як завтра вимикатимуть світло
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують
На Буковині на організаторів ходи до Свято-Успенського монастиря УПЦ МП склали адмінпротоколи
26 477
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
23 182
Масштабна пожежа у Чернівцях: житловий будинок згорів дотла - фото
21 888
Будуть три черги: як завтра вимикатимуть світло
18 814
У Чернівцях "замінували" два торгові центри
11 126
Ці 8 популярних сьогодні прізвищ — колись могли отримати лише обрані українці
9 057
Мокрий сніг та ожеледиця на дорогах: яка буде погода завтра на Буковині
7 203
Скільки годин не буде світла на Буковині завтра, 21 листопада
7 186
Коли сьогодні на Буковині не буде світла: оновили графік знеструмлень
6 925
Коли завтра, 21 листопада, не буде світла на Буковині: опублікували графік знеструмлень
6 485
У "Чернівціобленерго" пояснили, коли можуть скасувати відключення світла на Буковині
6 440
Танцювали на весіллі та колядували: у Чернівцях показали етно-мюзикл про буковинські традиції
5 724
Відключення світла: для 6 областей скоротили або скасували графіки
5 581
Як підприємець з Буковини займається встановленням сонячних електростанцій
5 535
У Чернівцях на два дні повністю перекриють вулицю Буковинську
5 145
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати на підвищення виплат
1
Повітряна тривога в Чернівецькій області
0
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації*
0
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
0
Планові знеструмлення: де на Буковині 20 листопада не буде світла
0
Популярні текстури помад (кремові, матові, рідкі) та їх особливості*
0
Погода на Буковині 20 листопада
0
Найкращий спосіб зберігати гриби, щоб вони залишалися ідеальними тижнями
0
Названо три інгредієнти, які знищать бруд на вікнах
0
На Буковині попрощаються із відважним воїном, який загинув боронячи Україну
0
Графіки знеструмлень у Чернівецькій області на 20 листопада
0
Зеленський назвав причину, за якої Україна може програти війну
0
Росія тримає в Чорному морі носії "Калібрів": скільки та який залп
0
На Хмельниччині лунали вибухи: що відомо
0
БпЛА атакували арсенал у Новгородській області: яка зброя там зберігається
0

Свіжий номер

Афіша

1 002 0

«Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Чернівцях

З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація "Піккардійська Терція" вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками

30 лис 2023

політика, влада

економіка

здоров'я

Прес Релізи

культура

спорт

Logo

"Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.