На Першому інвестиційному форумі "RE-TH INK. Invect in Ukraine", який відбувся 29 жовтня у Маріуполі представили декілька проєктів із Буковини.
В цьому заході взяло участь понад 400 осіб – представників ділових кіл та влади, зокрема, й керівництва держави.
На форумі кожна область презентувала інвестиційні проєкти, які могли би бути реалізовані при відповідній фінансовій допомозі. Не стала винятком і Буковина, яка в особі в. о. голови ОДА Михайла Павлюка подала три проєкти. Перший з них стосується реконструкції та розвитку Чернівецького міжнародного аеропорту приблизною вартістю 43-45 мільйонів доларів.
Другий – розбудова індустріального парку "Новодністровськ", який займатиме площу 15,4 гектара. Його реалізація вже розпочалася, але потрібно ще 10 мільйонів доларів. Третій проєкт стосується сфери туризму і рекреації – будівництво та введення в експлуатацію лікувального центру "Герцаївські джерела" й запуск цеху з розливу лікувальних вод у селі Хряцька. Про цю бізнес-ідею "МБ" писав ще декілька років тому.
За Австрії і Румунії мінеральну воду в селі продавали троє осіб Про ці цілющі джерела ще у 2007 році довідався чернівчанин Борис Мейлік й став активно займатися вивченням родовища, а відтак і розробляти конкретний план промислового освоєння об’єкту. Свої кошти він вклав у розробку проєктно-кошторисної документації, а далі справа застопорилася через відсутність відповідного фінансування.
Якщо коротко, то всі папери нині повністю готові – бери і будуй.
"Це родовище має давню історію. За словами старожилів села, тутешньою водою кропили померлих, і їхні тіла могли тижнями не розкладатися. За Австрії та Румунії право продавати цю воду, і тільки малими пляшечками, мали лише троє сільських урядовців – голова Хряцьки, священик та жандарм. Тобто воду берегли як зіницю ока. За нею приїжджали мешканці з різних сіл, бо виліковувала багато хвороб, також у ній є чималий вміст йоду, що допомагає при захворюваннях щитовидної залози. У 60-их роках минулого століття це родовище досліджував відомий вчений-академік, професор Феодосій Лапшин, який відкрив багато подібних джерел на Буковині, працюючи у Чернівецькому медінституті", – розповідає Борис Мейлік.
За оцінкою одеських вчених, тутешня вода за своїми властивостями прирівнюється до таких мінеральних вод як "Трускавецька", "Куяльник", "Старая Русса" та "Єсентуки – 17". У 2014 році ми виготовили пробну партію води під назвою "Доктор Йод", яка користувалася попитом у буковинців.
Проєктом передбачено здійснити на першому етапі будівництво лікувального центру на 300 місць, 5 двоповерхових котеджів на 4 номери кожен, бювету, лікувальних кабінетів, критого басейну на чотири доріжки, 10 спортивно-ігрових майданчиків, конференц залу.
Лікувальний центр надаватиме послуги з оздоровлення та лікування хронічних захворювань суглобів, хребта, кісток, м’язів, сухожиль, нервової системи, гінекологічних, шкірних, судинних захворювань.
За допомогою води здійснюватиметься лікування захворювань внутрішніх органів, зокрема, недуг шлунку, кишечника, жовчно-кам’яних хвороб, запалення жовчного міхура, хронічних захворювань сечовивідних шляхів, хвороб обміну речовин ( цукровий діабет, ожиріння, сечокислий діатез) та лікування щитовидної залози.
На другому етапі планується здійснити будівництво цеху з розливу мінеральної води виробничою потужністю 6000 пляшок за годину. Для цього здійснено наукові дослідження води та отримано медичний висновок щодо її лікувально-столового використання.
Проєкт заплановано реалізувати на земельній ділянці площею 4,3 гектара, яка знаходиться в оренді на 49 років. Виготовлене та погоджене містобудівне обґрунтування. Є й спецдозвіл на користування надрами. Проєктно-кошторисна документація пройшла державну експертизу. Тобто є всі необхідні дозволи на початок будівельно-монтажних робіт. В разі реалізації проєкту буде створено 260 робочих місць, розвиватиметься малий бізнес.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-11-2019, 17:22
0
12 503